Usuwanie kłykcin kończystych

Strona główna / Usuwanie kłykcin kończystych

Usuwanie kłykcin kończystych

Popraw poczucie własnej atrakcyjności, estetyki i komfortu psychicznego.

Na czym polega choroba?

Kłykciny kończyste są brodawkowatymi zmianami w kolorze ciała, najczęściej wywołanymi przez określone typy wirusa brodawczaka (HPV) o niskim ryzyku onkogennym.

Zmiany brodawkowate w tej chorobie najczęściej pojawiają się na zewnętrznych narządach płciowych lub w pobliżu odbytu u kobiet i u mężczyzn.

Kłykciny kończyste u mężczyzn najczęściej zlokalizowane są na prąciu, rzadziej spotykane są w okolicach ujścia cewki moczowej, na mosznie, czy w pachwinach.

Kłykciny kończyste u kobiet typowo lokalizują się na wargach sromowych większych i mniejszych oraz w przedsionku pochwy. Nierzadko wykwity występują także w obrębie szyjki macicy.

Zmiany w okolicy okołoodbytniczej obserwuje się u obu płci, choć częściej spotykane są u mężczyzn.

Kłykciny kończyste bardzo szybko rosną i rozprzestrzeniają się. Pojawiają się w miejscach uprzednio uszkodzonych, narażonych na otarcia lub objętych zapaleniem. Kłykciny kończyste w początkowym stadium przyjmują postać niewielkich, niebolesnych twardawych grudek lub złuszczających się zmian skórnych. W późniejszym czasie pojawiają się płaskie, lekko wyniosłe lub kalafiorowate zmiany skórne, które mogą mieć barwę różową, zbliżoną do koloru skóry, brunatną lub czerwoną. Ich powierzchnia może być gładka lub zrogowaciała.

Jakie są przyczyny powstawania kłykcin kończystych?

Przyczyną powstawania kłykcin kończystych są wirusy HPV typu 6 i 11, które nie należą do wirusów wysokiego ryzyka onkologicznego, odpowiedzialnych za zachorowania na raka szyjki macicy.

Do zakażenia dochodzi najczęściej przez kontakt seksualny, niezależnie od tego, czy jest on waginalny, oralny czy analny.

Kłykciny kończyste zazwyczaj nie wywołują pieczenia, swędzenia lub bólu. Z tego też powodu przez długi czas pozostają niezauważone

Do rozwoju zmian dochodzi zwykle w ciągu kilku miesięcy od kontaktu z wirusem, czyli od kontaktu seksualnego z zakażonym partnerem. Infekcja może przebiegać na kilka sposobów:

 • pełnoobjawowo z powstaniem brodawek
 • obecność zmian wykrywanych podczas badania kolposkopowego i cytologicznego
 • może przybierać postać utajoną, bezobjawową
 • w przypadku dużych zmian może się pojawić dokuczliwy świąd, pieczenie, ból w trakcie stosunku, krwawienie lub wysięk z chorej okolicy
 • większe brodawki mogą powodować także dyskomfort i uczucie ucisku, a nawet zaburzenia oddawania moczu lub stolca
Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze.

Zabiegi usuwania kłykcin kończystych wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Piotr Surowski

lek. med

Piotr Surowski

Specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, proktolog

Przejdź dalej
Artur Drobniak

dr. n. med.

Artur Drobniak

Specjalista ginekologii i położnictwa

Przejdź dalej
Monika Drobniak

lek. med.

Monika Drobniak

Specjalista ginekologii i położnictwa

Przejdź dalej

Dlaczego kłykciny kończyste trzeba leczyć?

 • Mają tendencję do szybkiego powiększania się
  leczenie kłykcin kończystych jest konieczne w każdym przypadku, ponieważ mają one tendencję do szybkiego powiększania się, co może doprowadzić do istotnych dla zdrowia powikłań, w tym krwawień, nadkażeń bakteryjnych czy przemiany nowotworowej.
 • Wirusy HPV mogą powodować również inne choroby
  Warto pamiętać także o tym, że wirusy HPV powodują nie tylko kłykciny kończyste, ale również inne schorzenia, w tym m.in. raka szyjki macicy.
 • Kłykciny kończyste wykazują się dużą zakaźnością
  Leczenie musi obejmować również partnera.
 • Poprawa komfortu życia codziennego i intymnego

Na czym polega leczenie kłykcin kończystych?

Wybór metody leczenia i usuwania kłykcin uzależniony jest od wielkości zmian, jak również od ich umiejscowienia. W przypadku, gdy występują pojedyncze brodawki o niewielkich rozmiarach podejmuje się próbę leczenia farmakologicznego polegającego na doustnym przyjmowaniu leków p/wirusowych oraz stosowaniu bezpośrednio na zmiany specjalnych maści.

Najskuteczniejszą i najszybszą metodą usuwania kłykcin jest elektrokoagulacja. Zabieg taki wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, które wyłącza całkowicie dolegliwości bólowe. Zabieg możliwy jest do wykonania w warunkach ambulatoryjnych, a więc bez konieczności hospitalizacji. Pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. W przypadku kłykcin ogromnych, konieczne jest ich chirurgiczne, głębokie wycięcie wraz z pobraniem wycinka do weryfikacji histopatologicznej. W 90% przypadków wirusy HPV powodują nawroty choroby nawet po przeprowadzeniu skutecznego leczenia.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu ginekologii, proktologii i chirurgii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone komfortem psychicznym pacjentów
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

Cennik zabiegów

Usuwanie kłykcin kończystych/elektrokoagualcja w znieczuleniu dożylnym

od 4 000,-
Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

FAQ

Jak przygotować się do zabiegu usuwania kłykcin kończystych?
Zabieg zazwyczaj poprzedza wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz określa charakter zmian i proponuje odpowiednie leczenie.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu należy zachowywać właściwą higienę miejsc poddanych zabiegowi. Należy również unikać kontaktów seksualnych w okresie rekowalescencji.
Usuwanie kłykcin kończystych – gdzie na zabieg w Warszawie?
Kłykciny kończyste to schorzenie, której dotyka coraz większa liczbę osób, a w szczególności mężczyzn. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego typu zmian. Bardzo pożądanym sposobem leczenia takich zmian są zabiegi usuwania metodą elektrokoagulacji. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość leczenia kłykcin kończystych. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Usuwanie kłykcin kończystych w Warszawie – gdzie jest oferowane?
Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi usuwania kłykcin kończystych oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.
Usuwanie kłykcin kończystych w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg usuwania kłykcin kończystych? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy usuwanie kłykcin kończystych opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg usuwania kłykcin kończystych.
Usuwanie kłykcin kończystych w Klinice Wilmed
W klinice WILMED doświadczeni ginekolodzy i chirurdzy wykonują zabiegi usuwania kłykcin kończystych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze i estetyczne, przynoszące wielką ulgę pacjentom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

Kontakt

Zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00