Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • USG Doppler żył i tętnic Warszawa

  USG Dopplera – zwane także USG dopplerowskim – to badanie, umożliwiające szybkie wykrycie zaburzeń w przepływie krwi w organizmie oraz schorzeń żył i tętnic, które mogą prowadzić do wystąpienia zatorów płucnych, zawału serca czy udaru mózgu.
  U osób zdrowych układ krwionośny działa bez żadnych zaburzeń, sprawnie transportując krew po całym organizmie. Niekiedy jednak przepustowość naczyń krwionośnych może zostać zmniejszona z powodu obecności zakrzepów czy blaszki miażdżycowej. Jest to bardzo groźny dla zdrowia i życia stan – zakrzepy czy blaszki mogą się bowiem w każdej chwili oderwać od ściany naczynia i zupełnie je zablokować, a to jest bezpośrednią przyczyną tak niebezpiecznych schorzeń, jak zawał serca lub udar mózgu.
  Podstawą profilaktyki tego typu schorzeń jest więc regularne badanie przepustowości żył i tętnic. Prostym, bezpiecznym i mało inwazyjnym sposobem na profilaktykę oraz diagnostykę schorzeń naczyń krwionośnych jest wykonywane w Klinice Medycznej Wilmed Warszawa badanie USG Dopplera.

  USG Dopplera – na czym polega?

  USG Dopplera to badanie wykorzystujące technologię ultrasonografii. Przykładana do określonych partii ciała głowica wysyła falę ultradźwiękową o częstotliwości przekraczającej 2,5 MHz, która odbija się od płynącej przez organizm krwi i powraca do głowicy. Jest ona połączona z aparatem ultrasonograficznym, który zapisuje zmiany częstotliwości fali odbitej od krwi i przedstawia to na monitorze. Dzięki temu, lekarz przeprowadzający badanie może ocenić wydolność badanych żył i tętnic, sprawdzić, gdzie krew płynie szybciej lub wolniej, gdzie ewentualnie się cofa, a także zaobserwować ukrwienie niektórych narządów.

  Jak przebiega USG Dopplera?

  USG Dopplera to badanie szybkie, bezbolesne i mało inwazyjne, niewymagające od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania (z wyjątkiem USG dopplerowskiego tętnic nerkowych, na które należy zgłosić się na czczo). Nie ma też żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzania.
  W zależności od badanej partii ciała, lekarz prosi pacjenta o przybranie odpowiedniej pozycji (siedzącej, stojącej, leżącej). Następnie nakłada na skórę specjalny żel ułatwiający przesuwanie głowicy, przykłada ją do ciała i obserwuje obraz widoczny na ekranie. Czasem pacjent proszony jest o wykonanie głębokich wdechów lub chwilowe zaprzestanie oddychania. Wyniki USG Dopplera są znane od razu.

  USG Dopplera – wskazania

  • zaburzenia czucia i uczucie drętwienia w obrębie kończyn,
  • żylaki kończyn,
  • bóle i obrzęki kończyn,
  • zakrzepica żylna,
  • problemy z gojeniem się ran na kończynach,
  • urazy naczyń,
  • miażdżyca,
  • kontrola po zabiegach naczyniowych.

  Zapraszamy do zapisów na badanie USG Dopplera do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.