plastyka powłok brzusznych wilmed

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka powłok brzusznych pozwala odzyskać płaski brzuch i poczucie atrakcyjności.

Plastyka powłok brzusznych - abdominoplastyka

Plastyka powłok brzusznych – abdominoplastyka –  jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nieestetycznego fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha, razem z często występującymi w tej okolicy rozstępami skórnymi.

Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki przednich mięśni prostych, można uzyskać efekt spłaszczenia oraz prawidłowego napięcia brzucha.

W niektórych przypadkach wskazane jest połączenie plastyki brzucha z odessaniem nadmiaru tłuszczu, by zoptymalizować efekt szczupłości.

Kiedy wskazane jest wykonanie zabiegu plastyki powłok brzusznych?

Zabieg plastyki brzucha daje szanse skorygować i wyrównać kształt powłok brzusznych, znacznie poprawiając efekt estetyczny tego obszaru ciała. Wskazany jest on u osób:

 • wilmed

  z poporodową wiotkością i obwisłością powłok brzusznych często połączoną z rozstępami skórnymi

 • wilmed

  które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra nie obkurczyła się dostatecznie

 • wilmed

  z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej i środkowej części brzucha

 • wilmed

  z luźnym, wiszącym brzuchem

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. 

Operację abdominoplastyki wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Zalety operacji plastyki powłok brzusznych

 • Poprawa efektu estetycznego okolic brzucha

  Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki przednich mięśni prostych, można uzyskać efekt spłaszczenia oraz prawidłowego napięcia brzucha.

 • Pozbycie się kompleksów i zaniżonej samooceny

  Można bez problemu nosić kostiumy kąpielowe na plaży czy na basenie, wkładać dopasowane, eleganckie ubrania, nie wstydzić się swojego ciała podczas intymnych sytuacji z partnerem.

 • Poprawa samopoczucia

  Efekty zabiegu są widoczne zaraz jego zakończeniu – skóra i mięśnie są bardziej napięte, a brzuch widocznie płaski. Pozwala to cieszyć się od razu zgrabną sylwetką.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii estetycznej.
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Następnego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • Plastyka powłok brzusznych
  od 17 000 zł

FAQ

 • Jak wygląda zabieg plastyki powłok brzusznych?

  Operacja polega na wykonaniu jednego z kilku rodzajów nacięć (zależnie od decyzji chirurga) powyżej spojenia łonowego tak, aby blizna była jak najbardziej ukryta, a następnie odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego od powięzi brzusznej wysoko, aż do łuków żebrowych. Umożliwia to maksymalne zsunięcie skóry ku dołowi i – po odpowiednim naciągnięciu – usunięcie zbędnego nadmiaru skóry wraz z ewentualnymi rozstępami i bliznami po innych operacjach. Wcześniej wykonuje się nacięcie wokół pępka tak, żeby pozostał na swoim miejscu, a na koniec zabiegu wszywa się go w nowe, prawidłowe miejsce.

 • Rekonwalescencja po zabiegu abdominoplastyki

  Bezpośrednio po zabiegu pojawia się bolesność operowanej okolicy, obrzęk, poczucie zdrętwienia, które ustępuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Ból brzucha utrzymuje się do siedmiu dni, w tym okresie pacjent przyjmuje doustne środki przeciwbólowe. Po zabiegu zakładany jest specjalny, elastyczny pas, który powinien być noszony od 4 do 6 tygodni. Noszenie pasa pomaga zmniejszyć obrzęW okresie 4-6 tygodni powinno nastąpić ograniczenie aktywności fizycznej, w ciągu 6 miesięcy od zabiegu należy unikać opalania. Pacjent najczęściej powraca do swoich codziennych obowiązków po 2 tygodniach od operacji. Końcowy efekt zabiegu ocenia się po 6-12 miesiącach od przeprowadzonej operacji.

 • Jakie są możliwe powikłania po zabiegu plastyki brzucha?

  Operacje plastyczne brzucha, jak każdy zabieg niosą za sobą ryzyko, które jest omawiane z pacjentem przed zabiegiem. Do objawów niepożądanych, które mogą pojawić się po tego typu zabiegach należą: krwiaki, długotrwały obrzęk, infekcje pooperacyjne, przerośnięte blizny, jak również częściowa martwica skóry brzucha, która wymaga dalszego leczenia. Należy pamiętać, że płyn surowiczy może się kumulować pod powłokami brzucha przez 1-6 miesięcy.

 • Ważna informacja dla pacjentów

  Plastyka powłok brzusznych nie jest zabiegiem dla ludzi otyłych stosowanym w celu utraty masy ciała. Do zabiegu kwalifikują się osoby ogólnie zdrowe.

 • Jakie są przeciwwskazanie do zabiegu?

  Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby układu krążenia, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz choroby układowe tkanki łącznej.

 • Gdzie udać się, aby wykonać plastykę powłok brzusznych w Warszawie?

  Istnieją różne placówki medyczne oferujące zabiegi plastyki powłok brzusznych. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę medyczną wybrać? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Plastyka powłok brzusznych w Warszawie – gdzie jest oferowana?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że operacje plastyki brzucha oferują różne kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że plastyka powłok brzusznych wykonywana jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg.

 • Abdominoplastyka w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić na operację? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena operacji plastycznej brzucha była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne kliniki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacje plastyczne brzucha warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na operację brzucha.

 • Plastyka powłok brzusznych w Klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii estetycznej wykonują nowoczesne plastyki powłok brzusznych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci mogą się spodziewać zaraz po operacji widocznych efektów spłaszczenia i prawidłowego napięcia brzucha. Dzięki doświadczeniu oraz umiejętnościom naszych chirurgów blizna po operacji jest niewielka i z czasem staje się prawie niewidoczna.