korekcja odstających uszu wilmed

Korekcja uszu

Zmiana wyglądu uszu ma wpływ na poprawę wyglądu całej twarzy oraz polepszenie komfortu psychicznego pacjenta.

Korekcja uszu

Chirurgiczna korekcja uszu, inaczej otoplastyka jest zabiegiem mającym na celu zmianę kształtu, położenia lub rozmiaru uszu.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest m.in. nadmierne odstawanie małżowin usznych lub nieodpowiednia wielkość małżowin usznych, powodujące dyskomfort pacjenta, a w efekcie kompleksy na tle własnego wyglądu. Szczególnie wskazany jest u osób, u których deformacja uszu prowadzi do obniżenia jakości życia z powodu kompleksów wpływających na samoocenę, kondycję i zdrowie psychiczne.

Problem złego samopoczucia, związanego z odstającymi uszami, często dotyczy również dzieci, które mogą być z tego powodu wyśmiewane przez rówieśników.

Zabieg korekcji uszu pozwala nie tylko na poprawę defektów estetycznych, ale także umożliwia rekonstrukcję zniekształceń uszu powstałych w wyniku różnego rodzaju uszkodzeń lub wypadków.

 

Co można osiągnąć dzięki zabiegowi korekcji uszu?

Dzięki korekcji uszu możemy uzyskać następujące efekty:

 

 

 • Poprawę symetrii, proporcji i wielkości małżowin usznych

 • Poprawę wyglądu małżowin usznych, które bardziej przylegają do czaszki

 • Poprawę wyglądu całej twarzy

 • Polepszenie komfortu psychicznego pacjenta

 • Przywrócenie lub odtworzenie kształtu ucha

Na czym polega zabieg chirurgicznej korekcji uszu?

Zabieg korekcji uszu polega na nacięciu skóry w obrębie przedniej lub tylnej powierzchni ucha, a następnie odpowiedniej korekcji małżowiny usznej. W przypadku zabiegu korekcji odstających uszu chirurg wycina fragment skóry na tylnej części małżowiny usznej, odpowiednio modeluje chrząstkę oraz umocowuje ją w prawidłowym ułożeniu. W celu uformowania fałdu grobelki zakłada od tyłu szwy stabilizujące kształt małżowiny.

Po zabiegu pacjentowi zakładany jest na okres około tygodnia specjalny opatrunek, a głowę zawija się bandażem elastycznym, który zapewnia dobre kształtowanie się małżowin usznych.

Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Możliwe jest również podanie środków sedatywnych (usypiających), szczególnie u dzieci.

Zadzwoń +48 22 690 08 23

Specjaliści

W klinice Wilmed korekcję uszu wykonuje doświadczony specjalista z zakresu chirurgii twarzowo – szczękowej.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd,  a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny. 

Co nas wyróżnia

 • Zespół doświadczonych specjalistów
 • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
 • Holistyczne podejście do pacjenta
 • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
 • Doskonałe warunki pobytu w placówce
 • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
 • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

 • KOREKCJA ODSTAJĄCYCH USZU
  od 5000 zł
 • ZMNIEJSZENIE USZU
  od 6000 zł

Zadzwoń +48 22 690 08 23

FAQ

 • Gdzie udać się, aby wykonać korekcję uszu w Warszawie?

  Wiele placówek medycznych oferuje operacje plastyczne uszu. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę medyczną wybrać? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Jak się przygotować do zabiegu korekcji uszu?

  Pacjent, w chwili poddania się zabiegowi powinien wykazywać się dobrym stanem zdrowia oraz prawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są stany zapalne operowanych miejsc oraz zaburzenia krzepliwości, nie należy przyjmować aspiryny 14 dni przed zabiegiem.

 • Wskazania po operacji korekcji uszu

  Po zabiegu pacjent może odczuwać ból przez okres około 2 - 3 dni. W jego minimalizowaniu pomagają przepisane przez lekarza prowadzącego środki przeciwbólowe. Obrzęk i zaczerwienie operowanego miejsca ustępuje samoistnie po około 2 – 3 tygodniach. Po zabiegu, przez okres kilku tygodni należy unikać wytężonego wysiłku fizycznego oraz wystawiania miejsca operowanego na działanie promieni słonecznych. Opatrunek oraz szwy zdejmowane są na ogół po około 7 dniach. Przez okres około jednego miesiąca pacjent powinien nosić specjalną opaskę chroniącą małżowiny uszne.

 • Przeciwskazania do zabiegu korekcji uszu

  Nie ma jednoznacznych przeciwwskazań do zabiegu otoplastyki, jednak takie schorzenia jak cukrzyca, nieleczone nadciśnienie czy stany zapalne operowanych okolic mogą mieć wpływ na powodzenie zabiegu i późniejszą rekonwalescencje.

 • Ryzyko i możliwe powikłania po zabiegu korekcji uszu

  Tak jak przy każdym zabiegu istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć, czy powstania blizn lub krwiaków i obrzęków, przez dłuższy czas może utrzymywać się brak czucia w rejonie operowanym.

 • Operacje plastyczne uszu w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi plastyki uszu oferują różne kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że operacje plastyczne uszu wykonywane są za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg.

 • Zabiegi korekcji uszu w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić na zabieg? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu korekcji uszu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne kliniki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacje plastyczne uszu warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg korekcji uszu.

 • Operacje plastyczne uszu w klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej wykonują nowoczesne operacje plastyczne uszu. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci mogą się spodziewać zgrabnych i nieodstających uszu, które ładnie i estetycznie będą się komponowały z twarzą. Dzięki właśnie tym efektom pacjenci uzyskują znaczną poprawę wyglądu i samopoczucia, a co za tym idzie podniesienie samooceny i zwiększenie poczucia własnej wartości.