Leczenie chorób piersi

Bardzo ważne dla sukcesu leczenia nowotworów piersi jest wykrywanie podejrzanych zmian chorobowych we wczesnym stadium rozwoju.

Leczenie i diagnozowanie chorób piersi

Rocznie w Polsce na raka piersi zapada blisko 13 000. Statystycznie w naszym kraju jest to najczęstsza przyczyna zgonów kobiet przed ukończeniem 65. roku życia. Wciąż aż połowa zdiagnozowanych przypadków okazuje się śmiertelna z powodu zbyt późnego wykrycia zmian.

Podstawą zapobiegania chorobom piersi jest regularna samokontrola oraz regularne wykonywanie mammografii i USG. Metody te pozwalają na wczesne wykrycie nawet niewyczuwalnych jeszcze guzów piersi i sutka.

Wykrycie zmiany we wczesnym stadium za pomocą mammograficznych badań przesiewowych przyczynia się do spadku umieralności aż o 1/3. W przypadku pacjentek po 50. roku życia badania piersi obniżają śmiertelność nawet o 35%. Według statystyk około 80% zmian wykrywanych w piersiach ma charakter łagodny, jednak każda zmiana powinna być poddana szczegółowej diagnostyce pozwalającej na rozpoznanie charakteru guza.

Warto przy tym pamiętać, że większość zgrubień w piersiach to skutek naturalnych procesów hormonalnych odbywających się na różnym etapie życia kobiety, np. podczas karmienia czy menopauzy. Każda tego typu zmiana powinna jednak zostać skonsultowana z lekarzem.

Na zachorowanie na raka sutka narażone są wszystkie kobiety powyżej 25 roku życia, ale jego częstość występowania wyraźnie wzrasta dopiero po 45 roku życia.

 

Rodzaje zmian chorobowych piersi

Zmiany chorobowe piersi występują głównie pod postacią:

 

 

  • wilmed

    zmian zapalnych związanych zazwyczaj z niedostatecznym opróżnieniem gruczołów mlecznych podczas karmienia piersią lub powstaniem ropni.

  • wilmed

    Zmian guzkowatych sutka takich jak: gruczolakowłókniaki, torbiele czy brodawczaki śródprzewodowe

  • wilmed

    Raka sutka (potocznie: raka piersi) - jeden z najczęstszych i najgroźniejszych nowotworów złośliwych

Diagnostyka

Bardzo ważne dla sukcesu leczenia raka piersi jest wykrywanie podejrzanych zmian chorobowych w sutkach we wczesnym ich stadium rozwoju. Każda kobieta powinna regularnie wykonywać następujące badania:

 

 

  • wilmed

    Samobadanie piersi – badanie palpacyjne wykonywane samodzielnie przez kobietę. Powinno obejmować obie piersi (sutki) i węzły chłonne po obu stronach ciała. Szczególną uwagę należy zwrócić na górny boczny kwadrat piersi i na to, aby dotykać całą wewnętrzną powierzchnią palców. Każdy guzek lub jakakolwiek zmiana gruczołu piersiowego powinna być skonsultowana z lekarzem.

  • wilmed

    Mammografia - badanie umożliwiające wykrycie guzków o średnicy mniejszej niż 0.5 cm, podczas, gdy badanie dotykowe umożliwia wykrycie zmian powyżej 2 cm. Kobiety w wieku między 35 a 39 lat powinny wykonać badanie mammograficzne co najmniej raz, w wieku od 40 do 49 lat powinny wykonywać je co 2 lata, a po 50 roku życia co 1 do 1.5 roku.

  • wilmed

    Badanie USG sutków pozwala lekarzowi odróżnić guzek od torbieli, a także zlokalizować jego położenie.

Usuwanie guzów piersi

W zależności od rodzaju i wielkości zmiany chorobowej stosowane są różne metody leczenia:

 

 

  • wilmed

    biopsja mammotomiczna - bezoperacyjna metoda umożliwiająca usuwanie zmian z piersi o średnicy nieprzekraczającej 2 cm średnicy.

