zabiegi wertebroplastyki Wilmed

Wertebroplastyka

Najnowsze sposoby leczenia schorzeń kręgosłupa

Co to jest wertebroplastyka?

Wertebroplastyka, kyfoplastyka  i stentoplastyka należą do najnowszych sposobów leczenia schorzeń kręgosłupa, takich jak osteoporotyczne złamania kompresyjne trzonów kręgów, naczyniaki, przerzuty. Są to zabiegi małoinwazyjne, pozwalające na zmniejszenie lub wyeliminowanie bólu pleców przy zapewnieniu podparcia mechanicznego wewnątrz kręgu i zapobiegania dalszemu pogłębianiu się deformacji kręgosłupa. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod operacyjnych kręgosłupa, w przypadku zabiegów wertebroplastyki i kyfoplastyki czy stentoplastyki pacjent wstaje  już w kilka godzin po operacji i powraca bez bólu do codziennych czynności życiowych.

Wertebroplastyka polega na wypełnieniu wnętrza złamanego trzonu kręgu polimetakrylanem metylu (PMMA), czyli tak zwanym „cementem kostnym” lub w niektórych przypadkach innym materiałem przebudowującym się. 

Kyfoplastyka różni się od wertebroplastyki tym, że przed wypełnieniem cementem kręg podlega nastawieniu – odtworzeniu wysokości trzonu przy pomocy rozprężania baloników wewnątrz kręgu.

Stentoplastyka różni się od Kyfoplastyki tym, że równocześnie z nastawianiem kręgu umieszczany jest  w nim implant (stent np. VBS, SpineJack, lub inne), który stabilizuje kręg od wewnątrz. Dopiero po wprowadzeniu implantu wypełnienia się trzon kręgu „cementem kostnym”.

 

 

 Wskazania do wykonania wertebroplastyki

Zabiegi takie zadedykowane są pacjentom z następującymi schorzeniami kręgosłupa:

 • kompresyjne złamania lub zagrożenia złamaniem kręgosłupa spowodowane osłabieniem kości w przebiegu osteoporozy 
 • naczyniaki, czyli nowotwory naczyń trzonów kręgów, powodujące nasilające się dolegliwości bólowe
 • przerzuty nowotworowe z innych narządów do kręgosłupa. W takich przypadkach, przed wypełnieniem kręgu „cementem” często wskazane jest przeprowadzenie ablacji RF zmiany przerzutowej (RF – RadioFrequency – elektrochirurgia wysokiej częstotliwości – fal radiowych). 

Zadzwoń +48 22 651 98 60

Specjaliści

Głównym celem zabiegu wertebroplastyki, kyfoplastyki i stentoplastyki jest ustabilizowanie złamania (lub złamania zagrażającego), a w konsekwencji natychmiastowe zmniejszenie lub wyeliminowanie bólu pleców.

Korzyści z zabiegu wertebroplastyka w Klinice Wilmed

 • Małoinwazyjność

  Dzięki temu, że wertebroplastyka jest zabiegiem małoinwazyjnym i stosunkowo skutecznym, w wielu przypadkach przynosi szybkie efekty w postaci ustąpienia dolegliwości bólowych. Cement kostny stabilizuje złamany krąg, co znacznie skraca noszenie gorsetu ortopedycznego. W przypadku podejrzenia złamania patologicznego na tle nowotworowym istnieje możliwość pobrania wycinka do badania histopatologicznego.

 • Krótka rekonwalescencja

  Niedługo po zabiegu pacjent może wrócić do domu i wykonywać codzienne czynności. Zaleca się unikać podnoszenia ciężarów przez 6 tygodni po operacji, aby umożliwić pełne wygojenie złamania.

 • Mała blizna pooperacyjna

  Zdecydowanie mniejsza jest blizna pooperacyjna – ok. 2-3 mm, nie dochodzi do uszkodzenia mięśni przykręgosłupowych. Ze względu na minimalne rozmiary pola operacyjnego niewielkie jest również ryzyko infekcji w obrębie rany pooperacyjnej oraz praktycznie nie występują bóle w okolicy blizny.

