laparoskopia ginekologiczna Wilmed

Laparoskopia ginekologiczna

Bezpieczne i małoinwazyjne leczenie operacyjne zmian narządów rodnych

Czym jest laparoskopia ginekologiczna?

Laparoskopia jest małoinwazyjną techniką operacyjną, wykorzystującą aparat zwany endoskopem do obrazowania wnętrza ciała, która ma szerokie zastosowanie w ginekologii.

Dostęp do jamy brzusznej oraz miednicy uzyskuje się poprzez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcia w powłokach brzusznych. Przez te niewielkie otwory wprowadza się do miednicy lub jamy brzusznej specjalne mikronarzędzia i kamerę, dzięki której pole operacyjne w powiększeniu widoczne jest na ekranie i możliwa jest dokładna ocena narządu rodnego i struktur z nim sąsiadujących oraz przeprowadzenie operacji.

Dzięki temu, że kamera oraz narzędzia są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych obszarów miednicy mniejszej, a obraz operowanych struktur widoczny jest w powiększeniu, możliwa jest dużo większa precyzja i dokładność podczas operacji.

Wskazania do wykonania zabiegu laparoskopii ginekologicznej

Laparoskopia ginekologiczna wykorzystywana jest do diagnostyki i leczenia następujących zmian i nieprawidłowości:

 • wilmed

  torbieli oraz innych zmian w obrębie jajników

 • wilmed

  niepłodności kobiecej o nieustalonej przyczynie

 • wilmed

  niedrożności jajowodów

 • wilmed

  endometriozy

 • wilmed

  wodniaków jajników

 • wilmed

  mięśniaków macicy

 • wilmed

  zrostów w miednicy mniejszej

 • wilmed

  przewlekłych zespołów bólowych miednicy mniejszej

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Zabiegi laparoskopii ginekologicznej wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści z leczenia laparoskopowego zmian narządów rodnych

 • Mała inwazyjność zabiegu

  Laparoskopowe zabiegi ginekologiczne wykonywane są poprzez niewielkie nacięcia przez które wprowadzona jest kamera i specjalne narzędzia chirurgiczne. Unikamy cięcia brzucha jak w przypadku operacji metodami tradycyjnymi.

 • Mniejsza liczba powikłań

  Ze względu na uniknięcie otwierania jamy brzusznej unikamy powikłań jakie mogą wystąpić po tak rozległych operacjach.

 • Pacjentka jeszcze tego samego lub następnego dnia może powrócić do domu

  Dzięki małoinwazyjności zabiegu laparoskopii pacjentka znacznie szybciej ma możliwość powrotu do codziennego funkcjonowania.

 • Mniejsze dolegliwości bólowe i szybsze gojenie się ran

  W porównaniu do cięcia brzucha przy operacji klasycznej, niewielkie rany po wprowadzeniu narzędzi do brzucha podczas operacji laparoskopowej znacznie szybciej się goją, a dolegliwości bólowe po zabiegu są znacznie mniejsze.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu ginekologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone komfortem psychicznym pacjentek
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • LAPAROSKOPOWE USUWANIE ZMIAN W OBRĘBIE MIEDNICY MNIEJSZEJ
  od 8700,-
 • LAPAROSKOPOWE USUWANIE OGNISK ENDOMETRIOZY
  od 18500,-

FAQ

 • Jak przygotować się do laparoskopii?

  Pierwszym etapem jest wizyta kwalifikacyjna u lekarza mającego przeprowadzić zabieg podczas której na podstawie wywiadu, wyników badań obrazowych i dodatkowych oraz osobistego zbadania Pacjentki możliwa jest kwalifikacja do zabiegu operacyjnego. Laparoskopia ginekologiczna wykonywana jest w warunkach szpitalnych. Ze względu na znieczulenie ogólne potrzebne są badania laboratoryjne z krwi wykonane przed zabiegiem. W przypadku zabiegów, podczas których badana jest drożność jajowodów, wymagany jest posiew wymazu z kanału szyjki macicy. W dniu zaplanowanego zabiegu należy pozostać na czczo oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich ustalanych podczas konsultacji z lekarzem kwalifikującym do operacji. W przypadku stosowania leków przeciwkrzepliwych należy ich przyjmowanie skonsultować ze swoim lekarzem, gdyż może okazać się, że niezbędne będzie zaprzestanie ich przyjmowania kilka dni przed zabiegiem lub konieczna będzie ich zmiana na inny preparat.

