• Mezoterapia cienkoigłowa

    Mezoterapia cienkoigłowa jest to niechirurgiczny zabieg medyczny działający miejscowo, polegający na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji regenerujących i odżywczych. Mezoterapia poprawia jędrność i nawilżenie skóry oraz pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek na twarzy, szyi i dekoldzie.

Zabieg mezoterapii jest przeznaczony zarówno dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry jak i dla osób u których procesy starzenia są już bardziej zaawansowane.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, za pomocą której wprowadzane są odpowiednio dobrane preparaty, zawierające głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta składniki takie jak np.: witaminy, substancje pochodzące np. z alg, zielonej herbaty itp. Metoda ta jest praktycznie bezbolesna. U pacjentów z bardzo niskim progiem bólu stosuje się znieczulenie kremem znieczulającym na 30 min. przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres ok. 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest związkiem naturalnie występującym w skórze, w której wiąże wodę. Wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, skóra traci swoją jędrność, staje się przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Dostarczane podczas zabiegu mezoterapii witaminy wspomagają zwiększenie produkcji kolagenu oraz hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 zabiegi w roku.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz dobiera odpowiedni dla pacjenta preparat i omawia szczegółowo zasady jego działania.

Przeciwwskazania:

  • alergie
  • ciąża
  • cukrzyca (niewyrównana)
  • stany zapalne skóry
  • opryszczka
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
  • choroba nowotworowa

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi do naszych lekarzy specjalistów, którzy określą możliwości bądź ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

    Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...

      Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.