Warszawskie Centrum Leczenia Przepuklin

Warszawskie Centrum Leczenia Przepuklin

Łączymy zaangażowanie doświadczonych specjalistów z dostępem do nowoczesnych technologii i materiałów oraz pełnym ciepła podejściem do pacjentów.

Kilka słów o nas

Warszawskie Centrum Leczenia Przepuklin powstało w 2021 jako część Szpitala Wilmed.

Misją Warszawskiego Centrum Leczenia Przepuklin jest leczenie pacjentów na najwyższym światowym poziomie i wyznaczanie standardów takiego leczenia. Łączymy zaangażowanie doświadczonych specjalistów z dostępem do nowoczesnych technologii  i materiałów oraz pełnym ciepła podejściem do pacjentów.

Warszawskie Centrum Leczenia Przepuklin zajmuje się operacjami przepuklin ściany jamy brzusznej zarówno sposobami laparoskopowymi  jak i otwartymi, ze szczególnym uwzględnieniem przepuklin nawrotowych i pooperacyjnych, często wymagających indywidualnego podejścia.

Sukcesy w leczeniu przepuklin osiągamy dzięki

  • wykorzystaniu nowoczesnych i możliwie najmniej inwazyjnych metod leczenia

  • pracy lekarzy z ogromnym doświadczeniem operacyjnym współdziałających w zespole

  • zastosowaniu sprawdzonych materiałów wysokiej jakości i trwałości

  • kompleksowej opiece nad pacjentem

  • profesjonalnemu i pełnemu ciepła i zrozumienia podejściu do pacjenta

Co to jest przepuklina?

Przepukliną (łac. hernia) nazywamy miękkie uwypuklenie, powstałe wskutek wydostania się zawartości jamy ciała przez wewnętrzny otwór w powłokach ciała. Otwór powstaje w miejscu o obniżonej odporności. W przypadku brzucha wydostawać się przez niego może np. fragment jelita. Istnieją jednak również przepukliny mózgu, rdzenia kręgowego, płuc i innych narządów.

Nasi specjaliści zajmują się leczeniem przepuklin brzusznych, czyli takich, w których worek przepuklinowy powstał w wyniku przemieszczenia narządów z obrębu jamy brzusznej. To powszechne schorzenie, występujące u mężczyzn i kobiet.

Z leczeniem przepuklin nie można zwlekać – nieleczone mogą skutkować groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami, takimi jak martwica jelit czy uwięźnięcie przepukliny.

Rodzaje przepuklin

Jedyną skuteczną metodą leczenia każdego rodzaju przepukliny jest operacja.

W Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin leczymy przepukliny m.in. przy pomocy operacji z użyciem siatki polipropylenowej. Polega ona na rozciągnięciu w miejscu ubytku tkanek specjalnej siatki polipropylenowej, która zapobiega wydostawaniu się narządów z jamy brzusznej. Po pewnym czasie siatka zrasta się z tkankami, chroniąc przed nawrotami przepukliny.

Każdy przypadek jest konsultowany przez chirurga i po indywidualnej konsultacji
ustala się odpowiednią metodą leczenia (operacji) dla danego pacjenta.

Operujemy następujące rodzaje przepuklin brzusznych:

  • Przepuklina pachwinowa

  • Przepuklina udowa

  • Przepuklina pępkowa

  • Przepuklina kresy białej

  • Przepuklina pooperacyjna

BARDZO WAŻNE

Wielu pacjentów uznaje, że przepuklina jest niegroźną dolegliwością, której wystąpienie nie niesie za sobą negatywnych skutków. Nic bardziej mylnego. Przemieszczenie się narządów czy tkanek w jamie brzusznej poza ich fizjologiczną lokalizację może być niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta.

Nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty kiedy podejrzewa się wystąpienie przepukliny. Zaniedbanie szybkiego zdiagnozowania choroby i przeprowadzenia leczenia sprawi, że problem będzie coraz większy a przez to trudniejszy do zoperowania.

