Oko

Strona główna / Plastyka powiek górnych i dolnych

Plastyka powiek górnych i dolnych

Młodsze, bardziej promienne spojrzenie

Blefaroplastyka powiek

Plastyka powiek górnych i dolnych – blafaroplastyka jest chirurgiczną korektą powiek, której celem jest usunięcie objawów zmęczenia i starzenia się okolicy powiek górnych i dolnych, uzyskanie ładnego wyglądu oka, wyraźnie młodszego i bardziej promiennego spojrzenia, usunięcie przepuklin tłuszczowych oraz uzyskanie prawidłowego napięcia skóry na powiekach. W niektórych przypadkach wykonuje się także usunięcie lub przemieszczenie tkanki tłuszczowej powodującej efekt opuchniętych powiek górnych, lub „worków pod oczami”.

Plastyka powiek górnych

Korekcja powiek górnych jest zabiegiem korygującym opadające powieki, którego efekty utrzymują się bardzo długo.

Z wiekiem na naszej powiece tworzy się nadmiar skóry, który sprawia, że zaczyna ona opadać. Nadmiar skóry i tłuszczu na górnej powiece powoduje, że powieka wygląda na ciężką, twarz wygląda starzej, może pojawiać się obrzęk oraz zaburzenia widzenia związane z opadaniem powieki poza linię rzęs.

Plastyka powiek wykonywana jest zarówno z przyczyn estetycznych, kiedy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu swoich powiek (opadająca powieka), jak i funkcjonalnych, gdy opadająca powieka wpływa na zmniejszenie pola widzenia.

Zabieg korekcji powiek górnych polegający na usuwaniu nadmiar skóry i / lub tłuszczu z powiek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub w dożylnej sedacji i trwa około 1 godziny. Chirurg nacina skórę w naturalnym załamaniu powieki, wycina jej nadmiar, usuwa przepukliny tłuszczowe i zszywa ranę. Po 7-10 dniach pacjent zgłasza się na zdjęcie szwów.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk jednak te niedogodności szybko mijają. Blizna umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powiekowym i po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna.

Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

Specjaliści

W klinice Wilmed plastykę powiek górnych i dolnych wykonuje doświadczony specjalista z zakresu chirurgii twarzowo – szczękowej.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd, a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny.

zdjęcie tymczasowe

Chirurg szczękowo-twarzowy

Przejdź dalej

Plastyka powiek dolnych

Korekcja powiek dolnych jest zabiegiem korygującym głównie tzw. worki pod oczami czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy powieki dolnej.

Zabieg polega na wykonaniu nacięcia poniżej brzegu rzęsowego i oddzieleniu skóry do dolnego brzegu oczodołu, a następnie wycięciu jej nadmiaru, napięciu mięśnia oraz usunięciu przepuklin tłuszczowych pod oczami, jeśli takie występują. Nacięcia wykonane podczas zabiegu są praktycznie niewidoczne – chowa się je w naturalnych fałdach skóry. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, trwa ok. 1 godziny i kończy się zamknięciem nacięć za pomocą delikatnych szwów. Po 7-10 dniach pacjent zgłasza się na ich zdjęcie.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk jednak te niedogodności szybko mijają. Blizna umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powiekowym i po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna

Korzyści wynikające z zabiegu blefaroplastyki powiek górnych i dolnych

 • Zredukowane sińce pod oczami
 • Wygładzona dolina łez
 • Wygładzona bruzda jarzmowo-policzkowa
 • Wygładzenie górnych i dolnych powiek
 • Redukcja nadmiaru skóry w okolicach powiek górnych i dolnych
 • Wyraźnie młodsze i bardziej promienne spojrzenie

Co nas wyróżnia

 • Zespół doświadczonych specjalistów
 • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
 • Holistyczne podejście do pacjenta
 • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
 • Doskonałe warunki pobytu w placówce
 • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
 • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

Cennik zabiegów

Plastyka powiek górnych

4 500 - 6 000,-

Plastyka powiek dolnych

od 7 000,-
Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

FAQ

Gdzie udać się, aby wykonać zabieg plastyki powiek w Warszawie?
Wiele placówek medycznych oferuje zabiegi plastyki powiek. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę medyczną wybrać? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Zabiegi plastyki powiek w Warszawie – gdzie są oferowane?
Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi plastyki powiek oferują różne kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg blefaroplastyki wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg.
Zabiegi blefaroplastyki w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Gdzie zatem się zgłosić na zabieg? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu plastyki powiek była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne kliniki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy plastyka powiek warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg blefaroplastyki.
Operacja plastyki powiek w klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie
W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii i chirurgii twarzowo-szczękowej wykonują nowoczesne i skuteczne zabiegi plastyki powiek górnych i dolnych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się osiągnąć m.in. doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują widoczne odmłodzenie okolic oczu, a twarz nabiera bardziej pogodnego i wypoczętego wyrazu.

Kontakt

Zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00