Operacja torbieli włosowej

Zabieg operacyjnego usunięcia torbieli włosowej pozwoli pozbyć się problemu!

Co to jest torbiel włosowa?

Torbiel włosowa (zatoka włosowa) to choroba zapalna skóry i tkanki podskórnej okolicy krzyżowo-ogonowej (bruzdy międzypośladkowej), której objawem jest pęcherz, powstający w wyniku powiększenia i zakażenia mieszków włosowych w okolicy krzyżowo-guzicznej, czyli na dole pleców, nad szparą pośladkową. Proces zapalny często przekształca się w stan ostry z występowaniem ropnia. 

Jest to schorzenie charakterystyczne dla 20-40-letnich mężczyzn – występuje u nich cztery razy częściej niż u kobiet.

Mechanizm powstawania torbieli włosowej polega na wnikaniu jednego zakończenia włosa lub kilku zakończeń włosów w głąb tkanki podskórnej. Na skutek tego procesu może dochodzić do formowania się dodatkowych, okolicznych przetok, których kształt i kierunek zależy od podatności włosów.

Objawy i dolegliwości torbieli włosowej

Przyczyny tworzenia się torbieli włosowej nie są jednoznaczne. Przypuszcza się, że wpływ na ich rozwój może mieć obfite owłosienie okolic pośladków, ich wzmożona potliwość, powtarzające się mikrourazy (spowodowane np. noszeniem ciasnej bielizny) oraz niedostateczna higiena osobista. Bruzda międzypośladkowa cechuje się utrudnionym dostępem powietrza, co w połączeniu z ciepłem i wilgocią sprzyja rozwojowi bakterii oraz stanów zapalnych.

Ponadto pojawieniu się zmiany sprzyja otyłość i obniżona odporność, wywołana przez długotrwałe stosowanie leków immunosupresyjnych.

Głównymi objawami rozwijającej się torbieli włosowej są:

 • ból odczuwalny w górnej części bruzdy międzypośladkowej

 • guz, który może mieć charakter podskórnego zgrubienia lub ropnia

 • wyciek treści ropno-śluzowej lub ropnej z ujścia torbieli

 • stan podgorączkowy lub gorączka

 • ogólne złe samopoczucie

 • miejscowy obrzęk i zaczerwienienie skóry

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Operację torbieli włosowej wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści leczenia zabiegowego torbieli włosowej

 • Skuteczne leczenie

  Pozbycie się nieprzyjemnej wydzieliny sączącej się okresowo lub stale z wnętrza torbieli oraz redukcja bólu i zaczerwienienia w miejscu występowania torbieli.

 • Poprawa stanu ogólnego pacjenta

  Operacja torbieli włosowej i usunięcie zakażonej, ropnej zawartości łagodzi miejscowy ból okolicy odbytu, przyspiesza ustępowanie objawów, takich jak: gorączka, dreszcze, osłabienie.

 • Pacjent jeszcze tego samego dnia może powrócić do domu

  Zabieg leczenia zakrzepicy okołoodbytniczej wykonuje się najczęściej w znieczuleniu ogólnym w trybie chirurgii jednego dnia.

 • zapobiegnięcie powikłaniom

  Zapobiegnięcie dalszemu rozwojowi zapalenia i rozprzestrzenieniu się stanu ropnego na inne tkanki.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu proktologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone kompleksową opieką proktologiczną
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • Operacja torbieli włosopochodnej
  od 5000 zł

FAQ

 • Badania diagnostyczne

  Często lekarzy proktolodzy wykorzystują transrektalne badanie USG do oceny zaawansowania choroby. USG transrektalne to główne badanie wykonywane w diagnostyce chorób proktologicznych, czyli schorzeń odbytu, odbytnicy oraz końcowego odcinka układu pokarmowego. USG transrektalne może zostać zlecone gdy u pacjenta występują takie objawy, jak: ból odbytu i jego okolic, zaparcia i/lub biegunki, nietrzymanie stolca, bóle brzucha o nieustalonym pochodzeniu, obecność krwi w stolcu.

 • Przygotowanie do zabiegu

  Przygotowanie do zabiegu operacyjnego zakłada wykonanie badań krwi obwodowej, moczu, EKG i innych, zalecanych przez lekarza kwalifikującego do zabiegu i znieczulenia. Oprócz tego ważne są następujące wskazówki: pacjent przed zabiegiem pozostaje na czczo, przyjęcie leków zażywanych wcześniej należy skonsultować z lekarzem i stosować się do zaleceń pielęgniarskich związanych z ich odstawieniem lub innym podaniem.

 • Opis zabiegu operacyjnego

  Sposób przeprowadzenia zabiegu zależy m.in. od rozmiaru torbieli i jej charakteru (torbiel pierwotna, wtórna, przewlekła, nawrotowa itp.). Ogólnie operacja torbieli włosowej polega na wycięciu zmiany oraz zaopatrzeniu powstałej rany: poprzez pozostawienie jej do gojenia przez ziarninowanie, poprzez jej częściowe zamknięcie i wszycie brzegów w dno, poprzez jej zszycie i pozostawienie drenu, poprzez zastosowanie jednej z technik przesuniętego płata skórnego. Najczęściej operacja torbieli włosowej wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

 • Postępowanie pooperacyjne

  Pełne zagojenie rany – w zależności zastosowanej metody – może trwać nawet do 3 miesięcy. W tym czasie należy przykładać olbrzymią uwagę do higieny okolic międzypośladkowych, konieczna może być również profilaktyka antybiotykowa. Przez około dwa tygodnie należy też ograniczyć wysiłek fizyczny.

 • Czym może grozić niewykonanie zabiegu?

  Nieleczona torbiel włosowata prowadzi do powstania ropnia. Torbiel może być niewielka, lub pokrywać niemal cały obszar skóry w obrębie kości ogonowej. Pod skórą zbierają się bakterie i dochodzi do infekcji. Nieleczona torbiel włosowa może prowadzić również do powstania komórek rakowych.

 • Operacja torbieli włosowej – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Torbiel włosowa (zatoka włosowa) jest bardzo przykrą przypadłością. która dosięga szczególnie mężczyzn. Niestety nie ma innego sposobu wyleczenia tej choroby jak operacja. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Wiele placówek medycznych oferuje operacje torbieli włosowej. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Operacje torbieli włosowej w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że operacje torbieli włosowej oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Operacja torbieli włosowej w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać operację torbieli włosowej? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacje torbieli włosowej opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na usunięcie zatoki włosowej.

 • Operacja torbieli włosowej w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy - proktolodzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują operacje zakrzepicy odbytu. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze przynoszące wielką ulgę pacjentom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów higieny i bezpieczeństwa, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.