Wertebroplastyka
Najnowsze sposoby leczenia schorzeń kręgosłupa
Co to jest wertebroplastyka?
Wertebroplastyka, kyfoplastyka i stentoplastyka należą do najnowszych sposobów leczenia schorzeń kręgosłupa, takich jak osteoporotyczne złamania kompresyjne trzonów kręgów, naczyniaki, przerzuty. Są to zabiegi małoinwazyjne, pozwalające na zmniejszenie lub wyeliminowanie bólu pleców przy zapewnieniu podparcia mechanicznego wewnątrz kręgu i zapobiegania dalszemu pogłębianiu się deformacji kręgosłupa. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod operacyjnych kręgosłupa, w przypadku zabiegów wertebroplastyki i kyfoplastyki czy stentoplastyki pacjent wstaje już w kilka godzin po operacji i powraca bez bólu do codziennych czynności życiowych.
Wertebroplastyka polega na wypełnieniu wnętrza złamanego trzonu kręgu polimetakrylanem metylu (PMMA), czyli tak zwanym „cementem kostnym” lub w niektórych przypadkach innym materiałem przebudowującym się.
Kyfoplastyka różni się od wertebroplastyki tym, że przed wypełnieniem cementem kręg podlega nastawieniu – odtworzeniu wysokości trzonu przy pomocy rozprężania baloników wewnątrz kręgu.
Stentoplastyka różni się od Kyfoplastyki tym, że równocześnie z nastawianiem kręgu umieszczany jest w nim implant (stent np. VBS, SpineJack, lub inne), który stabilizuje kręg od wewnątrz. Dopiero po wprowadzeniu implantu wypełnienia się trzon kręgu „cementem kostnym”.
Wskazania do wykonania wertebroplastyki
Zabiegi takie zadedykowane są pacjentom z następującymi schorzeniami kręgosłupa:
- kompresyjne złamania lub zagrożenia złamaniem kręgosłupa spowodowane osłabieniem kości w przebiegu osteoporozy
- naczyniaki, czyli nowotwory naczyń trzonów kręgów, powodujące nasilające się dolegliwości bólowe
- przerzuty nowotworowe z innych narządów do kręgosłupa. W takich przypadkach, przed wypełnieniem kręgu „cementem” często wskazane jest przeprowadzenie ablacji RF zmiany przerzutowej (RF – RadioFrequency – elektrochirurgia wysokiej częstotliwości – fal radiowych).
Zadzwoń do nas
Korzyści z zabiegu wertebroplastyka w Klinice Wilmed
Małoinwazyjność
Dzięki temu, że wertebroplastyka jest zabiegiem małoinwazyjnym i stosunkowo skutecznym, w wielu przypadkach przynosi szybkie efekty w postaci ustąpienia dolegliwości bólowych. Cement kostny stabilizuje złamany krąg, co znacznie skraca noszenie gorsetu ortopedycznego. W przypadku podejrzenia złamania patologicznego na tle nowotworowym istnieje możliwość pobrania wycinka do badania histopatologicznego.
Krótka rekonwalescencja
Niedługo po zabiegu pacjent może wrócić do domu i wykonywać codzienne czynności. Zaleca się unikać podnoszenia ciężarów przez 6 tygodni po operacji, aby umożliwić pełne wygojenie złamania.
Mała blizna pooperacyjna
Zdecydowanie mniejsza jest blizna pooperacyjna – ok. 2-3 mm, nie dochodzi do uszkodzenia mięśni przykręgosłupowych. Ze względu na minimalne rozmiary pola operacyjnego niewielkie jest również ryzyko infekcji w obrębie rany pooperacyjnej oraz praktycznie nie występują bóle w okolicy blizny.
Co nas wyróżnia
- Zespół doświadczonych specjalistów
- Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
- Holistyczne podejście do pacjenta
- Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
- Doskonałe warunki pobytu w placówce
- Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
- Kompleksowa opieka pooperacyjna
Cennik
Cennik zabiegów
Wertebroplastyka 1 poziom
Zadzwoń do nas
FAQ
Jak wygląda zabieg wertebroplastyki?
Jak wygląda zabieg kyfoplastyki?
Jak wygląda zabiegu stentoplastyki?
Możliwe powikłania
Zabiegi wertebroplastyki w Warszawie – gdzie są oferowane?
Wertebroplastyka – gdzie na zabieg w Warszawie?
Zabiegi wertebroplastyki w klinice i szpitalu WILMED w jeden dzień, bez bólu i długiej rekonwalescencji
Zabiegi wertebroplastyki w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Kontakt
Zadzwoń do nas
Skontaktuj się z nami
Adres
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów
Godziny otwarcia
Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00