Przepukliny nie ulegają samoistnemu lub nieoperacyjnemu ustąpieniu, wręcz przeciwnie – powiększają się, nasilając związane z nią dolegliwości. Nie ma innego sposobu wyleczenia przepukliny jak operacja. Wszelkiego rodzaju pasy uciskowe powinny być stosowane tylko u chorych, którzy z jakiś względów nie mogą być operowani. Dolegliwość, oprócz defektu kosmetycznego oraz dolegliwości bólowych może być przyczyną groźnych powikłań. Największe niebezpieczeństwo powstaje, gdy na skutek ucisku jelit we wrotach dochodzi do niedrożności, a następnie martwicy jelit. Sytuacja taka wymaga operacji na ostrym dyżurze.

Odwlekanie planowej operacji naraża chorego na niebezpieczeństwo uwięźnięcia przepukliny, które w przypadkach osób starszych i obciążonych innymi chorobami stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Im mniejsza przepuklina tym mniej rozległa operacja i krótszy czas powrotu do zdrowia.

Zadzwoń +48 22 690 08 23

Specjaliści

W Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin doświadczeni chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują szereg operacji przepuklin i brzucha.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze.

Operacje przepuklin i brzucha wykonasz w Warszawskim Centrum leczenia Przepuklin, a specjalistami zajmującymi się takim operacjami są:

Rodzaje wykonywanych w naszym Centrum operacji przepuklin i brzucha

  • Operacja przepuklin metodą Lichtensteina

    Metoda leczenia przepuklin wykorzystująca operację z użyciem siatki polipropylenowej, podczas której ubytek tkanek, stanowiący wrota przepukliny nie jest zamykany poprzez dociąganie do siebie tkanek własnych chorego, lecz jest pokrywany bez napięcia siatką. Siatka po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami stwarzając mocną zaporę przed nawrotem schorzenia.

  • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej/obustronnej sposobem TAPP/TEPP

    Operacja przepukliny pachwinowej metodą TAPP jest zabiegiem, w którym siatkę umieszcza się we wrotach przepukliny wykorzystując metodę laparoskopową.

  • Operacja rekonstrukcyjna poporodowej niewydolności przedniej ściany brzucha (PPAWIS)

    Operacja polega na rekonstrukcji przedniej ściany brzucha, po której wszczepia siatkę. Implant jest przyszywany do powięzi a następnie odcina się dolny płat skórny, a pępek wszczepia się w nowe miejsce w skórze.

  • Laparoskopowa rekonstrukcja rozejścia kresy białej

    Poprzez trzy niewielkie cięcia w podbrzuszu, wprowadza się kamerę i specjalistyczne narzędzia chirurgiczne, z pomocą których rekonstruuje się rozejście kresy i po odprowadzeniu przepuklin wszczepia się siatkę

  • Plastyka przepukliny brzusznej/okołostomijnej z implantem (operacja klasyczna/laparoskopowa)

    Operacja polega na beznapięciowym zaopatrzeniu przepukliny brzusznej z zastosowaniem siatki poprzez niewielkie podłużne cięcie lub z wykorzystaniem laparoskopu.

Korzyści dla Pacjentów z leczenia w Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin

  • Jednodniowy tryb leczenia

    W klinice Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin operacje przepukliny i brzucha wykonywane są w trybie jednodniowym – dzięki nowoczesnym technologiom i lekom, a także umiejętnościom naszych specjalistów już kilka godzin po zabiegu pacjent może wrócić do domu i tam dochodzić do zdrowia.

  • Innowacyjna metoda operacyjna

    Stosowana w klinice Warszawskim centrum Leczenia Przepuklin tzw. metoda tension free zmniejsza dolegliwości bólowe oraz pozwala wykonywać zabiegi nawet u osób starszych (ze względu na wykorzystanie mniej obciążających dla organizmu rodzajów znieczuleń).

  • Krótki czas rekonwalescencji

    Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy już po około 7 dniach w porównaniu do kilku-kilkunastu tygodni rekonwalescencji po tradycyjnych operacjach.

  • Niskie ryzyko powikłań

    W porównaniu do tradycyjnych operacji przepuklin, liczba nawrotów po operacjach z wykorzystaniem metody tension free dotyka niespełna 1% pacjentów (po tradycyjnych operacjach odsetek nawrotów wynosi około 10-20%)

Dowiedz się więcej o operacji przepuklin w Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin

 

Pachwinowa. Do pierwszych niepokojących objawów rozwoju tej dolegliwości zalicza się uczucie pobolewania w okolicach pachwiny, szczególnie po wysiłku fizycznym, kaszlu lub wydaleniu stolca. To oznaka wkraczania przepukliny do kanału pachwinowego. Na początku zmiana ta widoczna jest jako uwypuklenie, które cofa się samoistnie lub po lekkim uciśnięciu.

