ginekomastia Wilmed

Leczenie ginekomastii w klinice Wilmed!

Ginekomastia – czyli nadmierny rozrost jednego lub dwóch gruczołów piersiowych – to problem, z którym na różnych etapach życia może borykać się nawet 30-40% mężczyzn.

O ginekomastii

Ginekomastia to choroba polegająca na przeroście gruczołu piersiowego. Przerost tkanki piersiowej u mężczyzn może dotyczyć jednej lub obu piersi. Może występować u mężczyzn w różnym wieku. Pojawia się prawie u połowy męskiej populacji, ale ujawnia się na różnych etapach życia i w różnym stopniu.

Niegroźne powiększenie piersi może pojawić się u noworodków w 3.-5. dniu życia i jest efektem wysokiego poziomu estrogenów przekazanych poprzez łożysko. Cofa się po 3-4 tygodniach. Zdarza się również w okresie dojrzewania i może mieć związek z podawaniem androgenów albo witaminy D.

U młodszych chłopców czasem w okolicy piersi gromadzi się tkanka tłuszczowa – wtedy pierś wokół otoczki sutka jest miękka.
Należy jednak odróżnić pojęcie lipomastii od ginekomastii. Zdecydowana większość chorych cierpi na pierwszą dolegliwość, której przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy piersi.

Dla kogo?

Jeśli ginekomastia nie mija samoistnie, zwłaszcza u młodych mężczyzn może stać się przyczyną kompleksów, zaniżonej samooceny
i kłopotów z nawiązywaniem intymnych relacji. Gdy efektów nie przynosi wdrożone przez endokrynologa leczenie zachowawcze, warto zgłosić się do kliniki Wilmed na zabiegowe usunięcie ginekomastii!

 • Jesteś mężczyzną, a Twoje piersi są zbyt duże?

 • Myślisz o wakacjach i już teraz martwisz się tym, jak rozbierzesz się na plaży lub na basenie?

 • Wstydzisz się rozebrać u lekarza?

 • wilmed

  Chcesz raz na zawsze pozbyć się problemu za dużych piersi?

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci uzyskują pożądany wygląd,  a tym samym pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny. 

Zabieg usunięcia ginekomastii wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującym się leczeniem problemu są:

Dlaczego warto wykonać zabieg usunięcia ginekomastii?

 • Zwiększa pewność siebie i poczucie własnej wartości

  Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo ginekomastia wpływa na twoje zdrowie psychiczne. Nasi Pacjenci przekonują się, że po zabiegu czują się bardziej komfortowo w koszulach i bez nich oraz cieszą się życiem o wiele bardziej.

 • Może złagodzić ból pleców

  W zależności od nasilenia ginekomastii i złej postawy ból kręgosłupa może sięgać aż do pośladków i dolnej części pleców.

 • Nieograniczone opcje garderoby

  Teraz możesz bez obaw kupować dopasowane koszule. Po redukcji piersi w ginekomastii będziesz wyglądać na pewniejszego siebie.

 • Rekonwalescencja jest szybsza

  Chociaż miesiąc może wydawać się długim czasem na regenerację, tak naprawdę tylko podnoszenie dużych ciężarów jest ograniczone przez ten dłuższy czas.

Efekty zabiegu ginekomastii

ginekomastia przed i po Wilmed

 

Nasi specjaliści o ginekomastii

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Operacja może być wykonana zarówno w sedacji i znieczuleniu miejscowym, jak i znieczuleniu ogólnym
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • Operacja ginekomastii obustronnej
  od 10 000 do 20 000 zł

FAQ

 • Czy jest to zabieg jednorazowy? Czy ginekomastia odrasta?

  U zdrowego człowieka nie następuje nawrót ginekomastii. Jeśli jednak występują u pacjenta zaburzenia hormonalne powodujące rozrost gruczołu piersiowego, to ginekomastia może odrosnąć.

 • Ile czasu pozostaje się w Klinice po operacji?

  Pacjent pozostaje po operacji ok. 6-8 godzin.

 • Kiedy można powrócić do ćwiczeń na siłowni?

  W zasadzie po upływie miesiąca.

 • Jak długo trzeba chodzić w kamizelce uciskowej?

  Ok. 1 miesiąca.

 • Ile jest kontroli po zabiegu i kiedy jest zdjęcie szwów?

  Zwykle 1-2 kontrole, a zdjęcie szwów po ok 2 tygodniach.

