Klinika Wilmed

Strona główna / Zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające

Kwas hialuronowy to związek służący jako wypełniacz, który posiada właściwości wiązania wody, dlatego doskonale nadaje się zarówno do uzupełniania ubytków tkanki podskórnej (np. usuwanie bruzd), jak i do nawilżania skóry lub jej modelowania.

Kwas hialuronowy do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząsteczek żelu jest dopasowana do struktury tkanki danej warstwy skóry. Dzięki temu zapewniają jej odpowiednie ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu estetycznego.

ZABIEGI ODMŁADZAJĄCE Z WYKORZYSTANIEM KWASU HIALURONOWEGO POLEGAJĄ NA:

  • modelowaniu owalu twarzy tzw. wolumetria,
  • wypłycaniu bruzd nosowo-wargowych,
  • wypełnianiu doliny łez,
  • kształtowaniu policzków (wolumetria),
  • odmładzaniu grzbietów rąk,
  • odmładzaniu skóry szyi, dekoltu, nosa, płatków uszu,
  • kształtowaniu, powiekszaniu i nawilżaniu ust.

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED SKORZYSTANIEM Z ZABIEGU?

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego nie wymagają specjalnego przygotowania, jednak każdy pacjent i zbieg, któremu jest poddawany, traktowany jest indywidualnie. Wszystkie kwestie wyjaśniane i omawiane są w trakcie konsultacji przedzabiegowej. Prawidłowa kwalifikacja do zabiegu jest podstawą do późniejszego zadowolenia pacjenta.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Preparat kwasu hialuronowego podawany jest cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują do minimum ból. Po wstrzyknięciu preparatu pod skórę wypełnia on i wygładza zmarszczki. Praktycznie tuż po zabiegu pacjent zauważa efekt. Zaraz po zabiegu może wrócić do codziennych obowiązków.

Podczas zbiegu lekarz zazwyczaj stosuje miejscowe znieczulenie lub preparaty kwasu hialuronowego z dodatkiem środka znieczulającego.

JAK ZACHOWUJE SIĘ SKÓRA PO ZABIEGU?

Wszystko zależy od indywidualnej reakcji organizmu pacjenta, typu użytego preparatu, okolicy zabiegowej oraz rozległości korygowanego obszaru.

Najczęstszą reakcją po zabiegu jest delikatny obrzęk i zaczerwienienie, które najczęściej znikają po 20 min. Rzadziej występują drobne siniaczki lub dłużej utrzymujący się obrzęk. Czasami efekt ten można zminimalizować dzięki preparatom pomocniczym stosowanym w trakcie i po zabiegu.

JAK SZYBKO WIDAĆ EFEKT I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE?

Efekt pozabiegowy uwidocznia się stopniowo. Pierwsze rezultaty widoczne są tuż po zabiegu i związane są z samą objętością zastosowanego preparatu (wypełniacza). Pełen efekt wynika z właściwości higroskopijnych kwasu hialuronowego i uwidacznia się do 3 tygodni po zabiegu i trwa do 24 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA

Oczywiście oprócz wskazań do zabiegów pamiętamy i o przeciwwskazaniach. Lekarz przed każdym planowanym zabiegiem przeprowadzi z Państwem szczegółowy wywiad lekarski, dając możliwość zadawania pytań, poprosi również o wypełnienie specjalnej ankiety. Do głównych przeciwwskazań wykonywania tego typu zabiegów należą m.in.:

  • przeciwwskazania bezwzględne: ciąża, karmienie piersią lub nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • przeciwwskazania względne: choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

Obecnie na rynku znajduję się ogromna liczba różnego rodzaju preparatów kwasu hialuronowego różniących się między sobą zarówno jakością, jak i różnymi wskazaniami do ich aplikowania. Niestety są też takie, które nie posiadają żadnej rejestracji i potencjalnie mogą być groźne dla zdrowia. Nasi specjaliści na bieżąco śledzą informacje medyczne, aby minimalizować jakiekolwiek ryzyko powikłań u naszych pacjentów.

Przy doborze konkretnego preparatu dla pacjenta, kierujemy się zarówno wskazaniami producenta, jak i wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów, co ma ogromne znaczenie dla uzyskania bardzo dobrego finalnego efektu.

Zapraszamy do naszych specjalistów medycyny i dermatologii estetycznej wykonujących zabiegi w klinice Urody WILMED w Warszawie.

Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

Kontakt

Zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00