Pępkowa. Najczęściej ma charakter wrodzony. Pojawia się też u otyłych kobiet. Występuje w kresie białej, w otworze po naczyniach pępkowych. Ma postać powiększającego się od kilku do kilkudziesięciu centymetrów uwypuklenia w samym pępku lub obok niego.

Pooperacyjna. Stanowi powikłanie przebytych wcześniej operacji jamy brzusznej. Worek przepuklinowy przechodzi przez otwór, który pojawił się za sprawą osłabienia tkanek w miejscu blizny po wcześniejszej operacji.

Co nas wyróżnia

  • Zespół doświadczonych specjalistów
  • Dostęp do nowoczesnych metod leczenia i technologii
  • Holistyczne podejście do pacjenta
  • Możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki
  • Doskonałe warunki pobytu w placówce
  • Opieka wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej
  • Kompleksowa opieka pooperacyjna

Cennik

  • Operacja przepukliny metodą phs
    od 4500 zł
  • Operacja przepukliny pępkowej
    od 4200 zł
  • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej
    od 4500 zł
  • Operacja przepukliny kresy białej
    od 4500 zł
  • Operacja przepukliny mosznowej
    od 5000 zł
  • Operacja przepukliny nawrotowej lub pooperacyjnej
    od 6000 zł
  • Operacja przepukliny skomplikowanej
    od 6000 zł
  • Operacja rekonstrukcyjna poporodowej niewydolności przedniej ściany brzucha (PPAWIS)
    od 17000 zł
  • Laparoskopową operacja przepukliny jednostronnej
    od 7500 zł
  • Laparoskopową operacja przepukliny obustronnej
    od 12 000 zł

Zadzwoń +48 22 690 08 23

FAQ

  • Jaki są czynniki ryzyka rozwoju przepuklin?

    Do najczęściej występujących czynników ryzyka wystąpienia przepukliny zalicza się osłabienie ściany jamy brzusznej, zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej, długotrwały wysiłek fizyczny, otyłość, przebyte ciąże i operacje, a także inne choroby, np. schorzenia jelita grubego.

  • Przyczyny powstawania przepuklin

    Za przyczyny powstawania przepuklin uznaje się: zaburzenia syntezy i degradacji włókien kolagenowych i nieprawidłową budowę i ubytek w strukturach anatomicznych powikłania zabiegów operacyjnych jamy brzusznej.

  • W jaki sposób objawia się przepuklina?

    Głównym objawem jest miękki guz w miejscu przepukliny, ból, pieczenie i uczucie „pociągania” w trakcie uciskania guza. Ból może promieniować również na inne okolice ciała podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, przy wypróżnianiu się, a nawet długotrwałym staniu czy siedzeniu.

  • Jak rozpoznać przepuklinę pachwinową?

    Przepuklina pachwinowa jest najczęściej występującym typem przepukliny. Powstaje, gdy zawartość jamy brzusznej przemieszcza się przez otwór zlokalizowany w okolicy pachwiny. Wyróżnia się dwa podtypy: skośną i prostą. Skośna powstaje, gdy worek przepuklinowy wydostaje się przez kanał w stronę worka mosznowego. Może wchodzić do moszny i powodować znaczne jej powiększenie. Prosta natomiast dotyczy sytuacji, w której worek przepuklinowy przedostaje się do pierścienia pachwinowego zewnętrznego poprzez otwór zlokalizowany w tylnej ścianie jamy brzucha. Do pierwszych niepokojących objawów rozwoju tej dolegliwości zalicza się uczucie pobolewania w okolicach pachwiny, szczególnie po wysiłku fizycznym, kaszlu lub wydaleniu stolca. To oznaka wkraczania przepukliny do kanału pachwinowego. Na początku zmiana ta widoczna jest jako uwypuklenie, które cofa się samoistnie lub po lekkim uciśnięciu.

  • Jak rozpoznać przepuklinę udową?

    Przepuklina udowa powstaje gdy zawartość jamy brzusznej przemieszcza się przez otwór zlokalizowany poniżej więzadła pachwinowego. Występuje niemal tylko u kobiet. Ujawnia się jako uwypuklenie na udzie, poniżej więzadła pachwinowego. Jest niewielka, mierzy na ogół kilka centymetrów średnicy.