 • Ginekomastia – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Ginekomastia to problem, który dosięga coraz większej liczby panów. Całe szczęście można z nim skutecznie walczyć i wiele placówek oferuje zabiegi usuwające przerost tkanek piersi męskich. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać zabieg w Warszawie? Na którą placówkę postawić? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniego gabinetu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Co to jest ginekomastia?

  Ginekomastia to choroba polegająca na przeroście gruczołu piersiowego. Przerost tkanki piersiowej u mężczyzn może dotyczyć jednej lub obu piersi. Może występować u mężczyzn w różnym wieku. Pojawia się prawie u połowy męskiej populacji, ale ujawnia się na różnych etapach życia i w różnym stopniu.Ginekomastia może być spowodowana nadmiernym rozrostem tkanki gruczołowej lub tłuszczowej. Najczęściej jednak ginekomastia zabieg warszawa spowodowana jest przez nadmierny rozrost obu tkanek jednocześnie. Zdarzają się też przypadki, w których schorzenie to jest wynikiem przyjmowania niektórych leków, w tym na przykład leków na niepłodność, leków na nadciśnienie, czy leków na dolegliwości gastryczne. Dodatkowo ginekomastia może być efektem przyjmowania anabolików. Zatem jeśli ktoś liczy na szybki przyrost mięśni, to musi mieć na uwadze, że tego typu środki mogą prowadzić do powiększenia gruczołów piersiowych.

 • Ginekomastia – jak leczyć?

  Aby rozpocząć leczenie ginekomastii należy zgłosić się do specjalisty, który po zleceniu odpowiednich badań, oceni czy choroba nie ma podłoża nowotworowego i dobierze odpowiednią metodę jej leczenia.Istnieją dwa sposoby leczenia ginekomastii – farmakologiczne i zabiegowe.Leczenie farmakologiczne, prowadzone przez specjalistę endokrynologa polega na stosowaniu leków hamujących wytwarzanie żeńskiego hormonu (estrogenu). Leczenie farmakologiczne jest najbardziej skuteczne w aktywnej fazie choroby, niestety często przynosi tylko częściową poprawę.Jednak najskuteczniejszą metodą jest leczenie zabiegowe, które polega na chirurgicznym usunięciu nadmiernej ilości tkanki gruczołowej i tłuszczowej poprzez niewielkie nacięcie w dolnej części otoczki sutkowej. W wielu przypadkach zabiegiem wspomagającym jest dodatkowe odessanie tłuszczu. Najlepszym i najskuteczniejszym, w tym przypadku, sposobem jest wykorzystanie nowoczesnej metody liposukcji ultradźwiękowej VaserLipo®, która daje doskonałe efekty estetyczne.Zabiegi usuwania ginekomastii wykonuje się najczęściej gdy:ginekomastia okresu dojrzewania nie ustąpiła,ginekomastii towarzyszą zmiany wytwórcze tkanki łącznej,przyczyny ginekomastii nie są znane (ginekomastia idiopatyczna),ginekomastii nie da się pozbyć za pomocą leczenia zachowawczego.Zabiegi usuwania ginekomastii wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i sedacji lub w znieczuleniu ogólnym. Już po kilku godzinach po zabiegu pacjent może wrócić do domu.Jeśli zdecydujemy się na zabieg, to ginekomastia warszawa przestanie stanowić dla nas problem. Dzięki niemu odzyskamy pożądany, męski wygląd klatki piersiowej i pozbędziemy się kompleksów.

 • Zabiegi na ginekomastię w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi na ginekomastię oferują różne gabinety lekarskie i kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg usuwania ginekomastii wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na wygórowane ceny, czy nawet na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg usunięcia przerostu tkanki gruczołowej.

 • Zabieg na ginekomastię w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić z problemem ginekomastii? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu usuwania ginekomastii była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy ginekomastia warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg usunięcia ginekomastii.

 • Operacja usuwania ginekomastii w klinice WILMED – szybko, skutecznie, estetycznie

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii piersi wykonują nowoczesne i skuteczne operacje usuwania ginekomastii. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci odzyskują pożądany wygląd klatki piersiowej, pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny, stają się pewniejsi siebie w kontaktach z innymi osobami. Oczywiście cały proces diagnostyki i leczenia prowadzimy z poszanowaniem godności i intymności pacjenta oraz w pełni dyskretnie!

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.