Przygotuj skórę do nadejścia wiosny

Choć pogoda za oknem nieustannie przypomina nam, że do wiosny pozostało jeszcze kilka tygodni, to jednak warto już przygotowywać skórę do jej nadejścia. Choć ciemne i pochmurne dni nie nastrajają zbyt optymistycznie, można wykorzystać je do wykonania zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, przeprowadzanych przez specjalistkę z Kliniki Wilmed.

Jednym z podstawowych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, który można wykonać zimą – czyli jeszcze przed nadejściem słonecznych, ciepłych dni – jest peeling medyczny. Polega on na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu o silnym działaniu złuszczającym, przeważnie zawierającego w swoim składzie kwasy owocowe, kwas witaminy A lub kwas migdałowy. Peeling intensywnie złuszcza wierzchnie warstwy naskórka i – w zależności od jego intensywności – może dotrzeć aż do skóry właściwej, co pomaga poprawić koloryt cery, odświeżyć jej wygląd, ale także zredukować blizny, zmarszczki, zmiany trądzikowe czy przebarwienia.
Oczywiście tak jak w przypadku każdego zabiegu dermatologii estetycznej, tak również w przypadku peelingów medycznych istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonania. Jednym z nich jest ekspozycja skóry na słońce, czego trudno uniknąć np. w maju czy czerwcu. Dlatego miesiące zimowe – ze względu na znaczne ograniczenie nasłonecznienia – są idealne do poddania się procedurze, zwłaszcza że najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów.

Fotoodmładzanie skóry – zimowy zabieg

Kolejną procedurą, dla której najlepszym czasem przeprowadzenia są miesiące zimowe – dzięki czemu efektami można cieszyć się wiosną i latem – jest fotoodmładzanie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła (IPL). Również ten zabieg wykonujemy w Klinice Wilmed. Polega on na poddaniu skóry działaniu impulsowego źródła światła o niskiej energii, które to odmładza skórę twarzy, szyi i dekoltu, a jednocześnie redukuje zmiany trądzikowe, naczyniowe i strukturalne skóry, spłyca drobne zmarszczki, zwęża rozszerzone pory i niweluje przebarwienia. Co ważne, także fotoodmładzania skóry IPL nie przeprowadza się w okresie, gdy osoba będzie narażona na ekspozycję na intensywne promieniowanie słoneczne. Podobnie jak w przypadku peeling chemicznego, również tutaj wskazane jest przeprowadzenie serii około 5 zabiegów. Dlatego na wizytę u naszej specjalistki z zakresu dermatologii estetycznej warto umówić się już teraz!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.