Bezbolesne usuwanie hemoroidów

Zaniedbanie szybkiego zdiagnozowania choroby i niepodjęcie odpowiedniego leczenia sprawi, że schorzenie będzie się powiększać, powodując poważne dolegliwości bólowe.

Co to jest choroba hemoroidalna?

Choroba hemoroidalna zwana również hemoroidamiżylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi polega na powstaniu uwypukleń w zmienionych chorobowo splotach naczyń krwionośnych znajdujących się w kanale odbytu. Lekarze wyróżniają kilka etapów choroby w zależności od stopnia zaawansowania zmian. W początkowym stadium następuje powiększenie splotów tętniczo-żylnych, rozciągnięcie błony śluzowej znajdującej się w kanale odbytu. Powstające w wyniku obrzęku guzki powiększają się i zaczynają krwawić.

W kolejnym stadium następuje uszkodzenie naczyń krwionośnych, powstają guzy powodujące ból i krwawienie podczas wypróżniania. Stadium zaawansowane odznacza się znacznym osłabieniem funkcjonowania mięśni zwieraczy, bolesnymi stanami zapalnymi błony śluzowej i hemoroidami wypadającymi z odbytu w czasie wypróżnień i parcia. Większe guzy mogą na trwale pozostać na zewnątrz i być widoczne w ujściu kanału.

Jakie są objawy wystąpienia hemoroidów?

Typowymi objawami choroby hemoroidalnej są:

 • krwawienie i ból podczas wypróżnień

 • pieczenie i świąd w okolicy odbytu

 • uczucie ucisku, niekompletnego wypróżnienia

 • wilgotnienie odbytu, brudzenie bielizny (problemy z utrzymaniem higieny)

 • wypadanie dużych guzów na zewnątrz, widocznych w ujściu kanału odbytu

Metody leczenia hemoroidów

Leczenie choroby hemoroidalnej jest zróżnicowane. W początkowych etapach, gdy dolegliwości są niewielkie, często ulgę przynoszą leki w postaci maści i czopków stosowane miejscowo, jak również leki stosowane ogólnie, wpływające na chorobowo zmienione naczynia krwionośne. Należy jednak pamiętać, że leczenie farmakologiczne może przynieść efekty pod warunkiem właściwego doboru leków dla konkretnego pacjenta pod kontrolą lekarza. Pacjent, który sam decyduje się na leczenie preparatami dostępnymi w aptekach, może bardzo pogorszyć swój stan zdrowia prowadząc do trudnych w leczeniu komplikacji.

W przypadku zmian bardziej zaawansowanych, konieczne jest zabiegowe leczenie hemoroidów. W dużej liczbie przypadków możliwe jest zastosowanie nowoczesnej techniki zabiegowego leczenia tej choroby polegającej na umieszczaniu specjalnych, uciskowych gumek u podstawy hemoroidów, powodujących ich niedokrwienie i martwicę. Zabiegi te nie są bolesne i możliwe do wykonania w warunkach ambulatoryjnych. Nie wymagają również obciążającego znieczulenia, jakie jest konieczne do przeprowadzenia tradycyjnych operacji, a zatem dają również szansę ludziom, u których znieczulenie do operacji nie jest możliwe z innych względów.

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Zabieg bezoperacyjnego usuwania hemoroidów wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Dlaczego nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty proktologa?

 • Ważne jest szybkie zdiagnozowanie zaawansowania choroby

  Zaniedbanie szybkiego zdiagnozowania choroby i niepodjęcie odpowiedniego leczenia sprawi, że schorzenie będzie się powiększać, powodując poważne dolegliwości bólowe.

 • Ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia

  Lepiej skorzystać z możliwości leczenia ambulatoryjnego niż doprowadzić chorobę do stanu, w którym konieczna jest operacja z zastosowaniem metod tradycyjnych wiążąca się z pobytem w szpitalu, znieczuleniem ogólnym, z bolesnym i przykrym okresem pooperacyjnym.

 • Ważna jest diagnoza z jaką chorobą mamy doczynienia

  Należy pamiętać, że przyczyną objawów charakterystycznych dla choroby hemoroidalnej nie zawsze muszą być zmiany chorobowe hemoroidów, ale również inne poważne schorzenia takie jak nowotwór jelita grubego. Tylko badanie lekarskie może wykluczyć takie podejrzenie.

Jak wygląda zabieg bezoperacyjnego usuwania hemoroidów?

