szczelina odbytu WILMED

Farmakologiczne i zabiegowe leczenie szczeliny odbytu

Nieprawidłowe lub zaniedbane leczenie szczeliny odbytu może prowadzić do powikłań!

Co to jest szczelina odbytu?

Szczelina odbytu jest to płytkie, wąskie pęknięcie lub ubytek w błonie śluzowej kanału odbytu bądź owrzodzenie błony śluzowej wyścielającej końcowy jego odcinek. Uraz powstaje między innymi w wyniku uszkodzenia mechanicznego lub pęknięcia końcowego odcinka kanału odbytu.

Do jego powstania może się przyczynić:

wysiłek fizyczny,

występowanie uporczywych zaparć,

wydalanie zbyt twardego stolca,

zakażenie gruczołów odbytowych.

Objawy i dolegliwości towarzyszące szczelinie odbytu

Schorzenie może pojawić się w każdym wieku bez względu na płeć. Charakteryzuje się najczęściej występującymi objawami:

 • silnym uporczywym bólem związanym z defekacją

 • bólem i wzrostem napięcia zwieracza wewnętrznego odbytu

 • pieczeniem, świądem

 • krwawieniem z odbytu

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Zabieg usuwania szczeliny odbytu wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści leczenia zabiegowego szczeliny odbytu

 • Skuteczne leczenie

  Pozbycie się silnego bólu związanego z defekacją

 • Poprawa komfortu życia pacjenta

  Operacja szczeliny odbytu i usunięcie pęknięcia w błonie śluzowej kanału odbytu powoduje ustępowanie nieprzyjemnych objawów tej choroby.

 • Pacjent jeszcze tego samego dnia może powrócić do domu

  Zabieg leczenia szczeliny odbytu wykonuje się najczęściej w dożylnej sedacji w trybie chirurgii jednego dnia.

Jak wygląda leczenie szczeliny odbytu?

Leczenie szczeliny odbytu polega na stosowaniu środków farmakologicznych oraz diety bogatej w błonnik. W przypadkach, gdy leczenie takie jest nieskuteczne, konieczne jest chirurgiczne wycięcie ubytku oraz boczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu.

Zabieg usuwania szczeliny odbytu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z dożylną sedacją. Czas trwania zabiegu – około 1 h. Po operacji pacjent pozostaje w klinice pod indywidualną opieką pielęgniarki około 1 godzinę, a następnie może samodzielnie udać się do domu. W terminach ustalonych ze specjalistą proktologiem odbywa się wizyta kontrolna.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu proktologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone kompleksową opieką proktologiczną
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA
  250 zł
 • KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA Z ANOSKOPIĄ
  300 zł
 • KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA Z REKTOSKOPIĄ
  400 zł
 • OPERACYJNE LECZENIE SZCZELINY ODBYTU
  od 3500 zł

FAQ

 • Badania diagnostyczne

  Często lekarzy proktolodzy wykorzystują transrektalne badanie USG do oceny zaawansowania choroby. USG transrektalne to główne badanie wykonywane w diagnostyce chorób proktologicznych, czyli schorzeń odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego. USG transrektalne może zostać zlecone gdy u pacjenta występują takie objawy, jak: ból odbytu i jego okolic, zaparcia i/lub biegunki, nietrzymanie stolca, bóle brzucha o nieustalonym pochodzeniu, obecność krwi w stolcu.

 • Przygotowanie do zabiegu

  Przygotowanie do zabiegu operacyjnego zakłada wykonanie badań krwi obwodowej, moczu, EKG i innych, zalecanych przez lekarza kwalifikującego do zabiegu i znieczulenia. Oprócz tego ważne są następujące wskazówki: pacjent przed zabiegiem pozostaje na czczo, przyjęcie leków zażywanych wcześniej należy skonsultować z lekarzem i stosować się do zaleceń pielęgniarskich związanych z ich odstawieniem lub innym podaniem.

 • Kiedy wykonać zabieg usuwania szczeliny odbytu?

  Podjęcie decyzji o leczeniu zabiegowym musi poprzedzić konsultacja proktologiczna, podczas której lekarz określi możliwości i przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W czasie wizyty u proktologa istotne jest określenie stopnia zaawansowania choroby, gdyż tylko na tej podstawie można zastosować prawidłowe leczenie. Nawet przy niewielkich zmianach lekarz powinien obejrzeć od wewnątrz końcowy odcinek przewodu pokarmowego.

 • Dlaczego szczelinę odbytu trzeba leczyć?

  Szczelina odbytu to często wstydliwy problem, jak wszystkie choroby proktologiczne. Pamiętajmy jednak, że leczenie szczeliny odbytu jest konieczne w każdym przypadku, ponieważ nieleczona może prowadzić do groźnych powikłań zagrażających funkcjom mięśni zwieraczy odbytu, takich jak: przetoka okołoodbytnicza czy ropień okołoodbytniczy.

 • Operacja szczeliny odbytu – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Szczelina odbytu to schorzenie, której dotyka coraz większa liczbę osób. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego typu zmian. Bardzo pożądanym sposobem leczenia takich zmian są zabiegi usuwania szczeliny odbytu. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość leczenia szczeliny odbytu. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Usuwanie szczeliny odbytu w Warszawie – gdzie jest oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi usuwania szczeliny odbytu oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Usuwanie szczeliny odbytu w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg usuwania szczeliny odbytu? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy leczenie szczeliny odbytu opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg usuwania szczeliny odbytu.

 • Leczenie szczeliny odbytu w Klinice Wilmed

  W klinice WILMED doświadczeni proktolodzy leczą i wykonują zabiegi usuwania szczeliny odbytu. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze, przynoszące wielką ulgę pacjentom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.