Co nas wyróżnia

 • Zespół doświadczonych specjalistów
 • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia
 • Holistyczne podejście do pacjenta
 • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
 • Doskonałe warunki pobytu w placówce
 • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
 • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

 • Wertebroplastyka I poziom
  10 000 zł

Zadzwoń +48 22 651 98 60

FAQ

 • Jak wygląda zabieg wertebroplastyki?

  Podczas zabiegu wertebroplastyki nie wykonuje się nacięć skóry, tak jak w operacjach tradycyjnymi metodami. Polega on na wprowadzeniu przez skórę do zdeformowanych kręgów odpowiedniej igły i podaniu tą drogą „cementu kostnego”, który tężeje po ok. 20 minutach. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą RTG, na którym lekarz przeprowadzający zabieg kontroluje prawidłowe położenie igły. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.

 • Jak wygląda zabieg kyfoplastyki?

  Zabieg kyfoplastyki wygląda bardzo podobnie jak wertebroplastyka. Różni się tylko tym, że przed wprowadzeniem cementu kostnego do zdeformowanego kręgu, wprowadza się do niego specjalny balonik, rozprężający złamany kręg, a następnie w światło rozprężonego kręgu podaje się „cement kostny”.

 • Jak wygląda zabiegu stentoplastyki?

  Podczas zabiegu Stentoplastyki dodatkowo wprowadza się w nastawiony/ rozprężony kręg implant stabilizujący, a następnie w światło rozprężonego kręgu podaje się „cement kostny”. W przypadku zastosowania zabiegu wertebroplastyki, gdy u pacjenta występuje nowotwór naczyń, cement podany w miejsce tworzenia się naczyniaka wskutek tężenia wydziela ciepło, dzięki któremu naczyniak ulega całkowitej koagulacji. Dzięki temu zostaje zlikwidowana całkowicie przyczyna choroby w trzonie kręgu, a osłabiony trzon kręgu dodatkowo jest wzmocniony cementem, który wnika w kość. Oba zabiegi trwają około 1 godziny i przynoszą natychmiastową poprawę samopoczucia pacjenta, znoszą lub znacznie zmniejszają dolegliwości bólowe. Po zabiegu pacjent pozostaje w pozycji leżącej kilka godzin, a następnie wstaje i może powrócić do domu, do swoich codziennych czynności życiowych

 • Możliwe powikłania

  Wertebroplastyka, Kyfoplastyka i Stentoplastyka charakteryzują się wysoką skutecznością, a powikłania są rzadkie. Jednak zawsze, jak w przypadku leczenia każdej choroby, trzeba się liczyć z możliwością ich wystąpieniem. Zawsze podczas konsultacji lekarskiej kwalifikującej pacjenta do zabiegu są one szczegółowo omawiane. Uwaga: Zabieg wertebroplastyki często nie przywraca prawidłowego kształtu kręgu a tylko wzmacnia i stabilizuje złamany trzon kręgu.

 • Zabiegi wertebroplastyki w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi wertebroplastyki oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Wertebroplastyka – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Kompresyjne złamania kręgów kręgosłupa w wyniku urazów czy w wyniku chorób takich jak osteoporoza są przypadłościami, które dosięgają coraz większej liczby osób. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody zabiegowe. Wiele placówek medycznych oferuje zabiegi wertebroplastyki. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Zabiegi wertebroplastyki w klinice i szpitalu WILMED w jeden dzień, bez bólu i długiej rekonwalescencji

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu neurochirurgii zajmują się wykonywaniem zabiegów wertebroplastyki, która jest małoinwazyjną metodą leczenia schorzeń kręgosłupa. Jest to metoda charakteryzująca się nie tylko bardzo wysoką skutecznością, ale również krótkim czasem rekonwalescencji po zabiegu. Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się nowoczesnymi zabiegami wertebroplastyki kyfoplastyki i stentoplastyki o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje neurochirurgiczne do Kliniki Wilmed w Warszawie.

 • Zabiegi wertebroplastyki w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg wertebroplastyki? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy wertebroplastyka opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg wertebroplastyki.