Videodermatoskopia

nowoczesna technologia do diagnozowania i kontroli znamion skórnych.

Videodermatoskopia

Videodermatoskop to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu epiluminescencyjnego i specjalistycznego oprogramowania możliwa jest rzeczywista kontrola zmian skórnych w czasie ze szczególnym uwzględnieniem zmian atypowych. Specjalista może porównać badane zmiany skórne ze zdjęciami archiwalnym zachowanymi w dokumentacji leczenia pacjenta.

Videodermatoskop pozwala na wczesne wykrycie czerniaka i zmian przednowotworowych. Zdiagnozowanie zmian skórnych w ich początkowej fazie rozwoju i kontrolowanie następujących w nich zmian koloru, rozmiaru, struktury jest najskuteczniejszą metodą eliminacji zagrożenia transformacją nowotworową.

 

Jakie zmiany badamy za pomocą videodermatoskopu?

Tylko 30-40 % przypadków czerniaka rozwija się na podłożu już istniejącego znamienia barwnikowego. Profilaktyka leczenia zmian skórnych powinna dotyczyć zarówno zmian już istniejących jak i nowopowstałych. Jeżeli zaobserwujemy zmianę wielkości lub koloru w już istniejących znamionach lub nową zmianę na skórze – należy zgłosić się do specjalisty w celu przeprowadzenia badania videodermatoskopowego skóry.

Najczęściej zmiany barwnikowe – atypowe – skóry pojawiają się:

 

 

 • na plecach, klatce piersiowej, łydkach, głowie i szyi

 • mogą pojawić się również w dowolnym miejscu na skórze

Zalety badania videodermatoskopowego

Badanie videodermatoskopowe pozwala na:

 

 

 • szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion dysplastycznych i nowotworowych

 • ograniczenie liczby wycinanych zmian skórnych tylko do znamion faktycznie zagrożonych transformacją nowotworową

 • wykrywanie i diagnozowanie nowych zmian skórnych

 • dokładne monitorowanie zmian zachodzących w znamionach skórnych

 • dokumentację cyfrową znamion i etapów leczenia

Metody leczenia zmian zagrożonych transformacją nowotworową

W przypadku podejrzeń co do charakteru znamienia najbezpieczniejszą metodą jego leczenia jest usunięcie chirurgiczne i wykonanie badania histopatologicznego – sprawdzenie czy wycięte znamię nie zawierało komórek raka. Profilaktyczne usuwanie znamion nie niesie ze sobą żadnego ryzyka transformacji nowotworowej.

Zabieg chirurgiczny usunięcia znamienia jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu za pomocą skalpela zmiany wraz z fragmentem zdrowej skóry. Następnie zakłada się szwy, które zdejmowane są po 7–14 dniach. Doświadczenie chirurgów z zakresu chirurgii estetycznej przyczynia się do stosowania odpowiednich sposobów szycia skóry po usunięciu zmiany, dzięki którym blizny są mało widoczne.

Specjaliści

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas badań i zabiegów nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne i lecznicze. 

Badanie videodermatoskopowe zmian skórnych wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się diagnostyką tego problemu są:

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
 • Badania i zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Rezultaty zdrowotne połączone z doskonałym efektem estetycznym
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • BADANIE VIDEODERMATOSKOPOWE ZMIAN SKÓRNYCH 1 ZMIANA
  200,-
 • BADANIE VIDEODERMATOSKOPOWE ZMIAN SKÓRNYCH DO 3 ZMIAN
  300,-
 • BADANIE VIDEODERMATOSKOPOWE ZMIAN SKÓRNYCH DO 5 ZMIAN
  350,-
 • BADANIE VIDEODERMATOSKOPOWE ZMIAN SKÓRNYCH DO 6 ZMIAN
  400,-
 • BADANIE VIDEODERMATOSKOPOWE ZMIAN SKÓRNYCH OD 6 DO 15 ZMIAN
  450,-
 • BODYSCAN /KOMPLEKSOWY PRZEGLĄD ZMIAN SKÓRNYCH POWYŻEJ 15 ZMIAN/
  1000,-

FAQ

 • Co to jest bodyscan?

