Zabiegi wazektomii w klinice Wilmed!

Decyzja o wazektomii musi być przez mężczyznę dokładnie przemyślana

Wazektomia

Wazektomia to zabieg polegający na podcięciu i podwiązaniu nasieniowodów u mężczyzny – w efekcie nasienie nie ma możliwości wydostawania się na zewnątrz, przez co mężczyzna nie jest w stanie zapłodnić kobiety, ale zachowuje wzwód i pełną sprawność seksualną. Wazektomia jest zabiegiem mającym na celu doprowadzenie do okresowej niepłodności mężczyzny.

Kiedy wykonać zabieg wazektomii?

 • Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu wazektomii jest stuprocentowo pewna decyzja mężczyzny o tym, że nigdy nie będzie chciał zostać ojcem.

 • Decyzja o wazektomii musi być przez mężczyznę dokładnie przemyślana – nie może to być chwilowy impuls, obecne w danym momencie kłopoty osobiste, finansowe czy zdrowotne.

 • Trzeba pamiętać, że wazektomia jest odwracalnym zabiegiem, jednak rewazektomia jest skomplikowana pod względem medycznym i nie daje pełnej gwarancji powodzenia.

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody sprawiają, że udaje się im osiągać największą skuteczność zabiegu. 

Zabieg wazektomii wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą zajmującym się ich wykonywaniem jest:

Dlaczego mężczyźni wybierają zabieg wazektomii?

 • Skuteczna antykoncepcja

  Skuteczność wazektomii wynosi ponad 99%, co czyni z niej najskuteczniejszą metodę męskiej antykoncepcji.

 • Zabieg nie wpływa negatywnie na życie seksualne

  Wazektomia nie wpływa na popęd seksualny, wytrysk, wzwód, czy odczuwanie orgazmu. Po zabiegu nie zmienia się poziom testosteronu. Życie seksualne może być nawet przyjemniejsze, ponieważ mężczyzna pozbywa się lęku związanego z niechcianą ciążą.

 • Zabieg ten jest najczęściej wybieranym sposobem męskiej antykoncepcji

  Wazektomia jest najczęściej wykorzystywaną formą antykoncepcji w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. W USA wykonuje się ponad pół miliona zabiegów rocznie. Szacuje się, że około 20% mężczyzn powyżej 35 r.ż poddało się tam wazektomii.

 • Zabieg wazektomii jest bezpieczny

  Zabieg wazektomii jest mało inwazyjny, nieskomplikowany i rzadko jest obarczony powikłaniami.

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu urologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Zabieg może być wykonany zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i w znieczuleniu dożylnym
 • Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są ze skutecznością
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

 • Zabieg wazektomii
  2500,-

FAQ

 • Jak wygląda zabieg wazektomii?

  Obecnie, dzięki rozwojowi nowoczesnych metod i technologii, może być przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa około 30 minut i wykonywany bywa różnymi metodami. Najogólniej jednak polega on najpierw na rozwarstwieniu skóry na mosznie, następnie wypreparowaniu nasieniowodów, ich przecięciu, podwiązaniu i umieszczeniu w taki sposób, by się z powrotem nie połączyły.

 • Ile czasu pozostaje się w Klinice po operacji?

  Tego samego dnia można wrócić do domu.

 • Zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu wazektomii zaleca się: odpoczynek przez 2-3 dni, unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez około 7 dni, wstrzemięźliwość seksualną przez około 7 dni.

 • Jakie mogą wystąpić dolegliwości po zabiegu wazektomii?

  Po zabiegu pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, pewnie ciągnięcie okolic intymnych oraz ogólny dyskomfort. Dolegliwości bólowe po zabiegu można łagodzić np. zimnymi okładami – oczywiście lód nie powinien dotykać bezpośrednio skóry.

 • Czy możliwe są powikłania po zabiegu wazektomii?

  Tak jak każdy inny zabieg, również wazektomia jest związana z ryzykiem pewnych powikłań, ale nie są one częste. Może to być np. rozwijająca się po zabiegu infekcja, wyczuwalne pod skórą moszny zgrubienie w miejscu nacięcia nasieniowodów lub utrzymujący się przez kilka tygodni ból i dyskomfort po wytrysku. Jeśli u pacjenta pojawi się gorączka, obrzęk lub trudności w oddawaniu moczu, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

 • O czym warto pamietać?

  Warto pamiętać, że wazektomia nie ma wpływu na wydzielanie hormonów, popęd i funkcje seksualne. Zmniejszyć się może objętość ejakulatu i będzie on pozbawiony plemników, ale nastąpi to w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu.

 • Wazektomia – gdzie na zabieg w Warszawie?

  Wazektomia to zabieg, coraz częściej wybierany przez panów jako skuteczna antykoncepcja. Wiele placówek oferuje zabiegi wazektomii. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać zabieg w Warszawie? Na którą placówkę postawić? Nasz tekst może pomóc Ci w wyborze odpowiedniego gabinetu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

 • Zabiegi wazektomii w Warszawie – gdzie są oferowane?

  Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi wazektomii oferują różne gabinety lekarskie i kliniki. Najwięcej z nich działa właśnie na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że zabieg wazektomii wykonywany jest za pomocą różnych metod, ale również, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na wygórowane ceny, czy nawet na rozczarowanie, to warto o tym pamiętać i zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na zabieg wazektomii.

 • Zabieg wazektomii w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?

  Gdzie zatem się zgłosić, aby wykonać zabieg wazektomii? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu wazektomii była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy wazektomia warszawa opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na zabieg wazektomii.

 • Zabieg wazektomii w klinice WILMED – szybko i skutecznie.

  W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu urologii zabiegowej wykonują nowoczesne i skuteczne zabiegi wazektomii, m.in. wykorzystując metodę "kanadyjską". Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegu nowoczesne metody sprawiają, że wykonujemy takie zabiegi szybko i skutecznie. Oczywiście cały proces diagnostyki i zabiegu prowadzimy z poszanowaniem godności i intymności pacjenta oraz w pełni dyskretnie!

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.