wilmed leczenie chrapania

Leczenie chrapania falami radiowymi

Plastyka podniebienia innowacyjną metodą z wykorzystaniem fal radiowych przynosi ulgę i poprawia jakość snu

 

Chrapanie jest objawem zaburzeń podczas snu, w trakcie którego powstaje dźwięk będący wynikiem drgań rozluźnionych mięśni podniebienia miękkiego i gardła w trakcie przechodzenia przez nie powietrza.  Przerost języczka i nadmiernie wiotkie, wydłużone podniebienie miękkie sprzyjają zapadaniu się struktur podniebienia podczas snu i doprowadzają do przymknięcia cieśni gardzieli, co utrudnia oddychanie i zaburza przepływ powietrza podczas snu, wprowadza tkanki podniebienia w drgania, powodując chrapanie oraz bezdechy senne, skutkujące niedotlenieniem. To co z kolei może prowadzić do zachorowań na choroby takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca czy nawet udar mózgu.

Chrapanie może prowadzić do zaburzeń snu, zarówno u osoby cierpiącej na chrapanie, jak i u jej partnera lub partnerki. Zaburzenia snu i bezdech senny najczęściej  powodują uczucie zmęczenia i senności w ciągu dnia, pomimo przespanej nocy. Zwiększa się również podatność na problemy zdrowotne i następuje pogorszenie jakości życia.

Plastyka podniebienia metodą fal radiowych

Najskuteczniejszą metodą leczenia chrapania oraz łagodnej i umiarkowanej postaci bezdechu sennego jest plastyka podniebienia, języczka oraz małżowin nosowych innowacyjną metodą z zastosowaniem fal radiowych (RF).

Zabieg polega na użyciu fal radiowych do zwężenia i wzmocnienia luźnego podniebienia miękkiego oraz tkanek gardła, które mogą być odpowiedzialne za blokady i wibracje powodujące chrapanie. Poprzez zmniejszenie luźności tkanek, zabieg ten może pomóc w zmniejszeniu intensywności chrapania lub nawet w jego całkowitym wyeliminowaniu.

W tkanki poddane zabiegowi wprowadzana jest niewielkich rozmiarów elektroda, która generuje fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej. W trakcie zabiegu dochodzi do obkurczenia się tkanek, jednak pełne efekty uzyskuje się po ok. 2 miesiącach, gdy zakończą się procesy włóknienia i gojenia.

Zalety zabiegu

 • minimalna inwazyjność, zabieg bez konieczności większych nacięć

 • krótki czas rekonwalescencji

 • mniejsze ryzyko powikłań w porównaniu do innych metod chirurgicznych

 • mniejszy ból w porównaniu z innymi metodami chirurgicznymi

 • pacjent tego samego dnia po zabiegu może udać się do domu

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu plastyki podniebienia

Zabiegi plastyki podniebienia wykonuje się u pacjentów, u których występują poniższe czynniki:

 • chrapanie i zaburzenia snu

 • niedrożność dróg oddechowych

 • problemy z funkcjonowaniem podniebienia

 • utrudnienia w oddychaniu podczas snu

Specjaliści

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze. 

Zabiegi plastyki podniebienia wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą zajmującym się takimi zabiegami jest:

Korzyści z wykonania zabiegu plastyki podniebienia metodą fal radiowych

 • Zmniejszenie lub eliminacja chrapania

  Poprawia to komfort snu pacjenta oraz jego partnera lub partnerki

 • Poprawa jakości snu

  Pacjent budzi się wyspany i pełen energii

 • Poprawa przepływu powietrza przez nos i gardło

  Dzięki temu eliminuje się występowanie niedotlenienia podczas snu, co poprawia jego jakość

 • Wyeliminowanie lub zmniejszenie objawów bezdechu sennego

  Co również eliminuje występowanie niedotlenienia podczas snu i poprawia jego jakość

 • Poprawa ogólnego samopoczucia

  Poprawa jakości snu powoduje, że pacjent budzi się wyspany i pełen energii

 • Poprawa ogólnego stanu zdrowia

  Dzięki poprawie jakości snu unikamy zachorowań na poważne choroby serca i układu krążenia

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu laryngologii i laryngologii estetycznej
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Tego samego dnia można wrócić do domu
 • Bardzo dobre efekty leczenia
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • ZABIEGOWE LECZENIE CHRAPANIA - PLASTYKA PODNIEBIENIA MIEKKIEGO
  od 2 000 zł

FAQ

 • Jakie wygląda rekonwalescencja po zabiegu plastyki podniebienia?

  Rekonwalescencja po zabiegu leczenia chrapania zazwyczaj przebiega stosunkowo łagodnie. Przez pewien czas po zabiegu należy unikać twardych, gorących lub drażniących pokarmów, aby zapobiec podrażnieniu obszaru podniebienia. Może wystąpić niewielki obrzęk w okolicy podniebienia oraz lekki dyskomfort, które zazwyczaj znikają po kilku dniach po zabiegu.

 • Kiedy uzyskujemy pełne efekty po plastyce podniebienia?

  Pełne efekty leczenia chrapania uzyskuje po ok. 2 miesiącach od zabiegu

 • Zalecenia pooperacyjne

  Zalecamy pacjentom unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez określony czas po zabiegu, aby umożliwić odpowiednie gojenie się tkanek. W trakcie rekonwalescencji wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza w celu oceny postępu gojenia i zapewnienia właściwej opieki. Ważne jest, aby pacjenci przestrzegali zaleceń lekarza odnośnie opieki pooperacyjnej, aby zapewnić sobie jak najbardziej komfortową i skuteczną rekonwalescencję po zabiegu plastyki podniebienia falami radiowymi.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Nie, technika fal radiowych oraz zastosowane podczas zabiegu znieczulenie pozwalają na jak największe wyeliminowanie bólu podczas interwencji. Po zabiegu stosuje się środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

 • Plastyka podniebienia falami radiowymi – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Problemy z chrapaniem pojawiają się u coraz większej liczby osób. Niestety nie ma innego sposobu na pozbycie się takiego problemu jak zabieg. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody zabiegowe. Wiele placówek medycznych oferuje zabiegi plastyki podniebienia. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Plastyka podniebienia falami radiowymi w Warszawie – gdzie jest oferowana?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi plastyki podniebienia oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Plastyka podniebienia falami radiowymi w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg plastyki podniebienia? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy plastyka podniebienia falami radiowymi opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg plastyki podniebienia falami radiowymi .

 • Plastyka podniebienia falami radiowymi w Klinice WILMED

  W klinice WILMED laryngolodzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują zabiegi plastyki podniebienia falami radiowymi uzyskując doskonałe efekty lecznicze pozwalające na pozbycie dotychczasowych, męczących i codziennych dolegliwości. Zazwyczaj, jeszcze tego samego dnia po zabiegu możliwy jest powrót do domu.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.