Liposukcja

Strona główna / Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa VASER LIPO®

jest nowoczesną metodą liposukcji wspomaganą ultradźwiękami, która pozwala na bardzo precyzyjne odseparowanie i usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki.

Czym jest liposukcja VASER LIPO®?

Liposukcja ultradźwiękowa VASER LIPO® jest nowoczesną metodą liposukcji wspomaganą ultradźwiękami, która pozwala na bardzo precyzyjne odseparowanie i usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki.

Ultradźwiękowa metoda liposukcji posiada wiele zalet, do których należą m.in.:

 • Metoda ta jest mało inwazyjna i bezpieczna  w porównaniu z nadal stosowaną w wielu placówkach medycznych metodą tradycyjną.
 • VASER LIPO jest zabiegiem charakteryzującym się niskim ryzykiem powstawania nierówności.
 • Zabieg ten nie tylko umożliwia bardzo dokładne usuwanie tłuszczu, ale też dzięki ultradźwiękom ujędrnia skórę.
 • W porównaniu z metodami tradycyjnymi powoduje ona znacząco mniejsze uszkodzenia tkanek otaczających i struktur takich jak nerwy i naczynia krwionośne. Dzięki temu, po zabiegu występuje mniejszy obrzęk i ból pooperacyjny.
 • Liposukcja ultradźwiękowa VASER pozwala w bardzo selektywny sposób usuwać depozyty tłuszczowe, co umożliwia bardziej precyzyjne wyłonienie zarysu rzeźby mięśniowej, zwłaszcza w rejonach z niewielką ilością tłuszczu.

Dzięki liposukcji ultradźwiękowej, która nie niszczy komórek tłuszczowych możliwe jest wykonanie tzw. lipotransferu odessanego tłuszczu, czyli przeszczepienie go w inne miejsce w celu wymodelowania innych okolic ciała takich jak np. pośladki, piersi czy klatka piersiowa.

Dla kogo liposukcja VASER LIPO®?

Zabieg liposukcji przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zdrowych, o prawidłowej masie ciała, z dobrą, jędrną skórą bez rozstępów i opornymi depozytami tłuszczowymi, zlokalizowanymi najczęściej na brzuchu, ramionach lub w okolicach bioder.

Liposukcja z zasady jest zabiegiem jednorazowym. W niektórych przypadkach chirurg może zdecydować o podzieleniu zabiegu na kilka etapów, jeśli zabieg dotyczy jednej okolicy, w której depozyt tłuszczowy jest znacznych rozmiarów i nie jest możliwe bezpieczne, doszczętne jego odessanie podczas jednego zabiegu. W takich sytuacjach następny zabieg planowany jest po roku od pierwszego. W przypadku operacji kilku okolic u jednego pacjenta, lekarz chirurg ocenia rozległość zabiegu oraz przewidywaną objętość tkanki tłuszczowej do usunięcia oraz przedstawia pacjentowi możliwości uwzględniając przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegu. Nie zaleca się odsysania więcej niż 4 l tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu. Należy pamiętać, że im większa objętość usuniętej tkanki tłuszczowej tym większe ryzyko ciężkich powikłań.

Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

Specjaliści

W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii wykonują nowoczesne i skuteczne zabiegi liposukcji VaserLipo®.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd, a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny.

Korzyści

 • Najbardziej precyzyjna forma leczenia
  VASER Lipo pozwala bardzo selektywnie niszczyć depozyty tłuszczowe, co umożliwia bardziej precyzyjne wyłonienie zarysu rzeźby mięśniowej.
 • Najdelikatniejsza odmiana liposukcji
  Wykorzystana energia ultradźwięków jest na tyle delikatna, że nie uszkadza nerwów, naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Przyspiesza to czas rekonwalescencji i procesy gojenia.
 • Najbezpieczniejsza liposukcja
  VASER Lipo to bezpieczna i dobrze przebadana, minimalnie inwazyjna metoda. Najistotniejszą różnicą pomiędzy liposukcją klasyczną, a lipoplastyką VASER Lipo jest sposób odseparowania złogów tłuszczowych od otaczających tkanek.
 • Najkrótszy czas gojenia
  Najwyższa efektywność i najkrótszy czas rekonwalescencji to rzeczy, których możesz się spodziewać po VASER Lipo®. Ultradźwięki emitowane przez Vaser uszkadzają tylko tkankę tłuszczową. Tłuszcz ulega emulsyfikacji. Dzięki temu można go łatwo odessać. Po zabiegu skóra zwiększa swoje napięcie.

Co nas wyróżnia

 • Zespół doświadczonych specjalistów
 • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
 • Holistyczne podejście do pacjenta
 • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
 • Doskonałe warunki pobytu w placówce
 • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
 • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

