biopsja mammotomiczna Wilmed

Biopsja piersi wspomagana próżnią (mammotomiczna)

Nowoczesna metoda diagnostyki i bezoperacyjnego usuwania guzów piersi

Biopsja mammotomiczna

Według statystyk około 80% zmian wykrywanych w piersiach ma charakter łagodny, jednak każda zmiana powinna być poddana szczegółowej diagnostyce i biopsji – badaniu pozwalającemu na rozpoznanie charakteru guza.

Biopsja mammotomiczna, czyli biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią jest badaniem, które daje pewną diagnozę na podstawie analizy histopatologicznej, a jednocześnie pozostawia niewielki ślad na skórze pacjentki. Metoda ta łączy w sobie efektywność biopsji chirurgicznej z niską inwazyjnością biopsji gruboigłowej.

Metoda ta umożliwia również bezoperacyjne usuwanie zmian z piersi o średnicy nieprzekraczającej 2 cm średnicy.

Jakie zmiany sutka powinny być przebadane i skonsultowane z lekarzem?

Rocznie w Polsce na raka piersi zapada blisko 13 000. Statystycznie w naszym kraju jest to najczęstsza przyczyna zgonów kobiet przed ukończeniem 65. roku życia. Wciąż aż połowa zdiagnozowanych przypadków okazuje się śmiertelna z powodu zbyt późnego wykrycia zmian. Przypominamy, że regularne przeprowadzanie mammografii i USG jest podstawą w profilaktyce chorób piersi. Te metody pozwalają na wczesne wykrycie nawet niewyczuwalnych jeszcze guzów piersi i sutka.

Wykrycie zmiany we wczesnym stadium za pomocą mammograficznych badań przesiewowych przyczynia się do spadku umieralności aż o 1/3. W przypadku pacjentek po 50. roku życia badania piersi obniżają śmiertelność nawet o 35%. Według statystyk około 80% zmian wykrywanych w piersiach ma charakter łagodny, jednak każda zmiana powinna być poddana szczegółowej diagnostyce i biopsji – badaniu pozwalającemu na rozpoznanie charakteru guza.

 • Zmiany zapalne związane są zazwyczaj z niedostatecznym opróżnieniem gruczołów mlecznych podczas karmienia piersią lub powstaniem ropni

 • Zmiany guzkowate sutka takich jak: gruczolakowłókniaki, torbiele czy brodawczaki śródprzewodowe

 • Rak sutka (potocznie: rak piersi) - jeden z najczęstszych i najgroźniejszych nowotworów złośliwych

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że pacjentki mogą skorzystać z kompleksowej opieki w tym zakresie. 

Biopsję mammotomiczną wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Zalety biopsji mammotomicznej

 • Efektywność biopsji chirurgicznej

  Pojedyncze wkłucie umożliwia pobranie wystarczającej ilości tkanki do badania. Unika się konieczności operacyjnego pobierania tkanki guza do badania histopatologicznego.

 • Możliwość całkowitego usunięcia guza bez operacji

  Metoda ta umożliwia usuwanie zmian z piersi o średnicy nieprzekraczającej 2 cm średnicy.

 • Czas trwania zabiegu jest bardzo krótki w porównaniu do zabiegu operacyjnego

  Zabieg trwa ok. 20 minut. Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do normalnego życia, bez konieczności hospitalizacji.

 • Brak blizny po cięciu chirurgicznym

  Dzięki tej metodzie pozostaje jedynie ślad po wkłuciu igły zamiast blizny po cięciu chirurgicznym, która powstaje po zabiegu.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • Biopsja mammotomiczna
  4 000 zł

FAQ

 • Jak wygląda zabieg biopsji mammotomicznej?

  System do przeprowadzania biopsji mammotomicznej składa się z urządzenia wytwarzającego próżnię oraz 3mm igły zawierającej mechanizm rotacyjny, dzięki czemu pojedyncze wkłucie umożliwia pobranie wystarczającej ilości tkanki do badania lub usunięcie całej zmiany. Wszystko odbywa się pod kontrolą ultrasonograficzną. Zmiana w piersi lokalizowana jest za pomocą głowicy ultrasonograficznej, a następnie aparat pobiera zmianę do badania lub ją całkowicie usuwa. Cały proces można obserwować na ekranie monitora. Zabieg trwa ok. 20 minut. Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do normalnego życia, bez konieczności hospitalizacji. Pobrane próbki zostają przekazane do badania histopatologicznego. Jeśli wynik jest negatywny, zmiana ma charakter łagodny i nie ma się czym martwić!

 • Jakie są wady pozostałych typów biopsji?

  Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa polega na kilkukrotnym nakłuciu zmiany cienką igłą w celu pozyskania komórek do badania cytologicznego. Metoda jest szybka, łatwo dostępna i mało inwazyjna. Niestety, nie w każdym przypadku zapewnia uzyskanie odpowiedniej ilości materiału do badania, w celu zobrazowania charakteru widocznej zmiany. Biopsja gruboigłowa jest bardziej inwazyjna, ponieważ polega na wycięciu za pomocą specjalnej igły fragmentu tkanki z guza, który następnie trafia do badania histopatologicznego. Mimo pobierania większej ilości materiału, aniżeli w metodzie cienkoigłowej, wciąż często okazuje się, że zachodzi konieczność kilkukrotnego nakłucia. Biopsja chirurgiczna – to zabieg, który wprawdzie zapewnia pełną trafność diagnozy, jednak jest inwazyjny, przez co może prowadzić do zniekształcenia piersi, pozostawienia widocznej blizny, a także wiąże się z koniecznością pobytu w szpitalu.

 • Biopsja mammotomiczna – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Guzy piersi są chorobą, która dosięga coraz większej liczby kobiet. Niestety nie ma innego sposobu leczenia tej choroby jak usunięcie zmiany po odpowiednim jej zadiagnozowaniu. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody diagnostyczne. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy potrzebowali kompleksowej diagnostyki w tym zakresie w Warszawie poza publicznymi jednostkami medycznymi? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Biopsja mammotomiczna w Warszawie – gdzie jest oferowana?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że biopsje mammotomiczną piersi oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych urządzeń, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Biopsja mammotomiczna w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać biopsję mammotomiczną? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena biopsji była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy biopsja mammotomiczna opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić si, aby wykonać biopsję mammotomiczną.

 • Biopsja mammotomiczna w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy i chirurdzy onkologiczni z wieloletnim doświadczeniem wykonują biopsje mammotomiczne piersi. Lekarze korzystają ze specjalnego urządzenia wytwarzającego próżnię oraz igły o średnicy 3 mm z mechanizmem rotacyjnym. Już pojedyncze wkłucie pozwala na pobranie wystarczającej ilości tkanki bądź też usunięcie całej zmiany. Zabieg przeprowadzany jest się pod kontrolą USG. Głowica ultrasonograficzna lokalizuje zmianę w piersi, dzięki czemu lekarz może pobrać jej fragment do badania lub całkowicie ją usunąć. Próbka trafia do badania histopatologicznego i jeśli wynik okaże się negatywny, nie ma powodów do zmartwień. Jeśli jednak lekarz wykryje zmianę złośliwą pokieruje pacjenta na odpowiednio dobraną leczenie.