Usuwanie polipów odbytu i odbytnicy

Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie obecności polipów odbytu i odbytnicy, aby zapobiec ich transformacji w nowotwór złośliwy.

Co to są polipy odbytu i odbytnicy?

Polipy odbytu i odbytnicy są to uszypułowane twory powstające na błonie śluzowej jelita grubego.

Odbytnica jest końcowym odcinkiem jelita grubego, w którym dochodzi do ostatniego etapu przetwarzania strawionego pokarmu, a następnie do wydalania jego resztek z organizmu. Powierzchnię jelita grubego pokrywa nabłonek gruczołowy produkujący śluz. Każde uwypuklenie tego nabłonka do wnętrza odbytnicy jest nazywane polipem.

Polipy są najczęściej łagodnymi zmianami o charakterze nowotworowym, które zazwyczaj nie dają żadnych objawów. Dlatego bardzo ważne jest wykonywanie odpowiednich badań profilaktycznych, które pozwolą na zdiagnozowanie polipa i jego usunięcie. Dotyczy to w szczególności osób obciążonych genetycznie, u których w rodzinie wystąpiły przypadki raka jelita grubego powstałego na bazie polipa.

Objawy występowania polipów

Ze względu na budowę polipy możemy podzielić na:

gruczolakowe – to polipy, które w ciągu 10-12 lat mogą przekształcać się w zmiany złośliwe,

hiperplastyczne – to polipy, które najczęściej rozwijają się w odbytnicy i są obarczone znacznie mniejszym ryzykiem przekształcenia w zmiany złośliwe,

hamartomatyczne – to polipy, które powstają w zespołach polipowatości uwarunkowanej genetycznie,

rzekome – to polipy, które powstają w wyniku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Rzadko polipom odbytu towarzyszy ból. Może się on pojawić przy jednoczesnym występowaniu szczeliny odbytu, lub w przypadku, gdy polip wypadł poza kanał odbytu i zwieracz uciska szypułę polipa lub gdy polip utknął w kanale przetoki.

Jeśli pacjent zauważy u siebie niepokojące objawy powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza specjalisty, ponieważ tego typu objawy mogą sugerować powstanie zmian rakowych jelita grubego.

Większość polipów jednak nie powoduje żadnych objawów i jest wykrywana podczas badań profilaktycznych. Duże zmiany mogą przejawiać się:

 • zmianą rytmu wypróżnień

 • zaparciami

 • biegunkami

 • stolcem z domieszką śluzu lub krwi

 • uczuciem parcia na stolec

 • bólami brzucha

 • niedokrwistością

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Polipy odbytu i odbytnicy usuniesz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści usuwania polipów odbytu i odbytnicy

 • Uniknięcie transformacji polipa w nowotwór złośliwy

  Zdiagnozowany i usunięty we wczesnym stadium rozwoju polip nie stwarza zagrożenia rozwoju nowotworu złośliwego.

 • Pacjent jeszcze tego samego dnia może powrócić do domu

  Zabieg usuwania polipa wykonuje się najczęściej podczas badania endoskopowego. Jest on bezbolesny dla pacjenta i nie wymaga dodatkowego znieczulenia. W przypadku zabiegu chirurgicznego pacjent zostaje znieczulony ogólnie.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu proktologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone kompleksową opieką proktologiczną
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • USUNIĘCIE POLIPA ODBYTU
  od 3000 zł

FAQ

 • Przyczyny powstawania polipów odbytu i odbytnicy

  Przyczyny powstawania polipów jelita grubego nie są do końca wyjaśnione. Wiadomo, że do ich pojawienia się w dużej mierze przyczyniają się stany zapalne jelit lub też czynniki genetyczne.

 • Przygotowanie do zabiegu operacyjnego

  Przygotowanie do zabiegu zakłada wykonanie badań krwi obwodowej, moczu, EKG i innych, zalecanych przez lekarza kwalifikującego do zabiegu i znieczulenia. Oprócz tego ważne są następujące wskazówki: pacjent przed zabiegiem pozostaje na czczo, przyjęcie leków zażywanych wcześniej należy skonsultować z lekarzem i stosować się do zaleceń pielęgniarskich związanych z ich odstawieniem lub innym podaniem.

 • Usuwanie polipów odbytu i odbytnicy – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Polipy odbytu i odbytnicy to problemy, które występują u wielu osób. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego schorzenia. Jedynym sposobem leczenia polipów jest ich usuwanie. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość usuwania polipów odbytu i odbytnicy. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Usuwanie polipów odbytu i odbytnicy w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi usuwania polipów odbytu i odbytnicy oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Usuwanie polipów odbytu i odbytnicy w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg usuwania polipa odbytu i odbytnicy? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy usuwanie polipów odbytu opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny i bezbolesny zabieg usuwania polipów odbytu.

 • Usuwanie polipów odbytu i odbytnicy w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni proktolodzy leczą i wykonują zabiegi usuwania polipów odbytu i odbytnicy. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów i operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze, przynoszące wielką ulgę pacjentom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.