Cennik zabiegów

Brzuch

9 000 - 10 000,-

Talia

9 000 - 10 000,-

Plecy

9 000 - 10 000,-
Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

FAQ

Liposukcja ultradźwiękowa – gdzie na zabieg w Warszawie?
Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, który dosięga coraz większej liczby osób. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje już nowoczesne metody pozbywania się jej, szczególnie w miejscach, w których depozyty tłuszczowe pozostają pomimo stosowania ćwiczeń i diet. Wiele placówek medycznych oferuje zabiegi usuwające/odsysające nadmiar tkanki tłuszczowej. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Przebieg zabiegu VASER LIPO®
Zabieg odbywa się najczęściej w znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu dożylnym. Poprzez wykonanie kilku drobnych nacięć na skórze do tkanki tłuszczowej podawany jest preparat znieczulający. Następnie wprowadzana jest specjalna kaniula lub sonda wytwarzająca ultradźwięki, dzięki którym komórki tłuszczowe wraz z przyległymi do nich komórkami macierzystymi zostają oddzielone od tkanki łącznej i ulegają upłynnieniu. Odseparowany i upłynniony tłuszcz zostaje odessany za pomocą specjalnego ssaka. Proces ten nie uszkadza przebiegających wokół nerwów ani naczyń krwionośnych. Po zabiegu Po przeprowadzonym zabiegu liposukcji mogą wystąpić następujące przemijające objawy wynikające z procesu gojenia: obrzęki (kilka tygodni do kilku miesięcy) zasinienia (do 2-3 tygodni) zaburzenia czucia okolicy operowanej (do 6 miesięcy maksymalnie) nadmiar skóry (skóra ujędrnia się do 6 miesięcy) wyciek płynu przez ranki- 2-3 dni do tygodnia).
Możliwe powikłania
Każda operacja za zakresu chirurgii estetycznej obarczona jest pewnego rodzaju ryzykiem. Jednym z najważniejszych jest efekt niezgodny z oczekiwaniami. Dlatego bardzo ważne jest bardzo dokładne omówienie z lekarzem zabiegu i oczekiwań pacjenta podczas konsultacji kwalifikującej. Do możliwych powikłań należą m. in: powikłania związane ze znieczuleniem ogólnym zmiana czucia na skórze w okolicy wykonywanego zabiegu uszkodzenia skóry, nerwów bądź naczyń krwionośnych (to ryzyko ulega znacznemu zmniejszeniu przy zastosowaniu metody VASER) powikłania zakrzepowo-zatorowe (1 na 100 000 zoperowanych) bardzo rzadkie zakażenia rany Po zabiegu pacjent powinien pozostawać pod kontrolą lekarza lub wykwalifikowanego personelu medycznego. Na drugi dzień zmienia się opatrunki, a po tygodniu zdejmuje szwy. Następne kontrole wyznaczane są po 3 i 6 miesiącach. Bardzo ważne: Bardzo ważne aby pacjent po zabiegu stosował się precyzyjnie do zaleceń lekarza. Podstawowe zalecenia po zabiegu liposukcji to: noszenie specjalnego ubranka uciskowego przez 4 do 6 tygodni chodzenie na regularne masaże (drenaże) limfatyczne wykonywane przez fizjoterapeutów w pierwszych 14 dniach po zabiegu chodzenie na zabiegi endermologii - masażu podciśnieniowego oddziałującego na skórę i tkanki podskórne w przypadku długo utrzymujących się obrzękach na nogach. Przebieg gojenia każdego pacjenta może być nieco inny, zależy on od wielu czynników takich jak m.in. genetyka, sposób życia pacjenta (ćwiczenia, masaże, dieta!), wiek, masa ciała, liczba obszarów operowanych oraz ilość odessanego tłuszczu.
Efekty liposukcji
Teoretycznie efekt zabiegu oceniamy po pół roku, a czasem nawet po dłuższym czasie. Po wykonaniu zabiegu liposukcji obserwujemy m.in. następujące efekty: widoczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej w okolicy poddanej zabiegowi w przypadku liposukcji okolic bioder i brzucha - efekt wcięcia talii, wygładzenie i płaski brzuch z zarysowanym konturem muskulatury w przypadku liposukcji pośladków, ud i ramion - efekt wysmuklający w przypadku okolic piersi – podkreślenie konturu piersi, zlikwidowanie wałeczków tłuszczu, zlokalizowanych na plecach, pod biustonoszem. w przypadku zabiegu liposukcji u mężczyzn - pełniejsze wyeksponowanie rzeźby mięśniowej w okolicach ramion, klatki piersiowej i brzucha, w tym również uwidocznienie kolumny mięśni prostych tzw. „sześciopaka”, wyeksponowanie bardziej atletycznego wyglądu klatki piersiowej. Bardzo ważne: Zabieg ten nie służy leczeniu otyłości i nadwagi. Nie powinien zastępować zbalansowanej diety oraz aktywności fizycznej.
Zabiegi odsysania tłuszczu w Warszawie – gdzie są oferowane?
Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi liposukcji oferują różne kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg usuwania tłuszczu wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej VaserLipo® w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Gdzie zatem się zgłosić aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu zabiegu luposukcji była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy liposukcja ultradźwiękowa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg VaserLipo.
Zabiegi liposukcji ultradźwiękowej VaserLipo® w klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie
W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii wykonują nowoczesne i skuteczne zabiegi liposukcji VaserLipo®. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd, a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny. Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się zabiegami liposukcji Vaser o możliwości wykonania zabiegu w Twoim przypadku. Zapraszamy na konsultacje chirurgii estetycznej do Kliniki WILMED w Warszawie.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu liposukcji
Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu liposukcji są m.in.: ciężkie choroby współistniejące takie jak: cukrzyca, niekontrolowane nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, anemia, przyjmowanie niektórych leków, otyłość. znaczny nadmiar skory, wiotkość skóry związana z wiekiem, po przebytych ciążach lub po znacznym spadku masy ciała – w takich przypadkach proponujemy zabieg plastyki powłok brzusznych, często w połączeniu z liposukcją, przepuklina brzuszna.
Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji
Po przeprowadzonym zabiegu liposukcji mogą wystąpić następujące przemijające objawy wynikające z procesu gojenia: obrzęki (kilka tygodni do kilku miesięcy) zasinienia (do 2-3 tygodni) zaburzenia czucia okolicy operowanej (do 6 miesięcy maksymalnie) nadmiar skóry (skóra ujędrnia się do 6 miesięcy) wyciek płynu przez ranki- 2-3 dni do tygodnia).

Kontakt

Zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00