Histeroskopia i resektoskopia – zabiegowe metody leczenia zmian jamy macicy

Bezpieczne i małoinwazyjne usuwanie zmian jamy macicy.

Co to jest histeroskopia?

Histeroskopia jest nowoczesną, małoinwazyjną procedurą zabiegową, diagnostyczno-terapeutyczną, wykorzystywaną w diagnostyce i leczeniu zmian w obrębie jamy macicy.

Histeroskop jest to o długa, elastyczna rurka, zakończona miniaturową kamerą oraz źródłem światła. Przez wziernik wprowadza się ją do jamy macicy, a obrazy wnętrza narządu są widoczne na monitorze. Jest to urządzenie o średnicy 7 mm z kanałem roboczym, dzięki czemu podczas zabiegu można wprowadzić odpowiednie mikronarzędzia chirurgiczne, za pomocą których usuwa się np. polipy endometrialne czy małe mięśniaki podśluzówkowe, przecina drobne zrosty lub pobiera celowane wycinki.

Resektoskopia jest jedną z bardziej zaawansowanych technik histeroskopowych. Za pomocą specjalnego narzędzia – resektoskopu, o większej średnicy niż histeroskop, wykonuje się wiele zabiegów w obrębie jamy macicy między mających na celu wycięcie niepożądanych zmian takich jak mięśniaki czy polipy, endometrium lub różnego rodzaju zrosty.

 

 

Wskazania do wykonania zabiegu histeroskopii

Głównym wskazanymi do wykonania zabiegu histeroskopowego są:

 • wilmed

  podejrzenia zmian w obrębie jamy macicy – polip, mięśniak podśluzówkowy, rak endometrium, rozrostu endometrium, zrosty wewnątrzmaciczne

 • wilmed

  krwawienie pomenopauzalne

 • wilmed

  przedłużające się, nieprawidłowo obfite krwawienia z dróg rodnych u kobiet w wieku rozrodczym

 • wilmed

  niepłodność

 • wilmed

  poronienia nawracające

 • wilmed

  podejrzenia pozostałości po porodzie lub poronieniu w jamie macicy

 • wilmed

  podejrzenia objawowych wad macicy

 • wilmed

  konieczność weryfikacji badania histopatologicznego uzyskanego w inny sposób

 • wilmed

  usunięcie „wciągniętej” lub zaklinowanej wkładki wewnątrzmacicznej

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Zabieg histeroskopii wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści leczenia zabiegowego torbieli włosowej

 • Mała inwazyjność zabiegu

  Zabieg histeroskopii wykonuje się przezpochwowo – nie dochodzi więc do jakiegokolwiek przerwania ciągłości powłok brzusznych.

 • Zabieg jest bezbolesny

  Zabieg trwa zazwyczaj ok 1/2 godziny i jest wykonywany w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym lub przewodowym dzięki któremu kobieta nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

 • Pacjentka jeszcze tego samego dnia może powrócić do domu

  Zabieg wykonywany jest w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym, dzięki któremu pacjentka po 2-3 godzinnej obserwacji może iść do domu.

 • Skuteczne leczenie zmian

  Nieprawidłowe zmiany w jamie macicy takie jak polipy, zrosty, endometrium lub mięśniaki podśluzówkowe są od razu usuwane, a pobrany materiał trafia do badania histopatologicznego.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu ginekologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone komfortem psychicznym pacjentek
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • HISTERORESEKTOSKOPOWE USUWANIE ZMIAN JAMY MACICY
  od 5000,-
 • HISTERORESEKTOSKOPOWE USUWANIE ZMIAN JAMY MACICY
  od 9000,-

FAQ

 • Przygotowanie do zabiegu

  Warto pamiętać, że histeroskopia zabiegowa wymaga pewnych przygotowań. Konieczne jest wykonanie m.in. badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza przed zabiegiem – można je wykonać w naszej klinice Wilmed. Kwalifikacji do histeroskopii zawsze dokonuje lekarz, biorąc pod uwagę wyniki badań oraz historię choroby pacjentki

 • Zalecenia przed zabiegiem

  Ważne, aby przed zabiegiem wyleczyć ewentualny stan zapalny pochwy. U pacjentek miesiączkujących zabieg powinien być wykonany w pierwszej fazie cyklu między 6 a 15 dniem cyklu. Pacjentka powinna się również powstrzymać od współżycia waginalnego między miesiączką a dniem wykonania histeroskopii

 • Opis zabiegu histeroskopii

  Zabieg histeroskopii wykonuje się przezpochwowo – nie dochodzi więc do jakiegokolwiek przerwania ciągłości powłok brzusznych. Polega on na wprowadzeniu przez pochwę i szyjkę macicy histeroskopu- urządzenia, które umożliwia lekarzowi obejrzenie na ekranie monitora wnętrza macicy oraz kształtu jamy macicy, ujść jajowodów oraz ocenę czy występują w jamie macicy struktury nieprawidłowe takie jak polipy, zrosty lub mięśniaki podśluzówkowe. W przypadku potwierdzenia zmian są one od razu usuwane, a pobrany materiał trafia do badania histopatologicznego. Zabieg trwa zazwyczaj ok 1/2 godziny i jest wykonywany w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym lub przewodowym dzięki któremu kobieta nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

 • Zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu histeroskopii pacjentka najczęściej wymaga odpoczynku tego dnia, którego był wykonywany zabieg, również z uwagi na stres psychiczny związany z przeprowadzoną procedura zabiegową. Bardzo często kolejnego dnia można już iść do pracy w 100% sprawnym fizycznie i psychicznie. Plamienie z pochwy może utrzymywać się do 7 dni po zabiegu. Obowiązują ogólne zasady higieny. Nie obowiązuje ściśle określony zakaz współżycia po histeroskopii, jednakże po histeroskopii diagnostycznej nie zaleca się współżyć przez 2 doby, a po zabiegowej przez tydzień.

 • Przeciwskazanie do wykonania zabiegu histeroskopii

  Należy pamiętać, że w przypadku histeroskopii – tak jak każdego innego badania czy zabiegu – istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Histeroskopii nie przeprowadza się u kobiet w trakcie miesiączki, w ciąży lub podejrzewających ciążę oraz z rozległymi stanami zapalnymi w obrębie narządów płciowych.

 • Histeroskopia zabiegowa – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Zmiany chorobowe w jamie macicy są bardzo przykrą przypadłością, która dosięga coraz większej liczby kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Bardzo pożądanym sposobem leczenia i usuwania takich zmian jest małoinwazyjny zabieg histeroskopowy. Wiele placówek medycznych oferuje zabiegi histeroskopii. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Histeroskopia zabiegowa w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi histeroskopii oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Histeroskopia zabiegowa w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zbieg histeroskopii? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy histeroskopia opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg histeroskopii.

 • Histeroskopia zabiegowa w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni ginekolodzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują zabiegi histeroskopowe o charakterze zabiegowym, jak i diagnostycznym. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze przynoszące wielką ulgę pacjentkom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentek.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.