zakrzepica okołoodbytnicza Wilmed

Zabiegowe leczenie zakrzepicy okołoodbytniczej

Operacja usunięcia zakrzepicy przynosi natychmiastową ulgę!

Zabiegowe leczenie zakrzepicy okołoodbytniczej

Zakrzepica okołoodbytnicza jest zakrzepowym zapaleniem okołoodbytniczych splotów naczyniowych.

W zaawansowanej chorobie hemoroidalnej sploty naczyniowe, tętniczo-żylne są znacznie powiększone, przemieszczone na zewnątrz kanału odbytu (tak zwane guzki krwawnicze) i nieodprowadzalne. Przepływ krwi w takich naczyniach staje się upośledzony – krew żylna nie może swobodnie odpływać z okolic odbytu. Całkowity zastój krwi w uciśniętych naczyniach żylnych sprzyja powstawaniu w ich świetle skrzepów. Skrzep taki blokuje całkowicie przepływ krwi, co objawia się ostrymi dolegliwościami bólowymi i prowadzi do rozwoju zakrzepicy.

Na brzegu odbytu powstaje charakterystyczny siny guzek, bolesny nawet przy delikatnym dotknięciu. To właśnie zakrzep brzeżny, wyjątkowo dokuczliwa dla pacjenta przypadłość nosząca wiele nazw: zakrzepica splotu żylnego okołoodbytowego, zakrzepica okołoodbytowa, zakrzep hemoroidów zewnętrznych czy też krwiak okołoodbytowy.

Objawy i dolegliwości towarzyszące powstaniu zakrzepicy okołoodbytniczej

Za główne przyczyny powstania zakrzepicy okołoodbytniczej uważa się m. in.: siedzący tryb życia, zaparcia, forsowne wypróżnienia, ciążę i poród, które mogą prowadzić do powstania choroby hemoroidailnej. Natomiast bezpośrednią przyczyną powstania zakrzepicy odbytu jest nieleczona lub źle leczona choroba hemoroidalna.

Głównymi objawami  i dolegliwościami towarzyszącymi i mogącymi świadczyć o powstaniu zakrzepicy okołoodbytniczej są:

 • rwący ból odbytu o raptownym początku

 • wyczuwalny silnie bolesny guzek w odbycie

 • świąd i pieczenie

 • żywoczerwone krwawienie z odbytu

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Operację zakrzepicy okołoodbytniczej wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści leczenia zabiegowego zakrzepicy okołoodbytniczej

 • Skuteczne leczenie

  Pacjenci po operacji zakrzepicy okołoodbytniczej mogą cieszyć się z całkowitego usunięcia dolegliwości takich jak świąd, pieczenie oraz dyskomfort.

 • Poprawa stanu zdrowia

  Pacjenci po zagojeniu rany powstałej po operacji usunięcia zakrzepicy okołoodbytniczej przestają odczuwać bolesne dolegliwości ze strony kanału odbytu podczas wypróżniania.

 • Pacjent jeszcze tego samego dnia może powrócić do domu

  Zabieg leczenia zakrzepicy okołoodbytniczej wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, sedacji lub nadoponowym („do krzyża”) w trybie chirurgii jednego dnia.

 • Szybka poprawa samopoczucia

  Zabiegowe leczenie zakrzepicy okołoodbytniczej przynosi pacjentowi natychmiastową ulgę.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu proktologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone kompleksową opieką proktologiczną
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • Operacja zakrzepicy okołoodbytniczej
  od 500 zł (cena zależna jest od rozległości zabiegu)

FAQ

 • Badania diagnostyczne

  Często lekarzy proktolodzy wykorzystują transrektalne badanie USG do oceny zaawansowania choroby. USG transrektalne to główne badanie wykonywane w diagnostyce chorób proktologicznych, czyli schorzeń odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego. USG transrektalne może zostać zlecone gdy u pacjenta występują takie objawy, jak: ból odbytu i jego okolic, zaparcia i/lub biegunki, nietrzymanie stolca, bóle brzucha o nieustalonym pochodzeniu, obecność krwi w stolcu.

 • Przygotowanie do zabiegu

  Przygotowanie do zabiegu operacyjnego zakłada wykonanie badań krwi obwodowej, moczu, EKG i innych, zalecanych przez lekarza kwalifikującego do zabiegu i znieczulenia. Oprócz tego ważne są następujące wskazówki: pacjent przed zabiegiem pozostaje na czczo, przyjęcie leków zażywanych wcześniej należy skonsultować z lekarzem i stosować się do zaleceń pielęgniarskich związanych z ich odstawieniem lub innym podaniem.

 • Opis zabiegu operacyjnego

  Zabiegi usuwania przetok odbytu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, sedacji lub znieczuleniu nadoponowym („do krzyża”) w zależności od rozległości zabiegu. W przypadkach ostrych lub gdy zakrzepowo zmieniony guzek nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu, należy wykonać zabieg nacięcia lub wycięcia zmienionego chorobowo fałdu. Przy metodzie operacyjnej nacinany jest guzek, który następnie oczyszcza się ze znajdujących się w nim skrzeplin.

 • Postępowanie pooperacyjne

  Po zabiegu pacjent powinien dbać o higienę przeciętego miejsca. Ważne jest również przestrzeganie diety, która ma na celu zapobieganie zaparciom.

 • Czym może grozić niewykonanie zabiegu?

  Nieleczona zakrzepica odbytu może prowadzić do wielu poważnych schorzeń. Jej efektem może być między innymi zespół pozakrzepowy żył. Do charakterystycznych objawów zespołu pozakrzepowego żył zalicza się przebarwienie skóry, a także widoczne owrzodzenia oraz niewydolność żylna.

 • Operacja zakrzepicy okołoodbytniczej – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Zakrzepica okołoodbytnicza jest bardzo przykrą przypadłością. która dosięga coraz większej liczby osób. Niestety nie ma innego sposobu wyleczenia tej choroby jak operacja. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Wiele placówek medycznych oferuje operacje zakrzepicy odbytu. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Operacja zakrzepicy okołoodbytniczej w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że operacje zakrzepicy okołoodbytniczej oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Operacja zakrzepicy okołoodbytniczej w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać operację zakrzepicy odbytu? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacje zakrzepicy odbytu opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na usunięcie zakrzepicy okołoodbytniczej.

 • Operacja zakrzepicy okołoodbytniczej w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy - proktolodzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują operacje zakrzepicy odbytu. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze przynoszące wielką ulgę pacjentom.