Rynoseptoplastyka - operacja nosa

Strona główna / Rynoseptoplastyka – operacja nosa

Rynoseptoplastyka - operacja nosa

Zabieg rynoseptoplastyki łączy w sobie poprawę estetyki nosa z przywróceniem jego prawidłowych funkcji czynnościowych

Nos to ważny element drogi oddechowej, przez który następuje przepływ powietrza, jego nawilżenie oraz oczyszczenie z drobnoustrojów. Nieprawidłowości w budowie nosa mogą sprawiać wiele trudności podczas oddychania. Osoby z nieprawidłową funkcją czynnościową nosa doświadczają uciążliwych problemów ze swobodnym oddychaniem. Radą na takie niedogodności jest wykonanie zabiegu rynoseptoplastyki.

Co to jest rynoseptoplastyka?

Rynoseptoplastyka to funkcjonalna i estetyczna operacja nosa zewnętrznego oraz przegrody nosa. Ma ona na celu poprawę wyglądu zewnętrznego nosa w połączeniu z przywróceniem prawidłowych funkcji czynnościowych, czyli oddychania przez nos oraz węchu.

Rynoseptoplastyka jest zabiegiem łączącym dwa rodzaje zabiegów: septoplastyki i rynoplastyki.

Septoplastyka jest zabiegiem mającym na celu korektę krzywej lub zdeformowanej przegrody nosa oraz przywrócenie jej poprawnej budowy. Septoplastyka pozwala przede wszystkim na poprawę jakości oddychania.

Rynoplastyka jest zabiegiem, którego głównym celem jest skorygowane defektów estetycznych nosa, takich jak np. usunięcie garbu, plastyka czubka nosa itp.

Zabieg ten obejmuje korektę skrzywionej przegrody nosa jak i korektę nosa zewnętrznego np.:

 • zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru nosa
 • modyfikację kształtu czubka nosa
 • zmianę kąta między nosem a wargą górną
 • korektę wad nosa
 • usuwanie powikłań pourazowych

Dla kogo wskazany jest zabieg rynoseptoplastyki?

Rynoseptoplastyka to zabieg, który wykonuje się u pacjentów:

1

zgłaszających problemy z oddychaniem przez nos

2

u których nos swoim wyglądem oraz wielkością nie pasuje do reszty twarzy

3

którzy mają pourazowe lub pooperacyjne deformacje nosa

Jak wygląda zabieg rynoseptoplastyki?

Zabieg rynoseptoplastyki wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1,5 do 2,5 godzin. W zależności od rodzaju nieprawidłowości wykorzystywane są następujące metody operacyjne:

 • Metoda zamknięta, w której nacięcia wykonywane są wewnątrz jam nosa. W tym przypadku stosuje się szwy rozpuszczalne, które po kilku dniach same się wchłaniają i nie ma konieczności ich usuwania. Dzięki niej blizny po nacięciach są całkowicie niewidoczne. Metoda ta jednak nie może być stosowana do korekty wszystkich defektów.
 • Metoda otwarta, w której nacięcia wykonywane są w niewidocznych miejscach na nosie pomiędzy jego otworami. Pozwala ona chirurgowi na łatwiejszy i pełniejszy dostęp do wszystkich struktur nosa. Blizna po upływie kilku miesięcy jest praktycznie niewidoczna.

Po operacji zakładane są specjalne zewnętrzne opatrunki stabilizujące, które zdejmowane są po ok 10-12 dniach, płytki silikonowe stabilizujące przegrodę nosa – zdejmowane po ok. 7 dniach oraz w dziurkach nosa opatrunki wykonane z gąbki, które usuwane są w pierwszej dobie po zabiegu.

Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

Specjaliści

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze.

Operacje korekcji przegrody nosowej wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą zajmującym się takimi zabiegami jest:

Igor Anurin

lek. med

Igor Anurin

Specjalista laryngologii

Przejdź dalej

Korzyści z wykonania zabiegu rynoseptoplastyki

 • Poprawa wyglądu nosa połączona z przywróceniem prawidłowych funkcji nosa
  Takich jak swobodny oddech i węch
 • Trwały efekt poprawy wyglądu nosa oraz twarzy
  Nos staje się zgrabniejszy a twarz nabiera harmonii
 • Pozbycie się kompleksów związanych z nieestetycznym wyglądem nosa
 • Krótki czas hospitalizacji
  Już następnego dnia pacjent może wrócić do domu
 • Możliwie najmniejsza inwazyjność zabiegu polegająca na:
  Maksymalnym zachowaniu istniejących struktur nosa, przemieszczeniu istniejących tkanek zamiast ich usuwaniu, zachowaniu struktur kostnych i chrzęstnych w nosie w celu podparcia tkanek miękkich

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu laryngologii i laryngologii estetycznej
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Następnego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

Cennik zabiegów

Rynoseptoplastyka

od 15 000,-
Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

FAQ

Jakie mogą wystąpić dolegliwości pooperacyjne?
Pacjent powinien być przygotowany na wystąpienie po operacji następujących dolegliwości: ból, który może wystąpić zaraz po operacji a który powinien ustąpić po zażyciu środków przeciwbólowych; obrzęk nosa (niewielki obrzęk może utrzymać się nawet kilka miesięcy); lekkie krwawienie z jamy nosa mogące utrzymywać się do kilku dni po zabiegu; krwiaki w obrębie powiek, utrzymujące się przez około 2–3 tygodnie; problemy z węchem i oddychaniem przez nos występujące przez pierwsze dwa tygodnie po operacji
Kiedy następuje pełne wygojenie nosa?
Pełne wygojenie nosa może trwać od pół roku do roku.
Zalecenia pooperacyjne
Stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarza; odbycie wszystkich zaleconych przez lekarza kontroli pooperacyjnych; przestrzeganie zasad higieny jamy nosowej zaleconych przez lekarza; ograniczenie intensywniejszej aktywności fizycznej przez ok 2 miesiące; niekorzystanie z sauny przez ok 2-3 tygodnie; po ok. 14 dniach rekonwalescencji można wrócić do pracy
Czy zabieg jest bolesny?
Nie, obecne techniki operacyjne oraz anestezjologiczne pozwalają na jak największe wyeliminowanie bólu podczas interwencji. Po zabiegu stosuje się środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Rynoseptoplastyka – gdzie na zabieg w Warszawie?
Problemy z właściwą funkcjonalnością nosa oraz z jego estetyką pojawiają się u coraz większej liczby osób. Niestety nie ma innego sposobu na pozbycie się takiego problemu jak operacja. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody operacyjne. Wiele placówek medycznych oferuje operacje rynoseptoplastyki. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Rynoseptoplastyka w Warszawie – gdzie są oferowane?
Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że operacje rynoseptoplastyki oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg ten wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.
Rynoseptoplastyka w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać operację rynoseptoplastyki? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy rynoseptoplastyka opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na operację rynoseptoplastyki.
Rynoseptoplastyka w Klinice WILMED
W klinice WILMED laryngolodzy z wieloletnim doświadczeniem wykonują operacje rynoseptoplastyki uzyskując doskonałe efekty lecznicze pozwalające na pozbycie dotychczasowych, męczących i codziennych dolegliwości i uzyskując pożądany efekt estetyczny. Zazwyczaj, następnego dnia po zabiegu możliwy jest powrót do domu i opieka pooperacyjna poza szpitalem.

Kontakt

Zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00