Leczenie pajączków naczyniowych metodą skleroterapii

Zabieg skleroterapii charakteryzuje się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem i małą inwazyjnością.

Co to są pajączki naczyniowe?

Pajączki naczyniowe inaczej teleangiektazje są to widoczne, położone płytko w skórze rozszerzone naczynia włosowate, stanowiące nie tylko defekt kosmetyczny, ale również sygnalizujące o tym, że naczynia krwionośne nie działają prawidłowo.

Dlatego zamiast je ukrywać, lepiej zacząć je leczyć!

Nieleczone pajączki prowadzą do pojawienia się żylaków i przewlekłej niewydolności żylnej.

Pajączki zawdzięczają swoją nazwę kształtom przypominającym pajęczą sieć. Mogą one mieć barwę niebieską, fioletową, purpurową lub czerwoną.

Przyczyny powstawania pajączków naczyniowych

Uważa się, że główną przyczyną powstawania pajączków naczyniowych są uwarunkowania genetyczne.

Istnieją jednak również inne czynniki przyczyniające się do powstawania pajączków naczyniowych. Należą do nich m. in.:

 • wilmed

  rozszerzenie drobnych naczyń żylnych kończyn dolnych pod wpływem wysokiej temperatury, np. podczas opalania, w saunie, podczas gorących kąpieli

 • wilmed

  stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub hormonalnej terapii zastępczej

 • wilmed

  ciąża, podczas której może dochodzić do ucisku na żyły przez powiększoną macicę oraz wpływu hormonów na ścianę naczyń żylnych

 • wilmed

  praca związana z długotrwałym staniem

 • wilmed

  nadwaga i otyłość

Leczenie pajączków naczyniowych

Istnieją różne metody leczenia pajączków żylnych. Należy do nich, m. in. Leczenie laserowe, które polega na wykorzystaniu procesu fototermolizy – pochłanianiu impulsów światła przez hemoglobinę i ich zamianie na ciepło. W trakcie zabiegu temperatura pękniętego naczynia podnosi się na tyle, aby umożliwić jego zamknięcie. Niestety częstym problemem tego rodzaju zabiegu jest możliwość oparzenia skóry.

Usuwanie pajączków naczyniowych wykonuje się również przy wykorzystaniu metody skleroterapii, polegającej na podaniu do światła naczynek specjalnego roztworu, który powoduje przemiany morfologiczne jego ściany, prowadzące do jego zarośnięcia. Środek ten w postaci pianki lub płynu podaje się do naczynka za pomocą bardzo cienkiej igły najczęściej pod kontrolą ultrasonografu.

Metoda ta w porównaniu do innych metod leczenia pajączków żylnych wykazuje się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem i małą inwazyjnością. Zabiegi mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, co pozwala pacjentowi zaraz po zabiegu wrócić do domu.

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze i estetyczne. 

Zabieg usuwania pajączków metodą skleroterapii wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Zalety wykonania zabiegu skleroterapii pajączków

 • Skuteczny zabieg zapewniający trwały efekt terapeutyczny

  Zabezpiecza pacjenta przed rozwojem schorzenia

 • Doskonałe efekty estetyczne

  Pozwala na pozbycie się defektu brzydkiej siatki pajączków na nogach

 • Mała inwazyjność zabiegu

  Brak blizn po zabiegu, ponieważ specjalny roztwór podawany jest do naczyń za pomocą igły. Brak bólu po zabiegu.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i flebologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Od razu po zabiegu można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • USUWANIE PAJĄCZKÓW NACZYNIOWYCH METODĄ SKLEROTERAPII
  od 800 zł

FAQ

 • Kto może poddać się zabiegowi skleroterapii pajączków?

  Zabiegowi może poddać się w zasadzie każda dorosła osoba, u której występują pajączki naczyniowe inaczej teleangiektazje czyli położone płytko w skórze rozszerzone naczynia włosowate, stanowiące nie tylko defekt kosmetyczny, ale również sygnalizujące o tym, że naczynia krwionośne nie działają prawidłowo.

 • O czym należy pamiętać?

  W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszego efektu skleroterapii, po zabiegu należy stosować podkolanówki lub pończochy uciskowe przez kilka tygodni. Ze względu na duży dyskomfort noszenia produktów uciskowych latem oraz konieczność unikania po zabiegu promieni słonecznych, najlepszym okresem na przeprowadzenie zabiegu jest okres jesienno-zimowy.

 • Zabieg skleroterapii pajączków – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Pajączki naczyniowe i żylaki to przypadłość, która dotyka coraz większej liczby osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego typu zmian. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość wykonania zabiegów skleroterapii pajączków. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Zabieg skleroterapii pajączków w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi skleroterapii pajączków oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Zabieg skleroterapii pajączków w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg skleroterapii pajączków? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy skleroterapia pajączków opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg skleroterapii pajączków.

 • Zabieg skleroterapii pajączków w Klinice Wilmed

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy wykonują zabiegi skleroterapii pajączków. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty lecznicze i estetyczne! Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.