Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • USG piersi to jedno z podstawowych badań w zakresie profilaktyki chorób piersi, a zwłaszcza nowotworów. Powinny je regularnie wykonywać kobiety po 30. roku życia, a wcześniej również panie, w rodzinie których występowały przypadki raka piersi. W Klinice Medycznej Wilmed Warszawa USG piersi za każdym razem przeprowadzają wyspecjalizowani w tym zakresie lekarze zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób piersi, co zwiększa precyzję badania.

  USG piersi to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, pozwalające wykryć wszelkie zmiany w obrębie piersi na ich wczesnym etapie rozwoju. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, choć najlepiej przeprowadzić je między 1. a 10. dniem cyklu miesiączkowego.

  Jakie są wskazania do przeprowadzenia USG piersi?

  Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • ukończenie przez pacjentkę 30. roku życia (profilaktycznie raz do roku),
  • przypadki raka piersi w najbliższej rodzinie,
  • ból piersi,
  • wszelkie guzki i zgrubienia wyczuwalne podczas badania palpacyjnego,
  • wyciek wydzieliny z brodawki sutkowej.
  • długotrwałe przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

  USG piersi przeprowadzane w Klinice Medycznej Wilmed trwa około 20 – 30 minut i jest za każdym razem poprzedzone wywiadem lekarskim. Pacjentka jest proszona o zdjęcie górnych partii odzieży i bielizny, a następnie kładzie się na kozetce. Lekarz rozprowadza na piersiach specjalny żel, a później przesuwa po nich głowicę ultrasonografu – w tym samym czasie obraz tkanek jest widoczny na ekranie urządzenia. USG piersi towarzyszy też badanie dołów pachowych – dzięki niemu sprawdza się, czy węzły chłonne nie są powiększone.

  W Klinice Medycznej Wilmed Warszawa USG piersi zawsze wykonuje doświadczony w tym zakresie lekarz zajmujący się leczeniem chorób piersi, a nie  radiolog. Zwiększa to precyzję badania i przyspiesza postawienie diagnozy oraz podjęcie szybkiego leczenia jeśli zajdzie taka potrzeba. Badanie pozwala bowiem wykryć zmiany już o średnicy około 5 mm i odróżnić guzy nowotworowe od torbieli czy gruczolaków.

  W przypadku wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian specjaliści z Kliniki Medycznej Wilmed mogą też od razu przeprowadzić dalszą diagnostykę. Najczęściej jest to biopsja gruboigłowa lub mammotomiczna. Uzyskane w ich trakcie próbki materiału przekazuje się następnie do badania histopatologicznego, które daje ostateczne potwierdzenie diagnozy.

  Zapraszamy do zapisów na badanie USG piersi do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.