  • Jak rozpoznać przepuklinę pępkową?

    Przepuklina pępkowa powstaje gdy zawartość jamy brzusznej przemieszcza się przez otwór zlokalizowany w otworze po naczyniach pępkowych. Najczęściej ma charakter wrodzony. Pojawia się też u otyłych kobiet. Ma postać powiększającego się od kilku do kilkudziesięciu centymetrów uwypuklenia w samym pępku lub obok niego.

  • Jak rozpoznać przepuklinę kresy białej?

    Przepuklina kresy białej - Kresa biała to miejsce złączenia mięśni obu stron brzucha, znajdujące się między mostkiem a spojeniem łonowym. Przepuklina kresy białej powstaje, gdy zawartość jamy brzusznej przemieszcza się przez otwór zlokalizowany właśnie w kresie białej. Ma postać uwypuklenia znajdującego się w miejscach łączenia się mięśni brzucha. Początkowo może nie dawać wyraźnych objawów – pacjent odczuwa delikatny ból okolicy nadbrzusza i pępka. Objawy mogą się nasilać po intensywnym wysiłku fizycznym, podczas kaszlu czy wypróżniania. Wówczas guzek jest bardzo dobrze wyczuwalny pod skórą.

  • Jak rozpoznać przepuklinę poperacyjną?

    Przepuklina pooperacyjna powstaje, gdy zawartość jamy brzusznej przemieszcza się przez otwór zlokalizowany w bliźnie pooperacyjnej. Stanowi powikłanie przebytych wcześniej operacji jamy brzusznej. Worek przepuklinowy przechodzi przez otwór, który pojawił się za sprawą osłabienia tkanek w miejscu blizny po wcześniejszej operacji.

  • Kto jest narażony na powstanie przepukliny brzusznej?

    Najbardziej narażone są osoby: z dużą nadwagą, posiadające znacznie słabszą tkankę łączną, wykonujące zajęcia wymagające podnoszenia i dźwigania ciężarów, obciążające mięśnie brzucha, cierpiące na zaparcia i przewlekłe choroby oskrzelowo-płucne, mężczyźni mający problemy z oddawaniem moczu z powodu przerostu prostaty, kobiety w okresie ciąży. Bardzo ważne: Nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty kiedy podejrzewa się wystąpienie przepukliny. Zaniedbanie szybkiego zdiagnozowania choroby i przeprowadzenia leczenia sprawi, że problem będzie coraz większy a przez to trudniejszy do zoperowania. Przepukliny nie ulegają samoistnemu lub nieoperacyjnemu ustąpieniu, wręcz przeciwnie – powiększają się, nasilając związane z nią dolegliwości. Nie ma innego sposobu wyleczenia przepukliny jak operacja. Wszelkiego rodzaju pasy uciskowe powinny być stosowane tylko u chorych, którzy z jakiś względów nie mogą być operowani. Dolegliwość, oprócz defektu kosmetycznego oraz dolegliwości bólowych może być przyczyną groźnych powikłań. Największe niebezpieczeństwo powstaje, gdy na skutek ucisku jelit we wrotach dochodzi do niedrożności, a następnie martwicy jelit. Sytuacja taka wymaga operacji na ostrym dyżurze. Odwlekanie planowej operacji naraża chorego na niebezpieczeństwo uwięźnięcia przepukliny, które w przypadkach osób starszych i obciążonych innymi chorobami stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Im mniejsza przepuklina tym mniej rozległa operacja i krótszy czas powrotu do zdrowia.

  • Jakie objawy towarzyszą przepuklinie?

    Ogólnymi objawami i dolegliwościami związanymi z powstawaniem i istnieniem przepuklin są: ból, pociąganie, uczucie pieczenia lub guza, promieniowanie bólu podczas wysiłku, a w przypadkach dużych przepuklin: zaburzenia procesu oddychania, osłabienie perystaltyki.

