Operacja nosa Wilmed

Operacja plastyczna nosa

Rynoplastyka jest zabiegiem, którego głównym celem jest skorygowane defektów estetycznych nosa

Korekcja nosa popraw - krzywy lub garbaty nos

Wygląd i kształt nosa jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na wygląd całej twarzy. Właśnie z tego powodu nos bywa przyczyną kompleksów i złego samopoczucia, zwłaszcza, jeśli – obiektywnie lub tylko w odczuciu pacjenta – nie pasuje do reszty twarzy.

Dyskomfort fizyczny i psychiczny, jaki pociąga za sobą posiadanie nieproporcjonalnie dużego czy skrzywionego nosa, bardzo często rzutuje na jakość życia oraz pewność siebie.

Wskazanie estetyczne do korekcji nosa

Zabiegi korekcji kształtu nosa – rynoplastykę wykonuje się często ze względów psychologicznych, dla uzyskania lepszej samooceny pacjenta.

Głównym celem operacji jest skorygowane defektów estetycznych nosa oraz zmiana kształtu nosa tak, aby był on zgrabny i proporcjonalny. Bardzo często korekta nosa polega na usunięciu zbyt uwydatnionej kości nosowej, czyli tzw. garbu, asymetryczności lub skróceniu czubka nosa. Można także regulować odległość dziurek nosowych oraz kształt końca nosa. Możliwe jest także powiększenie nosa.

Najczęstszymi powodami operacji plastycznych nosa są: 

 

 • nieproporcjonalnie duży nos w stosunku do reszty twarzy

 • asymetria w budowie nosa

 • występowanie garbu lub zapadnięcia nosa.

Zadzwoń +48 22 690 08 23

Specjaliści

W klinice Wilmed korekcję nosa wykonuje doświadczony specjalista z zakresu chirurgii twarzowo – szczękowej.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd,  a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny. 

Efekty jakie można osiągnąć poprzez korekcję nosa

 • Skrócenie, wyprostowanie oraz zmniejszenie nosa

 • Usunięcie garbka nosa

 • Skorygowanie czubka nosa

 • Wyprostowanie przegrody

 • Zmiana kąta między nosem a wargą górną

Co nas wyróżnia

 • Zespół doświadczonych specjalistów
 • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
 • Holistyczne podejście do pacjenta
 • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
 • Doskonałe warunki pobytu w placówce
 • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
 • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

 • KOREKCJA CZĘŚĆI CHRZĘSTNEJ NOSA
  od 13000 zł
 • CAŁKOWITA KOREKCJA NOSA
  od 15000 zł
 • WTÓRNA KOREKCJA NOSA
  24000 zł
 • OPERACJA PRZEGRODY NOSA
  od 10000 zł

Zadzwoń +48 22 690 08 23

FAQ

 • Gdzie udać się, aby wykonać korekcję nosa w Warszawie?

  Wiele placówek medycznych oferuje operacje plastyczne nosa. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę medyczną wybrać? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Na czym polega korekcja nosa?

  Korekcja nosa jest operacją, która zmienia wygląd nosa, a często również poprawia jego funkcję. Efekty jakie można osiągnąć poprzez korekcję nosa to: skrócenie, wyprostowanie oraz zmniejszenie nosa, usunięcie garbka nosa, skorygowanie czubka nosa, wyprostowanie przegrody Wykonanie zabiegu korekcji nosa najczęściej polecany jest pacjentom, u których nos wyglądem lub wielkością nie pasuje do reszty twarzy. Kiedy jest krzywy lub garbaty, poddajemy korekcji część kostną, gdy ma zbyt szeroki, wystający lub asymetryczny czubek – część chrzęstną (bez korekcji części kostnej).

 • Jak przebiega zabieg korekcji nosa?

  Przed zabiegiem korekcji nosa konieczna jest szczegółowa konsultacja z lekarzem specjalistą, który ma wykonywać zabieg. Podczas zabiegu plastyki nosa lekarz wykonuje nacięcia wewnątrz nosa, tak aby uzyskać dostęp do kości i chrząstki. Dzięki temu blizny pooperacyjne są niewidoczne. W trakcie takiego zabiegu można wykonać korektę: miękkich części nosa – podczas operacji modyfikuje się boczną część nosa, tj. chrząstkę boczną i chrząstkę skrzydłową. twardych części nosa, podczas której chirurg modyfikuje część kostną nosa. Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu w celu unieruchomienia nosa po operacji zakładany jest zewnętrzny opatrunek gipsowy a w środku nosa zakładana jest specjalna tamponada. W 3 - 4 dobie po operacji następuje zmiana opatrunków i usunięcie tamponady. W przypadku użycia szwów nierozpuszczalnych ich wyjęcie następuje w 7 - 9 dobie po zabiegu. W pierwszych dniach po operacji mogą na twarzy pojawić się obrzęki szczególnie w okolicach powiek. Drobne, lokalne obrzęki mogą się utrzymywać przez kilka tygodni. Dłuższy czas może też występować wrażenie zatkanego nosa co jest spowodowane obrzękiem błony śluzowej. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po zdjęciu gipsu, jednak o końcowych i trwałych efektach można mówić dopiero po całkowitym zagojeniu się nosa tzn. po 3 do 6 miesiącach. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań oraz sumiennego przestrzegania przez pacjenta wszystkich zaleceń lekarza, który wykonywał zabieg.

 • Operacje plastyczne nosa w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi plastyki nosa oferują różne kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że operacje plastyczne nosa wykonywane są za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg.

 • Zabiegi korekcji nosa w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić na zabieg? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu korekcji nosa była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne kliniki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacje plastyczne nosa warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg korekcji nosa.

 • Operacje plastyczne nosa w klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej wykonują nowoczesne operacje plastyczne nosa. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci mogą się spodziewać prostego, symetrycznego nosa, pozbawionego nierówności i garbków, który ładnie i estetycznie będzie się komponował z resztą twarzy. Dzięki właśnie tym efektom pacjenci uzyskują znaczną poprawę wyglądu i samopoczucia, a co za tym idzie podniesienie samooceny i zwiększenie poczucia własnej wartości.