usuwanie żylaków metodą EVRF

Strona główna / Bezoperacyjne usuwanie żylaków metodą EVRF

Bezoperacyjne usuwanie żylaków metodą EVRF

Skutecznie pozbądź się żylaków za pomocą nowoczesnej, wewnątrznaczyniowej metody wykorzystującej fale radiowe o wysokich częstotliwościach.

Co to są żylaki kończyn dolnych?

Żylakami kończyn dolnych nazywamy w nieodwracalny sposób poszerzone, wydłużone i poskręcane naczynia żylne. Żylaki tworzą się w żyłach powierzchownych (znajdujących się tuż pod skórą) oraz perforatorach czyli naczyniach żylnych łączących żyły powierzchniowe z układem żył głębokich.

Żylaki kończyn dolnych mogą występować trzech następujących postaciach:

 • Teleangiektazje (pajączki naczyniowe) – poszerzone małe naczynia położone płytko w skórze, będące przede wszystkim defektem kosmetycznym,
 • Żylaki siatkowate, które tworzą siatkę krętych naczyń znajdujących się pod skórą. Pojawiają się najczęściej pod kolanami lub na bocznych powierzchniach łydek lub ud. Żylaki takie nie są bolesne i rzadko powodują obrzęki kończyn.
 • Żylaki głównych pni żylnych – żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej. Umiejscawiają się najczęściej na przyśrodkowej powierzchni kończyny (żylaki żyły odpiszczelowej), lub na tylnej powierzchni łydki (żylaki żyły odstrzałkowej). Takie żylaki powodują bardzo nieprzyjemne dolegliwości przewlekłej niewydolności żylnej.

Przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych

Za główną przyczyną powstawania żylaków kończyn dolnych uważa się uwarunkowania genetyczne. Nieprawidłowości zastawek mogą powodować, wsteczny ruch krwi do układu powierzchownego, powodując jego nadmierne rozciąganie i przeciążenie. W konsekwencji prowadzi to do poszerzenia i wydłużenia żył oraz powstawania żylaków.

Inne przyczyny, które mogą przyspieszać powstawanie żylaków to m.in.:

 • ciąża, podczas której może dochodzić do ucisku na żyły przez powiększoną macicę oraz wpływu hormonów na ścianę naczyń żylnych
 • wykonywanie pracy stojącej
 • wiek – częstość występowania żylaków wrasta z wiekiem
 • dźwiganie ciężarów
 • nadwaga i otyłość

Bezoperacyjne usuwanie żylaków metodą EVRF

Flebolodzy wykorzystują różne metody leczenia schorzeń żylnych. Jedną z najnowocześniejszych metod bezoperacyjnych jest wewnątrznaczyniowa metoda wykorzystującą fale radiowe o wysokich częstotliwościach, zwana metodą EVRT (Endovenous Radio Frequency)/ RFITT (radiofrequency induced thermotherapy).

Zabieg usuwania żylaków metodą EVRF polega na wprowadzeniu do chorej żyły cewnika, który po uruchomieniu emituje fale radiowe bardzo wysokiej częstotliwości, powodujące zamknięcie naczynia żylnego. Zabiegi takie wykonuje się przede wszystkim w przypadku niewydolności żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej.

Bardzo ważnym elementem kwalifikującym pacjenta do zabiegu jest konsultacja z lekarzem specjalistą połączona z USG Doppler żył kończyn dolnych.

Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

Specjaliści

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody i urządzenia sprawiają, że udaje się im osiągać doskonałe efekty lecznicze i estetyczne.

Zabieg usunięcia żylaków kończyn dolnych metodą EVRF wykonasz w Klinice Wilmed, a specjalistą przeprowadzającym takie zabiegi jest:

Grzegorz Wawrzynowski

Specjalista chirurgii ogólnej, USG Doppler, USG tkanek miękkich, USG piersi

Przejdź dalej

Korzyści dla pacjenta korzystającego z zbiegu usuwania żylaków metodą EVRF

1

Skuteczny zabieg zapewniający trwały efekt terapeutyczny

Zabezpiecza pacjenta przed rozwojem schorzenia

2

Bardzo dobre efekty estetyczne

Zabieg ten w porównaniu do operacyjnego usuwania żylaków redukuje ryzyko wystąpienia blizn i krwiaków

3

Mała inwazyjność zabiegu

Zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do domu, stosując się jednocześnie do zaleceń lekarza, który wykonywał zabieg. Daje również znacząco niższy poziom dyskomfortu pooperacyjnego pacjenta oraz pozwala na szybki powrót pacjenta do normalnej aktywność