  • wilmed

    chirurgiczne usuwanie guzków - metoda ta usuwa zmiany o wielkości ponad 2 cm średnicy niemożliwe do usunięcia bezoperacyjnie za pomocą biopsji mammotomicznej

  • wilmed

    operacje raka piersi - w zależności od rodzaju raka: mastektomia - całkowite usunięcie piersi lub operacja oszczędzająca - wycięcie guza z marginesem zdrowej tkanki

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że pacjentki mogą skorzystać z kompleksowej opieki w tym zakresie. 

W Klinice Wilmed specjalistami zajmującymi się leczeniem chorób piersi są:

Korzyści wynikające z leczenia chorób piersi

  • Możliwość całkowitego usunięcia guza bez operacji

    Metoda ta umożliwia za pomocą jednego wkłucia specjalnej igły usuwanie zmian z piersi o średnicy nieprzekraczającej 2 cm średnicy. Dzięki tej metodzie pozostaje jedynie ślad po wkłuciu igły zamiast blizny po cięciu chirurgicznym, która powstaje po zabiegu.

  • Uniknięcie deformacji piersi

    Dzięki usunięciu łagodnych zmian unikamy deformacji piersi z powodu szybko powiększającego się guza oraz powstawania asymetrii.

  • Uniknięcie dolegliwości bólowych

    Dzięki usunięciu łagodnych zmian unikamy powstawania dolegliwości bólowych piersi związanych z rosnącym guzem.

  • Uniknięcie możliwości zezłośliwienia guza

    Dzięki usunięciu łagodnych zmian w piersiach możemy zapobiec możliwości transformacji guza w nowotwór złośliwy.

  • Szansa na wyleczenie

    Zdiagnozowanie i usunięcie raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju pozwala na wyzdrowienie i uniknięcie poważnego i trudnego procesu leczenia, a nawet śmierci.

Co nas wyróżnia

  • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
  • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
  • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
  • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

  • BIOPSJA MAMMOTOMICZNA
    4 000 zł
  • BIOPSJA GRUBOIGŁOWA Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM
    550,-
  • USG PIERSI
    280,-
  • WYCIĘCIE GUZKA PIERSI
    4 000 - 7 000 zł
  • WYCIĘCIE KWADRANTU SUTKA
    6 000 zł
  • WYCIĘCIE KWADRANTU SUTKA Z WĘZŁAMI CHŁONNYMI
    10 000 zł
  • OPERACJA OSZCZĘDZAJĄCA BCT
    8 000 - 12 000 zł
  • MASTEKTOMIA JEDNOSTRONNA
    od 10 000 zł
  • MASTEKTOMIA OBUSTRONNA
    od 15 000 zł
  • REKONSTRUKCJA PIERSI NATYCHMIASTOWA (bez kosztu ekspanderoprotezy)
    od 15 000 zł

FAQ

  • Objawy i dolegliwości sugerujące raka piersi

    Do objawów jakie mogą sugerować raka piersi należy zaliczyć: wyczuwalny guz w piersi, powiększenie jednej piersi, wyciek z brodawki, powiększenie węzłów chłonnych, stale utrzymujący się ból

  • Jakie guzy mogą być podejrzane o raka

    Guzy piersi jakie mogą być podejrzewane o raka to guzy: twarde, o nieregularnych kształtach, wtopione w gruczoł, niebolesne, nowo powstałe oraz u starszych kobiet.

  • Jak wygląda zabieg biopsji mammotomicznej?

    System do przeprowadzania biopsji mammotomicznej składa się z urządzenia wytwarzającego próżnię oraz 3mm igły zawierającej mechanizm rotacyjny, dzięki czemu pojedyncze wkłucie umożliwia pobranie wystarczającej ilości tkanki do badania lub usunięcie całej zmiany. Wszystko odbywa się pod kontrolą ultrasonograficzną. Zmiana w piersi lokalizowana jest za pomocą głowicy ultrasonograficznej, a następnie aparat pobiera zmianę do badania lub ją całkowicie usuwa. Cały proces można obserwować na ekranie monitora. Zabieg trwa ok. 20 minut. Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do normalnego życia, bez konieczności hospitalizacji. Pobrane próbki zostają przekazane do badania histopatologicznego. Jeśli wynik jest negatywny, zmiana ma charakter łagodny i nie ma się czym martwić!

