operacja wklęsłych brodawek WILMED

Operacja wklęsłych brodawek piersi

Rozwiązaniem problemu wklęsłych brodawek jest zabieg z zakresu chirurgii estetycznej

Operacja wklęsłych brodawek piersi

Wklęsłe brodawki to problem natury zarówno estetycznej, jak i zdrowotnej. Zaburzają one kobiecy wygląd piersi, niejednokrotnie utrudniają karmienie, a także mogą być przyczyną stanów zapalnych i podrażnień tej okolicy.

Dla kobiet wklęsłe brodawki to przede wszystkim bardzo wstydliwy problem natury estetycznej – mają problem z samoakceptacją, trudno im nawiązać bliskie relacje z partnerem. Należy jednak pamiętać, że zaburzenie to może również wpływać na trudności, a nawet niemożność karmienia piersią oraz być przyczyną stanów zapalnych oraz podrażnień.

Wklęsłe brodawki wynikają często z nieodpowiedniej budowy brodawki lub są efektem zwłóknienia tkanek brodawki. Brodawka nie wystaje ponad otoczkę w wystarczającym stopniu, a czasami jest nawet wciągnięta pod jej powierzchnię.

Przyczyny powstawania wklęsłych brodawek

Około 10-20% kobiet zmaga się defektem wklęsłych brodawek sutkowych.

Za główne przyczyny ich powstawania uważa się m.in.:

 • wilmed

  nieprawidłową budowę związaną ze zbyt krótkimi przewodami mlecznymi

 • wilmed

  zmiany hormonalne

 • wilmed

  stany zapalne w piersiach

 • wilmed

  choroby gruczołów piersiowych, w tym również zmiany nowotworowe

 • wilmed

  karmienie piersią

Korekcja wklęsłych brodawek

Rozwiązaniem problemu wklęsłych brodawek jest zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na ich korekcji. Dokładna metoda i technika operacji dopasowana jest do indywidualnego stanu zdrowia oraz potrzeb pacjentki. Korekcja wklęsłych brodawek polega na chirurgicznym uwolnieniu przyczyny, rekonstrukcji kształtu i wielkości brodawki i zabezpieczeniu jej przed ponownym wciągnięciem. W wyjątkowo skomplikowanych przypadkach konieczne może okazać się trwałe przecięcie przewodów wyprowadzających gruczoły mleczne. Najczęściej stosowaną metodą jest przecięcie wiązadeł mocujących brodawkę do gruczołu piersiowego i wydłużenie jej poprzez założenie odpowiednich szwów.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedacji, krótko po jego zakończeniu pacjentka może wrócić do domu.

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. 

Korekcję wklęsłych brodawek wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Zalety wykonania korekcji piersi

 • Estetyczny wygląd piersi

  Przywrócenie właściwego wyglądu brodawek sutkowych pozwala kobietom poczuć się atrakcyjnie.

 • Powrót do dobrego samopoczucia

  Korekcja wklęsłych brodawek przyczynia się do poprawy samoakceptacji własnego ciała.

 • Pozbycie się trudności w karmieniu

  Przywrócenie prawidłowej budowy brodawek umożliwia mamom karmienie swoich maleństw i przynosi radość z macierzyństwa.

 • Pozbycie sie problemów zdrowotnych związanych z nieprawidłowymi brodawkami

  Dzięki operacji przywracającej prawidłową budowę brodawek kobiety nie muszą się zmagać z podrażnieniami i stanami zapalnymi tych okolic.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Następnego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • PLASTYKA WCIĄGNIĘTYCH BRODAWEK SUTKOWYCH
  od 4 000 zł

FAQ

 • Kto może poddać sie operacji wklęsłych brodawek?

  Operacji może poddać się w zasadzie każda dorosła kobieta, u której zakończył się proces rozwoju gruczołów piersiowych. Jednym z nielicznych przeciwwskazań są występujące zmiany mastopatyczne, a także ciąża, nowotwory, kłopoty z krzepliwością krwi oraz nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe.

 • Czego oczekiwać po zabiegu?

  Komplikacje po operacji – krwiaki, infekcje, opóźnione gojenie – zdarzają się rzadko. U większości pacjentek przez 2-3 dni po operacji pojawiają się niewielkie dolegliwości bólowe (można je łatwo zwalczyć poprzez stosowanie zaleconych przez lekarza środków przeciwbólowych), lekkie zasinienie czy obrzęki. Ze względu na niewielką inwazyjność i rozległość, po operacji nie jest potrzebna szczególna rekonwalescencja. Do pełnej aktywności wraca się w przeciągu kilku dni.

 • O czym należy pamiętać?

  choć należy mieć świadomość, że niemożliwe jest, aby brodawki były idealnie równe. Ewentualne asymetrie są jednak naprawdę minimalne, w zasadzie niewidoczne gołym okiem. Warto mieć świadomość, że kilkumilimetrowe blizny będące efektem zabiegu są na ogół doskonale ukryte w naturalnie nierównej fakturze brodawki.

 • Operacja wklęsłych brodawek– gdzie na zabieg w Warszawie?

  Wklęsłe brodawki to przypadłość, która dotyka 10 – 20% kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody korekcji tego typu zmian. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość wykonania korekcji wklęsłych brodawek piersi. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Operacje wklęsłych brodawek w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi korekcji wklęsłych brodawek oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Operacja wklęsłych brodawek w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg korekcji wklęsłych brodawek? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacja wklęsłych brodawek opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg korekcji wklęsłych brodawek.

 • Operacja wklęsłych brodawek w Klinice Wilmed

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy wykonują zabiegi korekcji wklęsłych brodawek. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty estetyczne! Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.