Korekcja otoczek sutkowych

Dzięki zabiegowi uzyskujemy poprawę wyglądu piersi oraz efekt ich optycznego podniesienia.

Korekcja otoczek sutkowych

Otoczki brodawek sutkowych czyli obszar na szczycie piersi, w wielu przypadkach bardziej niż rozmiar czy kształt piersi decydują o tym, jak biust wygląda i jak jest postrzegany. Otoczki sutkowe w wielu przypadkach przesądzają o tym, czy piersi postrzegane są jako atrakcyjne. Jeśli są zbyt duże, rozciągnięte lub niesymetryczne, zaburzają proporcje nawet najpiękniejszego biustu. Co ważne, rozciągnięte czy przerośnięte otoczki brodawek sutkowych mogą być również problemem mężczyzn – są nieestetyczne, zaburzają wygląd klatki piersiowej, bywają przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Rozwiązaniem tego problemu jest wykonanie zabiegu korekcji otoczek sutkowych.

Przyczyny rozciągnięcia lub przerostu otoczek sutkowych

Do głównych przyczyn rozciągnięcia lub przerostu otoczek sutkowych należą:

 • wilmed

  uwarunkowania genetyczne

 • wilmed

  rozciągnięcie otoczek na skutek długotrwałego karmienia piersią

 • wilmed

  zmiany masy ciała

 • wilmed

  zmiany hormonalne

Korekcja otoczek sutkowych

Rozwiązaniem problemu zbyt dużych i nieproporcjonalnych otoczek jest zabieg z zakresu chirurgii estetycznej, który polega na ich korekcji. Dokładna metoda i technika operacji dopasowana jest do indywidualnego stanu zdrowia oraz potrzeb pacjentki.

Korekcja otoczek sutkowych wymaga konsultacji ze specjalistą z zakresu chirurgii estetycznej. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań (np. aktywne infekcje, nieustabilizowane choroby przewlekłe) i planuje zakres zabiegu.

Operacja najczęściej wykonywana jest w sedacji lub znieczuleniu ogólnym. W jej trakcie chirurg wykonuje cięcia okołootoczkowe w wyznaczonych uprzednio miejscach, wycinając nadmiar tkanki tworzącej otoczkę i nadając jej pożądany rozmiar oraz kształt. Szwy są niewielkie i umiejscowione w taki sposób, że nie pozostawiają dużych, widocznych blizn. W zależności od rozległości, cały zabieg trwa około 1 godziny.

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. 

Zabiegi korekcji otoczek sutkowych wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Zalety wykonania korekcji otoczek sutkowych

 • Poprawa wyglądu piersi

  Optyczne podniesienie piersi, nadanie im właściwych proporcji.

 • Poprawa samopoczucia

  Korekcja otoczek sutkowych przyczynia się do poprawy samoakceptacji własnego ciała. Pozwala pacjentom borykającym się z tego typu problem poczuć się atrakcyjnie.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Następnego lub tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • KOREKCJA OTOCZEK SUTKOWYCH
  od 5 000 zł

FAQ

 • Rekonwalescencja po zabiegu?

  Bezpośrednio po zabiegu korekcji otoczek sutkowych oraz w ciągu kilku kolejnych dni występować mogą dolegliwości bólowe, które jednak można skutecznie zredukować przyjmując przepisane przez lekarza środki przeciwbólowe. Zupełnie normalne jest też zaczerwienienie, obrzęki oraz zwiększona tkliwość operowanych okolic. Szwy usuwa się po około 14 dniach po zabiegu, po około 21 dniach można wrócić do normalnych aktywności. Zaleca się jednak powtrzymanie od ćwiczeń fizycznych przez około 6-8 tygodni po zabiegu. Oczywiście po czasu pełnego wygojenia trzeba w szczególny sposób dbać o higienę operowanych okolic.

 • Korekcja otoczek sutkowych – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Wiele osób boryka się z estetycznym problemem zbyt dużych otoczek sutkowych . Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne metody poprawy wyglądu piersi i klatki piersiowej. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość wykonania korekcji otoczek sutkowych. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Korekcja otoczek sutkowych w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi korekcji otoczek sutkowych oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Korekcja otoczek sutkowych w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg korekcji otoczek sutkowych? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy zmniejszenie otoczek sutkowych opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg korekcji otoczek sutkowych.

 • Korekcja otoczek sutkowych w Klinice Wilmed

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy wykonują zabiegi korekcji otoczek sutkowych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty estetyczne! Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów..

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.