  • Procedury operacyjne w przypadku przepukliny

    Każde skierowanie na operację przepukliny musi poprzedzić konsultacja chirurgiczna podczas której specjalista chirurg określi możliwości i przeciwwskazania do wykonania operacji. W niektórych przypadkach za skierowaniem chirurga potrzebna jest również konsultacja kardiologiczna lub internistyczna. Przed operacją wykonywane są zalecone przez lekarza badania krwi oraz EKG. Wymagane jest również podpisanie przez pacjenta zgody na leczenie chirurgiczne i znieczulenie. Operacja najczęściej wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym z dożylną sedacją. Pacjent przed zabiegiem otrzymuje lek działający relaksująco (zmniejszający napięcie nerwowe) oraz nasennie. Podany lek powoduje, że operowani pacjenci nie pamiętają zwykle samej operacji i wszystkich odczuć z nią związanych. Znieczulenie miejscowe nie wyłącza jednak takich odczuć jak: pociąganie własnego ciała i dotyk w okolicy operowanej, lecz nie ból. W zależności od rodzaju przepukliny i jej umiejscowienia lekarz może podjąć decyzję o zastosowaniu znieczulenia do krzyża. W przypadku operacji przepuklin metodą laparoskopową zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Operacje leczenia przepuklin metodą „tension free” przeprowadzamy z użyciem siatki polipropylenowej. W operacji takiej ubytek tkanek, stanowiący wrota przepukliny nie jest zamykany poprzez dociąganie do siebie tkanek własnych chorego, lecz jest pokrywany bez napięcia siatką. Czas trwania operacji to około 1 – 2 h. Po operacji pacjent pozostaje w klinice pod indywidualną opieką pielęgniarki około 6-12 godzin, a po operacji może samodzielnie udać się do domu. W terminach ustalonych ze specjalistą chirurgiem odbywają się dwie wizyty kontrolne pooperacyjne. Powrót do pracy niewymagającej wysiłków fizycznych możliwy jest po 7-10 dniach, a większe obciążenia fizyczne po 1 miesiącu. Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się nowoczesnymi operacjami przepuklin o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

  • Operacja przepukliny – gdzie na zabieg w Warszawie?

    Przepukliny są przypadłościami, które dosięgają coraz większej liczby osób. Niestety nie ma innego sposobu wyleczenia przepukliny jak operacja. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Wiele placówek medycznych oferuje zabiegi usuwające przepukliny. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

  • Operacje przepuklin w Warszawie – gdzie są oferowane?

    Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że operacje przepuklin oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.

  • Operacje przepuklin w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

    Gdzie zatem się zgłosić aby pozbyć się przepukliny? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy operacje przepuklin opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na operację przepukliny.

  • Operacja przepukliny w Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin w jeden dzień, bez bólu i długiej rekonwalescencji

    W Warszawskim Centrum Leczenia Przepuklin doświadczeni chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem stosują metodę leczenia przepuklin przy pomocy operacji z użyciem siatki polipropylenowej. W operacji takiej ubytek tkanek, stanowiący wrota przepukliny nie jest zamykany poprzez dociąganie do siebie tkanek własnych chorego, lecz jest pokrywany bez napięcia siatką. Siatka po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami stwarzając mocną zaporę przed nawrotem schorzenia. Wprowadzenie do użytku nowoczesnych leków w anestezjologii, których działania niepożądane zostały zredukowane do minimum oraz zastosowanie tworzyw sztucznych w chirurgii otworzyły ludziom cierpiącym na takie schorzenia zupełnie nowe możliwości: skróciły czas hospitalizacji – już w kilka godzin po zabiegu pacjent może powrócić do domu, unikając przykrej atmosfery szpitalnej i związanych z tym niedogodności, dzięki zastosowaniu siatek polipropylenowych unika się napięcia tkanek w czasie zabiegu operacyjnego, co zmniejsza do minimum dolegliwości bólowe (tzw. metoda „tension free”), czas powrotu do pełnej aktywności w tradycyjnych metodach operacyjnych liczony był w miesiącach, a w tym przypadku już po 7 dniach możliwy jest powrót do pracy i codziennych zajęć, liczba nawrotów po takim zabiegu nie przekracza 1% przypadków, podczas gdy po operacjach z użyciem metod tradycyjnych sięga 10-20%, sposób operacji metodą „tension free” umożliwia również wykonanie tego rodzaju zabiegów u ludzi starszych bądź cierpiących na inne poważne schorzenia. Znieczulenie do operacji w tym przypadku nie jest tak obciążające jak w metodach tradycyjnych.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

    Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...

      Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.