rekonstrukcja piersi Wilmed

Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Rekonstrukcja piersi pozwala pacjentkom na powrót do dobrego samopoczucia i na zapomnienie o odbytej chorobie

Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Bardzo często panie po rekonstrukcji piersi mówią, że tak naprawdę żałują, że nie zdecydowały się na taki zabieg wcześniej. Po prostu bały się kolejnej operacji. A teraz nareszcie mogą iść na basen, założyć w lecie sukienkę z dekoltem, podczas gdy przed operacją było to dla nich wielkim problemem. Teraz są chętne do życia, dbania o siebie, najczęściej są ładnie ubrane i bardzo zadbane. Wcześniej trudno było im żyć bez akceptacji własnego ciała.

W przypadku kwalifikacji pań do rekonstrukcji piersi nie ma ograniczeń wiekowych, a podstawowym kryterium jest stan zdrowia i motywacja chorej. Bywa, że takim zabiegom poddają się panie nawet po 70 roku życia. Brak piersi stanowi dla nich bardzo duży problem estetyczny i psychologiczny

Kiedy można wykonać zabieg rekonstrukcji piersi?

Wychodząc naprzeciw takim potrzebom opracowano szereg różnych metod chirurgicznych pozwalających na odtworzenie piersi po amputacji. W zależności od wielu czynników zabiegi takie można wykonywać jednoczasowo z wykonaniem zabiegu mastektomii lub w formie operacji odroczonej.

Do podstawowych czynników wpływających na decyzję czy ma to być operacja jednoczasowa, czy też odroczona należą:

stopień zaawansowania choroby nowotworowej

ogólny stan zdrowia pacjentki

planowane leczenie onkologiczne (radioterapia, chemioterapia, hormonoterapia)

styl życia i oczekiwania pacjentki

Największą zaletą i korzyścią dla pacjentki z wykonania natychmiastowej operacji odtwórczej jest aspekt psychologiczny. Chora, budząc się po operacji amputacji, ma już nową, odtworzoną pierś i dzięki temu nie przeżywa silnego stresu związanego z jej brakiem. Niestety, nie zawsze operacja taka jest możliwa i wskazana.

Na przykład konieczność przeprowadzenia radioterapii pooperacyjnej powoduje, że zabieg odtworzenia piersi zostaje często odroczony, ponieważ napromienianie mogłoby spowodować powikłania w obrębie odtworzonej piersi, prowadząc nawet do zniszczenia wszczepu lub martwicy tkanek.

Do głównych metod stosowanych w operacjach rekonstrukcyjnych piersi należą:

  • wilmed

    zabiegi z zastosowaniem materiałów sztucznych takich jak: ekspandery, protezy, ekspanderoprotezy

  • wilmed

    zabiegi wykorzystujące tkanki własne pacjentki

  • wilmed

    zabiegi stanowiące połączenie obu wyżej wymienionych wymienionych metod.

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. 

Operację rekonstrukcji piersi wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Zalety wykonania rekonstrukcji piersi

  • Poprawa stanu psychicznego po operacji

    Chora, budząc się po operacji amputacji i jednoczasowej rekonstrukcji, ma już nową, odtworzoną pierś i dzięki temu nie przeżywa silnego stresu związanego z jej brakiem.

  • Estetyczny wygląd piersi

    Nowoczesne metody rekonstrukcyjne pozwalają na odtworzenie utraconej piersi i przemodelowanie drugiej tak aby obie piersi wyglądały bardzo estetycznie.

  • Powrót do dobrego samopoczucia

    Rekonstrukcja piersi pozwala pacjentkom na powrót do dobrego samopoczucia, akceptację własnego ciała i na zapomnienie o odbytej chorobie

Co nas wyróżnia

  • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
  • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
  • Następnego dnia można wrócić do domu
  • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
  • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

  • Mastektomia jednostronna
    od 10 000 zł
  • Mastektomia obustronna
    od 15 000 zł
  • Rekonstrukcja piersi jednostronna (bez kosztu endoprotezy)
    od 12 000 zł
  • Rekonstrukcja piersi jednoczasowa z mastektomią jednostronna (bez kosztu endoprotezy)
    od 15 000 zł

FAQ

  • Co w sytuacjach, gdy jednoczasowa rekonstrukcja piersi nie jest możliwa?

    W sytuacjach, gdy jednoczasowa rekonstrukcja piersi nie jest możliwa, operacja odtworzenia piersi powinna być wykonana po zakończeniu chemioterapii i co najmniej 8-12 miesięcy od zakończenia radioterapii. Ostatecznie termin wykonania operacji odtwórczej zależny jest od powrotu prawidłowej funkcji szpiku kostnego oraz ustąpienia zmian po napromienianiu takich jak odczyn zapalny, zmiany naczyniowe czy włóknienie.

  • Od czego zależy wybór metody zabiegu rekonstrukcji piersi?

    Wybór metody zależy m.in. od: wyglądu i wielkości drugiej piersi, wskazań lub przeciwwskazań do użycia tkanek własnych lub zastosowania implantów silikonowych, preferencji chorej

  • Jak przebiega zabieg z zastosowaniem materiałów sztucznych?

