Bezoperacyjne leczenie żylaków metodą skleroterapii

Zabieg skleroterapii charakteryzuje się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem i małą inwazyjnością.

Co to są żylaki kończyn dolnych?

Żylaki kończyn dolnych to nieodwracalnie poszerzone, wydłużone i poskręcane naczynia żylne powierzchowne (umiejscowione tuż pod skórą) oraz perforatory, czyli naczynia żylne, które łączą żyły powierzchniowe z układem żył głębokich.

Nieprawidłowości zastawek znajdujących się w żyłach mogą powodować wsteczny ruch krwi do układu powierzchownego, powodując jego nadmierne rozciąganie i przeciążenie. W konsekwencji prowadzi to do poszerzenia i wydłużenia żył oraz powstawania żylaków.

Żylaki kończyn dolnych mogą występować w postaci:

Pajączków naczyniowych, które są zbudowane z poszerzonych małych naczyń położonych płytko w skórze. Są one widocznym defektem kosmetycznym, ale raczej rzadko wywołują dolegliwości bólowe.

Żylaków siatkowatych, czyli siatki krętych żyłek znajdujących się pod skórą, pod kolanami lub na bocznych powierzchniach łydek lub ud. Żylaki takie nie są bolesne i rzadko powodują obrzęki kończyn.

Żylaki głównych pni żylnych – żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej. Znajdują się one najczęściej na wewnętrznej powierzchni kończyny lub na tylnej powierzchni łydki. Powodują dolegliwości przewlekłej niewydolności żylnej.

Przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych

Uważa się, że główną przyczyną powstawania żylaków kończyn dolnych są uwarunkowania genetyczne, powodujące nieprawidłowości zastawek żylnych lub zaburzenia ściany żył.

Do powstawania żylaków kończyn dolnych mogą przyczyniać się również:

 • wilmed

  ciąża, podczas której może dochodzić do ucisku na żyły przez powiększoną macicę oraz wpływu hormonów na ścianę naczyń żylnych

 • wilmed

  wykonywanie pracy stojącej

 • wilmed

  wiek – częstość występowania żylaków wrasta z wiekiem

 • wilmed

  dźwiganie ciężarów

 • wilmed

  nadwaga i otyłość

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Jeśli pojawiły się u Państwa jakiekolwiek niepokojące objawy należy zgłosić się jak najszybciej do lekarza specjalisty!

Odpowiednio wczesna ocena układu żylnego może zapobiec rozwojowi choroby i pozwoli uniknąć poważnych problemów takich jak np. zapalenia żył głębokich powodujących owrzodzenia żylne zlokalizowane na podudziach. Owrzodzenia bardzo trudno poddają się leczeniu i stanowią bardzo poważny problem dla pacjentów, często do końca życia.

Zalecanym badaniem układu żylnego jest badanie USG – Doppler, które umożliwia precyzyjne obejrzenie żył przez lekarza specjalistę wykonującego badania, w szczególności ze względu na ich możliwe uszkodzenia.

O metodzie leczenia zabiegowego za każdym razem decyduje specjalista chirurg, który będzie wykonywał zabieg. Lekarz proponuje pacjentowi odpowiednią metodę leczenia w zależności od wyników badania USG Doppler oraz  po stwierdzeniu, które żyły i zastawki są niewydolne oraz po ocenie ogólnego stanu zdrowia

Skleroterapia żylaków kończyn dolnych

Skleroterapia jest to niechirurgiczna metoda leczenia chorób żył, polegająca na podaniu do światła żyły specjalnego roztworu, który powoduje przemiany morfologiczne ściany żylaka, prowadzące do jego zarośnięcia. Środek ten w postaci pianki lub płynu podaje się do żylaka lub żyły za pomocą igły pod kontrolą ultrasonografu. Po zabiegu lekarz wykonuje opatrunek kompresyjny (bandażowanie kończyny opaską elastyczną) lub zaleca pacjentowi zakup i założenie na koniec zabiegu specjalnej pończochy elastycznej o stopniowanej kompresji.

Należy pamiętać, że optymalny efekt uzyskuje się najczęściej dopiero po kilku miesiącach!

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze i estetyczne. 

Zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Korzyści dla pacjenta korzystającego z zbiegu skleroterapii

 • Skuteczny zabieg zapewniający trwały efekt terapeutyczny

  Zabezpiecza pacjenta przed rozwojem schorzenia

 • Doskonałe efekty estetyczne

  Brak blizn po zabiegu, ponieważ specjalny roztwór podawany jest do naczyń za pomocą igły.

 • Mała inwazyjność zabiegu

  Zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do domu, stosując się jednocześnie do zaleceń lekarza, który wykonywał zabieg.

 • Zabieg jest nieobciążający dla pacjenta

  można go stosować u osób w podeszłym wieku, z licznymi schorzeniami, stanowiącymi przeciwwskazanie do zabiegów w znieczuleniu ogólnym

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i flebologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Od razu po zabiegu można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • SKLEROTERAPIA – BEZOPERACYJNE USUWANIE ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCH(1 NOGA)
  od 2 500 zł

FAQ

 • U kogo mogą występować żylaki kończyn dolnych?

  Żylaki kończyn dolnych to schorzenie dotyczące ludzi w różnym wieku i występuje głównie u osób, u których w rodzinie występowały przypadki zachorowania żylaki kończyn dolnych, wykonujących pracę stojącą, u kobiet w ciąży oraz u osób otyłych

 • Objawy jakie towarzyszą występowaniu żylaków kończyn dolnych.

  W początkowych stadiach choroby występują pajączki żylne zbudowane z małych poszerzonych naczyń. W kolejnych etapach choroby objawami są poszerzone, poskręcane, sine lub błękitne naczynia żylne widoczne przez skórę, obrzęki kończyn dolnych występujące po męczącym dniu oraz wtedy, gdy jest gorąco, bóle i skurcze łydek, ciemniejsze przebarwienia widoczne na skórze stóp i podudzi czy też w zaawansowanym stadium choroby zapalenia układu żylnego.

 • O czym należy pamiętać?

  W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszego efektu skleroterapii, po zabiegu należy stosować podkolanówki lub pończochy uciskowe przez kilka tygodni. Ze względu na duży dyskomfort noszenia produktów uciskowych latem oraz konieczność unikania po zabiegu promieni słonecznych, najlepszym okresem na przeprowadzenie zabiegu jest okres jesienno-zimowy.

 • Zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, która dotyka coraz większej liczby osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego typu zmian. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość wykonania zabiegów skleroterapii żylaków kończyn dolnych. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi skleroterapii żylaków kończyn dolnych oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy skleroterapia żylaków opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych.

 • Zabieg skleroterapii żylaków kończyn dolnych w Klinice Wilmed

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy wykonują zabiegi skleroterapii żylaków kończyn dolnych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty lecznicze i estetyczne! Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.