lifting twarzy Wilmed

Chirurgiczny lifting twarzy i szyi

Najskuteczniejszy z odmładzających zabiegów

Co to jest chirurgiczny lifting twarzy i szyi?

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko nasza skóra, ale również wszystkie tkanki twarzy. Stopniowo zanika tkanka tłuszczowa, mięśniowa, chrzęstna i kostna. W wyniku tego skóra wiotczeje i opada. Twarz traci swoje młodzieńcze kształty i zaczyna wyglądać na smutną i zmęczoną. Zanik tych tkanek twarzy, jak i utrata elastyczności skóry, prowadzi do zapadania i rozciągania się pewnych obszarów twarzy, utraty właściwych proporcji policzków, pogłębiania bruzd nosowo wargowych oraz do powiększania się tzw. „chomiczków”.

Lifting twarzy i szyi, czyli operacja chirurgiczna podciągnięcia tkanek miękkich twarzy, tzw. face lifting, jest zabiegiem mającym na celu usunięcie widocznych oznak starzenia poprzez wycięcie nadmiaru zwiotczałych tkanek i ich napięcie.

Co daje operacja liftingu twarzy i szyi?

Operacyjny lifting twarzy umożliwia podciągnięcie skóry na policzkach, uniesienie opadłych kącików ust oraz luźnej skóry pod linią żuchwy tzw. “chomików”. Podstawowymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu face liftingu są m.in.

 • wilmed

  wiotkość powłok twarzy,

 • wilmed

  widoczne, głębokie zmarszczki

 • wilmed

  opadanie, pod wpływem siły grawitacji, tkanek twarzy – opadające kąciki ust, opadające policzki, widoczne bruzdy nosowo-wargowe

Zadzwoń +48 22 690 08 23

Specjaliści

W klinice Wilmed chirurgiczny lifting twarzy i szyi wykonuje doświadczony specjalista z zakresu chirurgii twarzowo – szczękowej.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd,  a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny. 

Lifting twarzy i szyi - wysoka efektywność zabiegu

 • Usunięcie nadmiaru skóry na policzkach

 • Spłycenie zmarszczek i fałdów nosowo-wargowych

 • Uniesienie opadających kątów ust

 • Poprawę konturu i napięcia skóry twarzy

Co nas wyróżnia

 • Zespół doświadczonych specjalistów
 • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
 • Holistyczne podejście do pacjenta
 • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
 • Doskonałe warunki pobytu w placówce
 • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
 • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

 • LIFTING TWARZY
  od 16000 zł
 • LIFTING TWARZY I SZYI
  od 23000 zł
 • LIFTING CZOŁA
  od 13000 zł
 • LIFTING WARGI GÓRNEJ
  od 5000 zł
 • LIFTING WARGI GÓRNEJ I DOLNEJ
  od 7000 zł
 • PODNIESIENIE BRWI
  od 10000 zł

Zadzwoń +48 22 690 08 23

FAQ

 • Gdzie udać się, aby wykonać operację liftingu twarzy w Warszawie?

  Istnieją różne placówki medyczne oferujące zabiegi chirurgiczne liftingu twarzy i szyi. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę medyczną wybrać? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Na czym polega chirurgiczny lifting twarzy i szyi?

  Lifting operacyjny twarzy i szyi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj kilka godzin. Polega on na chirurgicznym usunięciu zwiotczenia i nadmiaru tkanek, co w konsekwencji prowadzi do poprawy napięcia zwiotczałej skóry twarzy i szyi, powięzi i mięśni. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta można wykonać: Podskórny lifting twarzy, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej skóry twarzy i tkanki podskórnej. Może być wykonany samodzielnie lub jako element zabiegu, poprawiającego napięcie głębszych warstw twarzy. Podczas operacji wycina się fragmenty skóry i tkanki podskórnej twarzy. Jego efekty utrzymują się krócej niż efekty głębokiego liftingu twarzy – ok. 2 lat. Głęboki lifting twarzy, który prowadzi do poprawy napięcia warstwy mięśniowo- powięziowej (SMAS - Superficial Muscular Aponeurotic System). Pacjent po takim zabiegu wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji, jednak umożliwia on uzyskanie trwalszych efektów, utrzymujących się do 10 lat.

 • Jak przebiega zabieg chirurgicznego liftingu twarzy i szyi?

  Cięcie chirurgiczne wykonuje się powyżej ucha na skroni we włosach, następnie prowadzone jest pionowo w dół pomiędzy policzkiem i uchem, następnie pod płatkiem ucha. W przypadku wykonywania jednoczesnego liftingu szyi cięcie prowadzone jest dalej we włosach za uchem ku dołowi w kierunku karku. W ten sposób prowadzone cięcia powodują, że blizny są niemal niewidoczne. U góry przykryte przez włosy, na środku w naturalnym zagięciu skóry na granicy ucha i policzka - lekko wewnątrz ucha, z tyłu za uchem, również w naturalnym zagięciu skóry. Na koniec operacji zakładane są cienkie szwy oraz cienki dren, którego zadaniem jest usuwanie krwi z rany. Po zakończonej operacji zakładane są opatrunki uciskowe na całej głowie i szyi, dzięki którym ryzyko krwawienia bądź powstania krwiaka w okresie pooperacyjnym jest mniejsze. Bezpośrednio po operacji pacjent pozostaje pod nadzorem do dnia następnego i otrzymuje leki przeciwbólowe. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj ok. 2 tygodni. W tym czasie widoczny jest obrzęk twarzy i zasinienia, które są naturalnym elementem procesu gojenia. Szwy usuwane są po 7-10 dniach.

 • Efekty chirurgicznego liftingu twarzy i szyi

  Operacyjny face lifting pozwala na: usunięcie nadmiaru skóry na policzkach, spłycenie zmarszczek i fałdów nosowo-wargowych, uniesienie opadających kątów ust, poprawę konturu i napięcia skóry twarzy. Po takim zabiegu ślady interwencji chirurgicznej są możliwie najmniej widoczne, a wygląd twarzy jak najbardziej naturalny. Po okresie kilku tygodni blizny są prawie niedostrzegalne. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 2-3 tygodniach. Na efekt ostateczny należy poczekać ok. 6 miesięcy.

 • Zalecenia po zabiegu

  Jak po każdym zabiegu chirurgicznym, również po operacyjnym liftingu twarzy pacjent powinien bardzo precyzyjnie stosować się do zaleceń lekarza operującego. Generalnie po operacji face liftingu mnie powinno się opalać twarzy i szyi, a skórę należy chronić wysokimi filtrami. Nie są wskazane także: wizyty w saunach, wykonywanie dużego wysiłku fizycznego narażanie skóry na działanie ujemnej temperatury

 • Operacje liftingu twarzy i szyi w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że operacje liftingu twarzy i szyi oferują różne kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że chirurgiczny lifting twarzy i szyi wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg.

 • Operacje face liftingu w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić na operację? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena operacyjnego liftingu twarzy była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne kliniki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy chirurgiczny lifting twarzy Warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na operacyjny lifting twarzy i szyi.

 • Chirurgiczny lifting twarzy i szyi w klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej wykonują nowoczesne operacje liftingu twarzy i szyi. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci mogą się spodziewać znacznego odmłodzenia twarzy i szyi, dzięki widocznemu napięciu skóry i wygładzeniu zmarszczek. Twarz wygląda na znacznie młodszą i wypoczętą!

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.