  Usługa „BODYSCAN” polega na wykonaniu zdjęć powierzchni całego ciała i zapisie w formie cyfrowej obrazu zmian skórnych występujących na ciele pacjenta. Zdjęcia wykonywane są w dwóch etapach: -zdjęcia podstawowe: wykonywane w trybie przeglądowym -zdjęcia kontrolne: wykonywane w celu porównania ze zdjęciami podstawowymi Nowe znamiona i zmiany w już istniejących są automatycznie wykrywane i poddawane analizie komputerowej przy wykorzystaniu specjalistycznych algorytmów oraz zdiagnozowaniu przez specjalistę. Dane są archiwizowane i porównywane z danymi uzyskanymi podczas kolejnych okresowych badań.

 • Co to jest czerniak ?

  Czerniak jest najbardziej niebezpieczną odmianą raka skóry, chorobą polegającą na niekontrolowanym rozroście komórek pigmentowych. Czerniak charakteryzuje się dużą szybkością przerzutów poprzez drogi chłonne i naczynia krwionośne. Jest najbardziej dynamicznie rozprzestrzeniającą się odmianą raka skóry na świecie.

 • Kto jest narażony na zachorowanie na czerniaka?

  Na czerniaka może zachorować każdy jednak szczególnie narażone są osoby: o jasnej karnacji skóry, z oczami koloru niebieskiego lub zielonego, z włosami blond lub rudymi, łatwo opalające się, spędzające dużą ilość czasu w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych, z dużą ilością zmian barwnikowych lub ze zmianami atypowymi, z zaburzeniami systemu odpornościowego, u których w rodzinie zarejestrowano przypadki zachorowania na raka skóry, u których wykryto i usunięto niebezpieczne zmiany skórne lub komórki raka w innych częściach ciała.

 • Czy można obniżyć ryzyko zachorowania ?

  Czynnikami zmniejszającymi ryzyko zachorowania są: regularne badania powierzchni skóry, regularne /dwa razy do roku / kontrolne badania videodermatoskopowe w przypadku wystąpienia nowych znamion lub zaobserwowania zmian w już istniejących znamionach, stosowanie środków zabezpieczających przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych /kremy z filtrem, osłona odsłoniętych części ciała/, nie korzystanie z solarium.

 • Czy czerniaka można wyleczyć?

  Najskuteczniejszym sposobem leczenia czerniaka jest chirurgiczne usunięcie znamienia we wczesnym stadium rozwoju nowotworu. Oznacza to, że najważniejsze jest wczesne wykrycie i zdiagnozowanie zmiany skórnej. Czerniak początkowo rozwija się na powierzchni skóry jednak jego komórki szybko atakują pozostałe struktury i rozprzestrzeniają się w kierunku węzłów chłonnych i innych narządów. Leczenie innymi metodami np: radioterapią, chemioterapią jest stosowane jako leczenie uzupełniające.

 • Videodermatoskopia – gdzie na badanie w Warszawie?

  Z różnego rodzaju zmianami skórnymi boryka się wiele osób, bez względu na wiek. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne metody diagnozowania zmian skórnych. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość diagnozowania takich zmian, jednak tylko w niektórych wykorzystuje się nowoczesne urządzenia jakim jest videodermatoskop. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać takie badanie w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Videodermatoskopia w Warszawie – gdzie jest oferowana?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że badania videodermatoskopowe oferują niektóre kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że badanie takie wykonywane są za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na takie badanie.

 • Videodermatoskopia w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać badanie znamion skórnych? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena badania była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy videodermatoskopia opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na badania videodermatoskopowe zmian skórnych.

 • Videodermatoskopia zmian skórnych w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują badania videodermatoskopowe zmian skórnych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywany podczas badania nowoczesne urządzenia sprawiają, że udaje się im postawić miarodajną diagnozę. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów higieny i bezpieczeństwa, co wpływa na komfort naszych pacjentów.