zmiany skórne Wilmed

Estetyczne usuwanie zmian skórnych

Usuwanie łagodnych zmian skórnych metodą elektrokoagulacji pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych po zabiegu. Zmiany podejrzane nowotworowo powinny jednak zostać usunięte chirurgicznie.

Estetyczne usuwanie zmian skórnych

Pieprzyki, znamiona, kurzajki, brodawki – z różnego rodzaju zmianami skórnymi boryka się wiele osób, bez względu na wiek. W większości przypadków są one jedynie problemem estetycznym, choć czasami trzeba je obserwować i kontrolować, czy nie przekształcają się nowotworowo.

Zmiany skórne, takie jak pieprzyki, znamiona, brodawki czy włókniaki, najczęściej są efektem zaburzeń barwnikowych skóry, a czasem także zakażeń wirusowych. Zazwyczaj są to wyłącznie defekty natury kosmetycznej, choć jeśli zlokalizowane są w newralgicznych partiach ciała, mogą być np. podrażniane przez odzież czy obuwie.

Rodzaje zmian skórnych

Na skórze występują różne rodzaje zmian skórnych. Generalnie dzielimy je na:

zmiany nienowotworowe i nowotwory niezłośliwe

zmiany przednowotworowe

nowotwory złośliwe

Do zmian nienowotworowych i nowotworów niezłośliwych należą m.in.:

 • zmiany nabłonkowe takie jak m.in.: kurzajki - brodawki, brodawki łojotokowe, rogowiaki, kaszaki, torbiele naskórkowe

 • zmiany mezenchymalne takie jak m.in.: włókniaki, tłuszczaki, żółciaki, mięśniaki komórek gładkich, kłębczaki, naczyniaki, ziarniniaki

Do zmian przednowotworowych należą m.in.:

 • rogowacenie starcze, róg skórny, skóra pergaminowa barwnikowa

 • dermatozy, długo niegojące się owrzodzenia, blizny

Do nowotworów zlośliwych należą m.in.:

 • rak płaskonabłonkowy i rak gruczołowy

 • włókniak nawracający guzowaty i mięsak z naczyń krwionośnych

 • czerniak

Metody usuwania znamiom

W zależności od rodzaju znamienia lekarz proponuje pacjentowi odpowiedni sposób jego usunięcia. Generalnie zmiany nienowotworowe usuwane są następującymi metodami:

 • Metodą elektrokoagulacji w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu nie zostaje uszkodzona skóra właściwa i metoda nie wymaga jej szycia, a po usunięciu nie pozostaje zazwyczaj żadna blizna i osiągamy bardzo dobry efekt estetyczny. Po wykonanym zabiegu w miejscu usunięcia zmiany tworzy się strupek, który goi się przez 7 do 10 dni. W przypadku tej metody możliwe jest wykonanie badania histopatologicznego usuwanej zmiany.
 • Metodą laserową lub kriochirurgiczną dzięki której można osiągnąć również bardzo dobre efekty estetyczne. Jednak metoda ta uniemożliwia wykonanie badania histopatologicznego.

Zmiany podejrzane i nowotwory złośliwe

 • W przypadku podejrzeń co do charakteru znamienia najbezpieczniejszą metodą jego leczenia jest usunięcie chirurgiczne i wykonanie badania histopatologicznego – sprawdzenie czy wycięte znamię nie zawierało komórek raka. Profilaktyczne usuwanie znamion nie niesie ze sobą żadnego ryzyka transformacji nowotworowej. Zabieg chirurgiczny usunięcia znamienia jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu za pomocą skalpela zmiany wraz z fragmentem zdrowej skóry. Następnie zakłada się szwy, które zdejmowane są po 7–14 dniach. Doświadczenie chirurgów z zakresu chirurgii estetycznej przyczynia się do stosowania odpowiednich sposobów szycia skóry po usunięciu zmiany, dzięki którym blizny są mało widoczne.

Kaszaki, tłuszczaki

 • Metoda usunięcia chirurgicznego i wykonanie badania histopatologicznego. Zabieg usunięcia takiej zmiany jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu jej za pomocą skalpela. Następnie zakłada się szwy, które zdejmowane są po 7–14 dniach. Doświadczenie chirurgów z zakresu chirurgii estetycznej przyczynia się do stosowania odpowiednich sposobów szycia skóry po usunięciu zmiany, dzięki którym blizny są mało widoczne.

Specjaliści

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty estetyczne i lecznicze. 

Usuwanie zmian skórnych wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistami zajmującymi się leczeniem tego problemu są:

Korzyści jakie niesie usuwanie zmian skórnych

 • Poprawa wyglądu

  Pozbycie się nieestetycznych zmian na skórze

 • Poprawa dobrego samopoczucie

  Pozbycie się dyskomfortu i uciążliwości związanych z drażnieniem zmian przez bieliznę czy biżuterię

 • Unikanie ryzyka przekształcenia zmiany w nowotwór złośliwy

  Chirurgiczne usuwanie zmian podejrzanych nowotworowo zapobiega transformacjom w nowotwory złośliwe

 • Bardzo dobre efekty estetyczne po usunięciu zmian

  Doświadczenie chirurgów usuwających zmiany zarówno metodą elektrokoagulacji jak i chirurgicznie pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów estetycznych - mało widocznej blizny lub w ogóle jej braku