Zabieg bezoperacyjnego usunięcia chorych hemoroidów wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Polega on na umieszczaniu specjalnych, uciskowych gumek u podstawy hemoroidów, które powodują ich niedokrwienie i martwicę. Zabieg trwa około 0,5 godziny. Po zabiegu pacjent może samodzielnie udać się do domu. Przed zabiegiem wykonywane jest badanie rektoskopowe, pozwalające lekarzowi obejrzeć od wewnątrz końcowy odcinek przewodu pokarmowego.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu proktologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone kompleksową opieką proktologiczną
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA
  250 zł
 • KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA Z ANOSKOPIĄ
  300 zł
 • KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA Z REKTOSKOPIĄ
  400 zł
 • BEZOPERACYJNE LECZENIE ŻYLAKÓW ODBYTU /HEMOROIDÓW/ – założenie 1 gumki podczas wizyty
  500 zł
 • BEZOPERACYJNE LECZENIE ŻYLAKÓW ODBYTU /HEMOROIDÓW/ – założenie 2 gumek podczas wizyty
  900 zł
 • BEZOPERACYJNE LECZENIE ŻYLAKÓW ODBYTU /HEMOROIDÓW/ – założenie 3 gumek podczas wizyty
  1300 zł

FAQ

 • Kto jest narażony na zachorowanie na chorobę hemoroidalną?

  Szacuje się, że na choroby hemoroidów cierpi nawet do 30% dorosłej populacji. Przyczyny występowania tej choroby nie są jednoznacznie ustalone, ale można wyróżnić czynniki, które sprzyjają powstawaniu tej choroby. Należą do nich: zaburzenia czynności jelit (zaparcia, biegunki), ciąża i poród, brak w diecie warzyw i owoców, spożywanie pokarmów zawierających dużą ilość „ostrych” przypraw, alkohol, siedzący tryb życia – brak aktywności ruchowej, wykonywanie prac związanych z dużym wysiłkiem mięśni. Również inne zmiany chorobowe takie jak: rak odbytnicy, nadciśnienie tętnicze, marskość wątroby, mogą wywoływać lub sprzyjać powstawaniu choroby hemoroidalnej.

 • Jakie są stadia zaawansowania choroby hemoroidalnej?

  W stadium początkowym charakteryzującym się niewielkimi zmianami (możliwymi do wykrycia wyłącznie w trakcie badania lekarskiego) charakterystycznymi bezbolesnymi objawami są najczęściej: krwawienie z odbytu (widoczne w postaci śladów krwi na stolcu, papierze toaletowym i bieliźnie), niekomfortowe pieczenie, świąd w okolicy odbytu. Już po tych objawach powinniśmy bezwzględnie udać się na konsultację do proktologa. W fazie drugiej kiedy nastąpiło już uszkodzenie naczyń krwionośnych krwawemu oddawaniu stolca towarzyszy również ból. W stadium zaawansowanym występuje najczęściej kilka wymienionych powyżej objawów łącznie, a wypadające hemoroidy ulegają często bardzo bolesnym stanom zapalnym.

 • Kiedy wykonać zabieg usuwania hemoroidów?

  Podjęcie decyzji o leczeniu zabiegowym musi poprzedzić konsultacja proktologiczna podczas której lekarz określi możliwości i przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W czasie wizyty u proktologa istotne jest określenie stopnia zaawansowania choroby, gdyż tylko na tej podstawie można zastosować prawidłowe leczenie. Nawet przy niewielkich zmianach lekarz powinien obejrzeć od wewnątrz końcowy odcinek przewodu pokarmowego. Badanie to jest potrzebne, gdyż około 50% wszystkich chorób jelita grubego lokalizuje się w końcowym jego odcinku, włączając w to również możliwość występowania zmian nowotworowych.

 • Dlaczego hemoroidy trzeba leczyć?

  Niepodjęcie odpowiedniego leczenia w odpowiednim momencie sprawi, że schorzenie będzie się powiększać, powodując poważne dolegliwości bólowe.

 • Bezoperacyjne usuwanie hemoroidów – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Choroba hemoroidalna dotyka coraz większej liczby osób. Szacuje się, że na hemoroidy cierpi nawet do 30% dorosłej populacji. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego schorzenia. Bardzo pożądanym sposobem leczenia hemoroidów jest ich bezoperacyjne usuwanie. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość leczenia hemoroidów. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Bezoperacyjne usuwanie hemoroidów w Warszawie – gdzie jest oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi bezoperacyjnego usuwania hemoroidów oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Bezoperacyjne usuwanie hemoroidóww Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg bezoperacyjnego usuwania hemoroidów? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy leczenie hemoroidów opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg bezoperacyjnego usuwania hemoroidów.

 • Bezoperacyjne usuwanie hemoroidów w Klinice Wilmed

  W klinice WILMED doświadczeni proktolodzy leczą i wykonują zabiegi bezoperacyjnego i operacyjnego usuwania hemoroidów. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów i operacji najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty lecznicze, przynoszące wielką ulgę pacjentom. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.