  • Jak przebiega zabieg chirurgicznego usuwania guzków piersi?

    W trakcie zabiegu lekarz wykonuje nacięcie w taki sposób, aby jak najmniej odbiło się ono na estetyce piersi, czyli na granicy otoczki brodawki sutkowej i skóry lub w fałdzie podsutkowym. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi guz jest wyłuskiwany, a nacięcie – zszywane specjalnym szwem ciągłym, który nie pozostawia znaczących blizn, a jedynie blizny kosmetyczne.

  • Jak przebiega operacja raka piersi?

    Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i w zależności od jej rozległości trwa od 1 do 2 godzin. Czas przeprowadzenia zabiegu może ulec wydłużeniu w sytuacji, kiedy jednoczasowo wykonuje się rekonstrukcję piersi lub kiedy konieczne okazuje się usunięcie węzłów chłonnych. Podczas zabiegu stosuje się zazwyczaj poprzeczne lub skośne cięcie skóry, obejmujące brodawkę i otoczkę sutkową oraz zmianę nowotworową. Kształt cięcia, a w efekcie blizny uzależniony jest jednak od budowy i wielkości piersi oraz od umiejscowienia i rozmiaru samego guza. Podczas zabiegu usuwany jest przede wszystkim gruczoł piersiowy aż do mięśni piersiowych. W sytuacji, gdy nowotwór znajduje się również w okolicznych węzłach chłonnych, konieczna jest ich resekcja. Pobrana podczas zabiegu tkanka piersi zostaje wysłana do badania histopatologicznego, które określa z jakim jest typ nowotworu i jaki jest jego stopień zaawansowania. Przed zaszyciem rany operacyjnej w miejscu usuniętej piersi pozostawia się przeważnie dwa dreny, które mają za zadanie odprowadzić nadmiar krwi i płynów z tkanek po zamknięciu rany. Pozostawienie drenów ma zapobiegać ewentualnemu tworzeniu się krwiaków i stanu zapalnego. Dreny usuwane są standardowo po kilku dniach od operacji, w momencie, w którym przestaje się w nich pojawiać wydzielina.

  • Leczenie chorób piersi – gdzie na zabieg w Warszawie?

    Choroby piersi dosięgają coraz większej liczby kobiet. Rocznie w Polsce na raka piersi zapada blisko 13 000. Statystycznie w naszym kraju jest to najczęstsza przyczyna zgonów kobiet przed ukończeniem 65. roku życia. Wciąż aż połowa zdiagnozowanych przypadków okazuje się śmiertelna z powodu zbyt późnego wykrycia zmian. Niestety nie ma innego sposobu leczenia tej choroby jak usunięcie zmiany po odpowiednim jej zadiagnozowaniu. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia chorób piersi. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy potrzebowali kompleksowej diagnostyki i leczenia w tym zakresie w Warszawie poza publicznymi jednostkami medycznymi? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

  • Leczenie chorób piersi w Warszawie – gdzie jest oferowana?

    Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że leczeniem chorób piersi zajmują się niektóre kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się z takim problemem..

  • Leczenie chorób piersi w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

    Gdzie zatem się zgłosić leczenie chorób piersi? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena leczenia była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w zakresie leczenia chorób piersi. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy leczenie chorób piersi opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się z takim problemem..

  • Leczenie chorób piersi w Klinice WILMED

    W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy i chirurdzy onkologiczni z wieloletnim doświadczeniem z zakresu chirurgii piersi zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób piersi. Lekarze korzystają ze specjalnych urządzeń i metod dzięki, którym bezoperacyjnie lub operacyjnie usuwają guzy piersi. Materiał wycięty podczas zabiegu trafia do badania histopatologicznego i jeśli wynik okaże się negatywny, nie ma powodów do zmartwień. Jeśli jednak lekarz wykryje zmianę złośliwą pokieruje pacjenta na odpowiednio dobraną leczenie.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

    Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...

      Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.