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Rezultaty zdrowotne połączone z doskonałym efektem estetycznym
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • USUNIĘCIE GUZKA SKÓRY, KASZAKA, TŁUSZCZAKA LUB INNEGO (w zależności od wielkości) (+ badanie histopatologiczne)
  500 - 2500,-
 • WYCIĘCIE ZNAMIENIA NA TWARZY w zależności od wielkości (+ badanie histopatologiczne)
  700 - 3000,-
 • ELEKTROKOAGULACJA ZMIAN SKÓRNYCH NA CIELE + BADANIE HISTOPATOLOGICZNE
  500 - 700,-
 • ELEKTROKOAGULACJA ZMIAN SKÓRNYCH NA TWARZY + BADANIE HISTOPATOLOGICZNE
  500 - 700,-
 • WYCIĘCIE ZNAMIENIA NA CIELE + BADANIE HISTOPATOLOGICZNE
  500 - 2500,-
 • WYCIĘCIE ZMIAN CHOROBOWYCH SKÓRY Z PLASTYKĄ LUB PRZESZCZEPEM
  2000 - 3000,-

FAQ

 • Przygotowanie do zabiegu

  W przypadku usuwania zmian skórnych nie jest potrzebna żadne specjalne przygotowanie pacjenta.

 • W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg elektrokoagulacji zmian skórnych?

  Zabieg elektrokoagulacji zmian skórnych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 • Postępowanie po zabiegu chirurgicznego usuwania zmian

  Miejsca po zabiegu nie należy moczyć. Po 7 do 14 dni należy zgłosić się na zdjęcie szwów.

 • Czy po zabiegach usuwania zmian skórnych można się opalać?

  Po zabiegach usuwania zmian skórnych bez względu na rodzaj zastosowanej metody, nie wolno się opalać.

 • Co to jest czerniak?

  Czerniak jest najbardziej niebezpieczną odmianą raka skóry, chorobą polegającą na niekontrolowanym rozroście komórek pigmentowych. Czerniak charakteryzuje się dużą szybkością przerzutów poprzez drogi chłonne i naczynia krwionośne. Jest najbardziej dynamicznie rozprzestrzeniającą się odmianą raka skóry na świecie.

 • Kto jest narażony na zachorowania na czerniaka?

  Na czerniaka może zachorować każdy, jednak szczególnie narażone są osoby: o jasnej karnacji skóry, z oczami koloru niebieskiego lub zielonego, z włosami blond lub rudymi, łatwo opalające się, spędzające dużą ilość czasu w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych, z dużą ilością zmian barwnikowych lub ze zmianami atypowymi, z zaburzeniami systemu odpornościowego, u których w rodzinie zarejestrowano przypadki zachorowania na raka skóry, u których wykryto i usunięto niebezpieczne zmiany skórne lub komórki raka w innych częściach ciała

 • Czy czerniaka można wyleczyć?

  Najskuteczniejszym sposobem leczenia czerniaka jest chirurgiczne usunięcie znamienia we wczesnym stadium rozwoju nowotworu. Oznacza to, że najważniejsze jest wczesne wykrycie i zdiagnozowanie zmiany skórnej. Czerniak początkowo rozwija się na powierzchni skóry jednak jego komórki szybko atakują pozostałe struktury i rozprzestrzeniają się w kierunku węzłów chłonnych i innych narządów. Leczenie innymi metodami np: radioterapią, chemioterapią jest stosowane jako leczenie uzupełniające.

 • Czy można obniżyć ryzyko zachorowania na czerniaka?

  Czynnikami zmniejszającymi ryzyko zachorowania są: regularne badania powierzchni skóry, regularne /dwa razy do roku/ kontrolne badania videodermatoskopowe w przypadku wystąpienia nowych znamion lub zaobserwowania zmian w już istniejących znamionach, stosowanie środków zabezpieczających przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych /kremy z filtrem, osłona odsłoniętych części ciała/ niekorzystanie z solarium

 • Profilaktyka

  Regularne videodermatoskopowe badanie znamion pozwala na wczesne wykrywanie czerniaka i zmian przednowotworowych. Zdiagnozowanie zmian skórnych w ich początkowej fazie rozwoju i kontrolowanie następujących w nich zmian koloru, rozmiaru, struktury jest najskuteczniejszą metodą eliminacji zagrożenia transformacją nowotworową. Tylko 30-40 % przypadków czerniak rozwija się na podłożu już istniejącego znamienia barwnikowego. Profilaktyka leczenia zmian skórnych powinna dotyczyć zarówno zmian już istniejących jak i nowopowstałych. Najczęściej zmiany barwnikowe /atypowe/ skóry pojawiają się na plecach, klatce piersiowej, łydkach, głowie i szyi, ale mogą pojawić się również w dowolnym miejscu na skórze. Jeżeli zaobserwowaliście Państwo, zmianę wielkości lub koloru w już istniejących znamionach lub nową zmianę na skórze – należy zgłosić się do specjalisty w celu przeprowadzenia badania videodermatoskopowego skóry.

 • Usuwanie zmian skórnych – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Pieprzyki, znamiona, kurzajki, brodawki – z różnego rodzaju zmianami skórnymi boryka się wiele osób, bez względu na wiek. Niestety nie ma innego sposobu pozbycia się ich, a w przypadku zmian nowotworowych leczenia, jak ich usunięcie. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody usuwania zmian skórnych. Wiele placówek medycznych oferuje tego typu zabiegi. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Usuwanie zmian skórnych w Warszawie – gdzie jest oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że usuwanie zmian skórnych oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

 • Usuwanie zmian skórnych w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić aby usunąć zmiany skórne? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy usuwanie zmian skórnych opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg usunięcia zmian skórnych.

 • Usuwanie zmian skórnych w Klinice WILMED

  W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują zabiegi usuwania zmian skórnych. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć bardzo dobre efekty estetyczne. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów higieny i bezpieczeństwa, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.