 • Opis zabiegu laparoskopii ginekologicznej

  Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Poprzez nacięcie w pępku o wielkości ok. 5–10 mm wprowadza się kamerę ze źródłem światła. Konieczne jest wcześniejsze wytworzenie tzw. odmy otrzewnowej, czyli wypełnienie jamy brzusznej dwutlenkiem węgla, dzięki czemu powłoki brzuszne zostają uniesione i tym samym powstaje przestrzeń do wykonania operacji. Następnie przez dwa dodatkowe małe otwory w powłokach brzusznych wprowadza się narzędzia, dzięki którym możliwe jest usuwanie, odcinanie, i oddzielanie struktur od siebie, a także w razie potrzeby zaopatrywanie np. krwawiących naczyń. Po zakończeniu zabiegu wypuszcza się dwutlenek węgla z jamy brzusznej, zszywa się otwory i zakłada opatrunek na skórę. Wycięta podczas laparoskopii zmiana przekazywana jest do badania histopatologicznego.

 • Zalecenia po zabiegu

  Po operacji należy stosować się bezwzględnie do zaleceń personelu medycznego. Pobyt w szpitalu po laparoskopii trwa krótko – zazwyczaj tego samego dnia lub następnego pacjentka może iść do domu. Po 7 dniach od zabiegu zdejmowane są szwy ze skóry. Kolejne kontrolne wizyty planowane są indywidualnie. W czasie rekonwalescencji należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów oraz stosować dietę lekkostrawną. Czas powrotu do codziennego funkcjonowania wynosi około 14 dni. W większości przypadków jedyną pamiątką po zabiegu są niewielkich rozmiarów blizny po dziurkach, przez które były wprowadzane do brzucha narzędzia laparoskopowe. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu stosuje się doustne leki przeciwbólowe. Konieczna jest również kontynuacja profilaktyki przeciwzakrzepowej przez 7 dni po zabiegu.

 • Czy po zabiegu laparoskopii ginekologicznej mogą wystąpić powikłania?

  Powikłania po laparoskopii występują rzadko. Jednak pomimo wysokiego bezpieczeństwa metody laparoskopowej bardzo rzadko mogą pojawić się powikłania takie jak: uszkodzenie dużych naczyń, uraz narządów niektórych leżących w jamie brzusznej np. jelit czy pęcherza moczowego. Problemy pojawiające się w trakcie operacji, niemożność usunięcia zmiany metodą laparoskopii mogą wymagać otwarcia jamy brzusznej. Po operacji mogą wystąpić bóle podbrzusza o średnim nasileniu czy też zakażenie i rozejście się rany pooperacyjnej.

 • Laparoskopia ginekologiczna – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Zmiany chorobowe w narządach rodnych są bardzo przykrą przypadłością, która dosięga coraz większej liczby kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Bardzo pożądanym sposobem leczenia i usuwania takich zmian są małoinwazyjne zabiegi laparoskopowe. Niektóre placówki medyczne oferują zabiegi laparoskopii ginekologicznej. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Laparoskopia ginekologiczna w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi laparoskopii ginekologicznej oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Laparoskopia ginekologiczna w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zbieg laparoskopii ginekologicznej? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy laparoskopia ginekologiczna opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg laparoskopii ginekologicznej.

 • Laparoskopia ginekologiczna w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni ginekolodzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują zabiegi laparoskopii ginekologicznej. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze przynoszące wielką ulgę pacjentkom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentek. Kobiety wymagające tego typu leczenia zapraszamy do kliniki Wilmed! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i miłą atmosferę!

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.