Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Zerwanie więzadeł stawu skokowego może nastąpić podczas ostrego skręcenia kostki. W czasie gwałtownego skręcenia stawu skokowego może dojść do uszkodzenia więzadła skokowo- goleniowego i skokowo-łódkowego. Najczęściej uszkodzeniu ulega także torebka stawowa.

  Objawy zerwania więzadeł stawu skokowego

  Najczęściej występującymi objawami są:

  • obrzęk okolic stawu
  • pokorne wylewy i zasinienia
  • ból podczas ruchu stopą lub przy próbie jej obciążenia

  Leczenie zabiegowe zerwania więzadeł stawu skokowego

  Jeżeli więzadła są całkowicie rozerwane możliwe jest operacyjne przeprowadzenie rekonstrukcji uszkodzonych więzadeł wykorzystując techniki anatomicznego odtworzenia lub techniki z zastosowaniem przeszczepu.

  Zabieg anatomicznego odtworzenia więzadła polega na połączeniu ze sobą i skróceniu uszkodzonych podczas urazu części więzadeł i torebki stawowej. Jest on obarczony niskim ryzykiem powikłań, a jego zaletą jest zachowanie prawidłowej ruchomości stawów po operacji.

  Podczas rekonstrukcji więzadła z użyciem przeszczepu wykorzystuje się najczęściej ścięgno mięśnia strzałkowego krótkiego. Niestety w wyniku takiego zabiegu stosunkowo często występują powikłania w postaci ograniczenia ruchu stawu skokowego lub zmniejszenia siły kończyny operowanej bądź rozwój choroby zwyrodnieniowej stawu skokowego.

  Po operacji noga postaje unieruchomiona w gipsie przez 6 tygodni, a przez kolejne 1,5 miesiąca pacjent powinien poruszać się w  stabilizatorze. Jest okres, w którym powinny być prowadzone zabiegi rehabilitacyjne i ćwiczenia indywidualnie dobrane do pacjenta.

  Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się rekonstrukcją więzadeł stawu skokowego o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.