4

Zabieg jest nieobciążający dla pacjenta

Można go stosować u osób w podeszłym wieku, z licznymi schorzeniami, stanowiącymi przeciwwskazanie do zabiegów w znieczuleniu ogólnym

5

W porównaniu do zabiegów laserowych

Pozwala na skrócenie czasu zabiegu, nie daje niebezpieczeństwa oparzenia skóry i tkanek otaczających jak również zmniejsza ból pozabiegowy do minimum dając pacjentowi znacznie wyższy komfort

Co nas wyróżnia

 • Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii i flebologii
 • Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych technik i metod
 • Od razu po zabiegu można wrócić do domu
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta

Cennik

Cennik zabiegów

Wewnątrznaczyniowe zamykanie żylaków żyły odpiszczelowej/odstrzałkowej metodą fal radiowych

od 6 500,-
Kontakt
Umów się na wizytę w Wilmed

FAQ

U kogo mogą występować żylaki kończyn dolnych?
Żylaki kończyn dolnych to schorzenie dotyczące ludzi w różnym wieku i występuje głównie u osób, u których w rodzinie występowały przypadki zachorowania żylaki kończyn dolnych, wykonujących pracę stojącą, u kobiet w ciąży oraz u osób otyłych
Objawy jakie towarzyszą występowaniu żylaków kończyn dolnych.
W początkowych stadiach choroby występują pajączki żylne zbudowane z małych poszerzonych naczyń. W kolejnych etapach choroby objawami są poszerzone, poskręcane, sine lub błękitne naczynia żylne widoczne przez skórę, obrzęki kończyn dolnych występujące po męczącym dniu oraz wtedy, gdy jest gorąco, bóle i skurcze łydek, ciemniejsze przebarwienia widoczne na skórze stóp i podudzi czy też w zaawansowanym stadium choroby zapalenia układu żylnego.
O czym należy pamiętać?
W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszego efektu zabiegu, po zabiegu należy stosować podkolanówki lub pończochy uciskowe przez kilka tygodni. Ze względu na duży dyskomfort noszenia produktów uciskowych latem oraz konieczność unikania po zabiegu promieni słonecznych, najlepszym okresem na przeprowadzenie zabiegu jest okres jesienno-zimowy.
Zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF – gdzie na zabieg w Warszawie?
Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, która dotyka coraz większej liczby osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna proponuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia tego typu zmian. Wiele placówek medycznych oferuje możliwość wykonania zabiegów usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF. Gdzie zatem się zgłosić, gdy będziemy chcieli wykonać taki zabieg w Warszawie? Którą placówkę wybrać? Nasz artykuł może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej kliniki. Zatem koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF w Warszawie – gdzie są oferowane?
Jeśli poświęcimy chwilę na zgłębienie zagadnienia, to szybko ustalimy, że zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF oferują różne kliniki na terenie Warszawy. Jednak pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nigdy nie może być przypadkowy. Musimy pamiętać, że bardzo zróżnicowana jest jakość świadczenia tego typu usług medycznych. Jeśli zatem nie chcemy narazić się na rozczarowanie, to warto zawsze rozważnie wybierać klinikę, do której zgłosimy się na taki zabieg.
Zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF w Warszawie – gdzie ostatecznie się zgłosić?
Gdzie zatem się zgłosić aby wykonać zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na profesjonalnych klinikach, które z sukcesami działają na rynku i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Oczywiście ważne jest, by cena zabiegu była zgodna z naszymi możliwościami finansowymi. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest wysoka jakość usług, jak również doświadczenie specjalistów w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dodatkowo warto też sprawdzać, jaką opinią cieszą się poszczególne placówki wśród innych pacjentów. Z tym jednak nie powinno być trudności, zwłaszcza że do dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy usuwania żylaków metodą EVRF opinie sprawi, że w przeciągu kilku sekund dowiemy się, które kliniki cieszą się nienaganną opinią wśród pacjentów, a których lepiej unikać. Warto przy tym zaznaczyć, że wystarczy nam już kilka takich opinii, by wyrobić sobie własne zdanie i określić, gdzie warto zgłosić się na skuteczny zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF.
Zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF w Klinice Wilmed
W klinice WILMED doświadczeni chirurdzy wykonują zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych metodą EVRF. Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów najnowocześniejsze metody sprawiają, że udaje się im osiągnąć doskonałe efekty lecznicze i estetyczne! Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, tworzymy bardzo przyjazną i pełną zrozumienia atmosferę, co wpływa na komfort naszych pacjentów.

Kontakt

Zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00