    Zabiegi z zastosowaniem materiałów wszczepianych wykonywane są najczęściej u kobiet: • niepoddawanych radioterapii, • z prawidłową objętością tkanek, tzn. gdy zachowany jest mięsień piersiowy większy oraz zachowana jest odpowiednia grubość fałdów skórno- -tłuszczowych. Pierwszym etapem rekonstrukcji jest wszczepienie tzw. ekspandera, który jest stopniowo powiększany w celu uzyskania rozciągnięcia tkanek. Ekspander umiejscawia się w specjalnie wypreparowanej kieszeni pod mięśniem piersiowym większym. Przez okres kilku miesięcy trwa stopniowe rozciąganie ekspandera, poprzez sukcesywne wypełnianie go solą fizjologiczną. Po osiągnięciu odpowiedniego rozciągnięcia tkanek podczas kolejnej operacji ekspander jest usuwany, a w jego miejsce wprowadza się ostateczny implant silikonowy. Wybór implantu zależy od wielkości oraz kształtu rekonstruowanej piersi i wymaga dokładnych pomiarów. Obecnie dostępne są różne rodzaje implantów okrągłych i anatomicznych. Różnią się między sobą powierzchnią gładką lub teksturowaną oraz stopniem zagęszczenia silikonu. Powierzchnie teksturowane mają różną wielkość porów, co pozwala im różny stopień integracji z tkankami. Często zdarza się, że druga pierś jest szczególnie duża lub znacznie różni się od piersi odtworzonej, można rozważyć operację jej zmniejszenia lub symetryzacji. Pozwoli to na osiągnięcie symetrii między zrekonstruowaną i własną piersią chorej.

  • Jak wygląda zabieg odtworzenia brodawki sutkowej?

    Ostatnim elementem leczenia rekonstrukcyjnego jest odtworzenie brodawki i otoczki, które może być wykonane po zakończeniu modelowania odtworzonej piersi oraz symetryzacji obu piersi. Do odtworzenia brodawki sutkowej i jej otoczki wykorzystuje się różne metody: tatuaż – wytatuowanie w odpowiednim miejscu odtworzonej piersi otoczki i brodawki, odtworzenie brodawki i otoczki z tkanek własnych – przeszczep skóry lub przeszczepienie fragmentu brodawki z drugiej piersi, połączenie obu ww. metod.

  • Jak wyglądają zabiegi rekonstrukcji piersi wykorzystujące tkanki własne pacjentki?

    Jedną z najpopularniejszych metod rekonstrukcji piersi u kobiet leczonych za pomocą radioterapii lub nienapromienianych z dużym ubytkiem tkanek miękkich jest zabieg przeszczepu płata skórno-mięśniowego z pleców z jednoczesnym użyciem ekspandera, a następnie wymiany go na implant silikonowy. Wiąże się to z minimalną deformacją miejsca, z którego pobiera się płat do przeszczepu – pozostaje widoczna blizna na plecach. Podstawową jednak zaletą takiej metody jest zwiększenie objętość tkanek miękkich pokrywających protezę, co zapewnia bardziej naturalny wygląd rekonstruowanej piersi i daje możliwość lepszego dopasowania jej względem piersi zdrowej. Najpopularniejszą techniką wykorzystującą do rekonstrukcji piersi wyłącznie tkanki własne jest przeniesienie płata z mięśnia prostego brzucha.

  • Rekonstrukcja piersi po mastektomii – gdzie na zabieg w Warszawie?

    Rak piersi jest chorobą, która dosięga coraz większej liczby kobiet. Niestety nie ma innego sposobu leczenia tej choroby jak operacja, najskuteczniejsza we wczesnym stadium rozwoju choroby. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie poza publicznymi jednostkami medycznymi? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

  • Rekonstrukcja piersi po mastektomii w Warszawie – gdzie są oferowane?

    Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że rekonstrukcyjne operacje piersi oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

  • Rekonstrukcja piersi po mastektomii w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

    Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg rekonstrukcji piersi? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy rekonstrukcje piersi po mastektomii opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na operację rekonstrukcji piersi.

  • Rekonstrukcja piersi po mastektomii w Klinice WILMED

    W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy i chirurdzy onkologiczni z wieloletnim doświadczeniem wykonują operacje rekonstrukcyjne piersi. Wykorzystują m.in metodę z wszczepieniem ekspandera, który jest stopniowo powiększany w celu uzyskania rozciągnięcia tkanek. Po osiągnięciu odpowiedniego rozciągnięcia tkanek podczas kolejnej operacji ekspander jest usuwany, a w jego miejsce wprowadza się ostateczny implant silikonowy. Nasi specjaliści bardzo precyzyjnie dobierają implanty, których wielkość i kształt zależy od wielkości oraz kształtu rekonstruowanej piersi. W przypadku, gdy druga pierś jest szczególnie duża lub znacznie różni się od piersi odtworzonej, wykonują na życzenie pacjentki operację jej zmniejszenia lub symetryzacji, co pozwala na osiągnięcie symetrii między zrekonstruowaną i własną piersią chorej.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

    Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...

      Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.