Usuwanie kłykcin kończystych
Popraw poczucie własnej atrakcyjności, estetyki i komfortu psychicznego.
Na czym polega choroba?
Kłykciny kończyste są brodawkowatymi zmianami w kolorze ciała, najczęściej wywołanymi przez określone typy wirusa brodawczaka (HPV) o niskim ryzyku onkogennym.
Zmiany brodawkowate w tej chorobie najczęściej pojawiają się na zewnętrznych narządach płciowych lub w pobliżu odbytu u kobiet i u mężczyzn.
Kłykciny kończyste u mężczyzn najczęściej zlokalizowane są na prąciu, rzadziej spotykane są w okolicach ujścia cewki moczowej, na mosznie, czy w pachwinach.
Kłykciny kończyste u kobiet typowo lokalizują się na wargach sromowych większych i mniejszych oraz w przedsionku pochwy. Nierzadko wykwity występują także w obrębie szyjki macicy.
Zmiany w okolicy okołoodbytniczej obserwuje się u obu płci, choć częściej spotykane są u mężczyzn.
Kłykciny kończyste bardzo szybko rosną i rozprzestrzeniają się. Pojawiają się w miejscach uprzednio uszkodzonych, narażonych na otarcia lub objętych zapaleniem. Kłykciny kończyste w początkowym stadium przyjmują postać niewielkich, niebolesnych twardawych grudek lub złuszczających się zmian skórnych. W późniejszym czasie pojawiają się płaskie, lekko wyniosłe lub kalafiorowate zmiany skórne, które mogą mieć barwę różową, zbliżoną do koloru skóry, brunatną lub czerwoną. Ich powierzchnia może być gładka lub zrogowaciała.
Jakie są przyczyny powstawania kłykcin kończystych?
Przyczyną powstawania kłykcin kończystych są wirusy HPV typu 6 i 11, które nie należą do wirusów wysokiego ryzyka onkologicznego, odpowiedzialnych za zachorowania na raka szyjki macicy.
Do zakażenia dochodzi najczęściej przez kontakt seksualny, niezależnie od tego, czy jest on waginalny, oralny czy analny.
Kłykciny kończyste zazwyczaj nie wywołują pieczenia, swędzenia lub bólu. Z tego też powodu przez długi czas pozostają niezauważone
Do rozwoju zmian dochodzi zwykle w ciągu kilku miesięcy od kontaktu z wirusem, czyli od kontaktu seksualnego z zakażonym partnerem. Infekcja może przebiegać na kilka sposobów:
- pełnoobjawowo z powstaniem brodawek
- obecność zmian wykrywanych podczas badania kolposkopowego i cytologicznego
- może przybierać postać utajoną, bezobjawową
- w przypadku dużych zmian może się pojawić dokuczliwy świąd, pieczenie, ból w trakcie stosunku, krwawienie lub wysięk z chorej okolicy
- większe brodawki mogą powodować także dyskomfort i uczucie ucisku, a nawet zaburzenia oddawania moczu lub stolca
Zadzwoń do nas
Specjaliści
Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze.
Zabiegi usuwania kłykcin kończystych wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:
lek. med
Piotr SurowskiSpecjalista chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, proktolog
Przejdź dalejDlaczego kłykciny kończyste trzeba leczyć?
- Mają tendencję do szybkiego powiększania się
leczenie kłykcin kończystych jest konieczne w każdym przypadku, ponieważ mają one tendencję do szybkiego powiększania się, co może doprowadzić do istotnych dla zdrowia powikłań, w tym krwawień, nadkażeń bakteryjnych czy przemiany nowotworowej. - Wirusy HPV mogą powodować również inne choroby
Warto pamiętać także o tym, że wirusy HPV powodują nie tylko kłykciny kończyste, ale również inne schorzenia, w tym m.in. raka szyjki macicy. - Kłykciny kończyste wykazują się dużą zakaźnością
Leczenie musi obejmować również partnera. - Poprawa komfortu życia codziennego i intymnego
Na czym polega leczenie kłykcin kończystych?
Wybór metody leczenia i usuwania kłykcin uzależniony jest od wielkości zmian, jak również od ich umiejscowienia. W przypadku, gdy występują pojedyncze brodawki o niewielkich rozmiarach podejmuje się próbę leczenia farmakologicznego polegającego na doustnym przyjmowaniu leków p/wirusowych oraz stosowaniu bezpośrednio na zmiany specjalnych maści.
Najskuteczniejszą i najszybszą metodą usuwania kłykcin jest elektrokoagulacja. Zabieg taki wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, które wyłącza całkowicie dolegliwości bólowe. Zabieg możliwy jest do wykonania w warunkach ambulatoryjnych, a więc bez konieczności hospitalizacji. Pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. W przypadku kłykcin ogromnych, konieczne jest ich chirurgiczne, głębokie wycięcie wraz z pobraniem wycinka do weryfikacji histopatologicznej. W 90% przypadków wirusy HPV powodują nawroty choroby nawet po przeprowadzeniu skutecznego leczenia.
Co nas wyróżnia
- Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu ginekologii, proktologii i chirurgii
- Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik i metod
- Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
- Rezultaty zdrowotne połączone komfortem psychicznym pacjentów
- Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta
Cennik
Cennik zabiegów
Usuwanie kłykcin kończystych/elektrokoagualcja w znieczuleniu dożylnym
Zadzwoń do nas
FAQ
Jak przygotować się do zabiegu usuwania kłykcin kończystych?
Zalecenia po zabiegu
Usuwanie kłykcin kończystych – gdzie na zabieg w Warszawie?
Usuwanie kłykcin kończystych w Warszawie – gdzie jest oferowane?
Usuwanie kłykcin kończystych w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Usuwanie kłykcin kończystych w Klinice Wilmed
Kontakt
Zadzwoń do nas
Skontaktuj się z nami
Adres
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów
Godziny otwarcia
Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00