Mezoterapia cienkoigłowa, czyli lifting bez skalpela

U osób po 30. roku życia mogą pojawiać się pierwsze oznaki starzenia: skóra traci elastyczność i jędrność, widoczne stają się zmarszczki i nierównomierny koloryt. Najczęściej zmiany te występują w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Doskonałym sposobem na przywrócenie skórze młodzieńczej świeżości jest zabieg mezoterapii cienkoigłowej, wykonywany w naszej Klinice.

Mezoterapia cienkoigłowa to zabieg stymulujący naturalne procesy regeneracyjne skóry i dostarczający jej substancji odpowiedzialnych za jędrność oraz elastyczność. W Klinice Medycznej Wilmed procedurę tę wykonują wysoko wykwalifikowani lekarze specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, więc jest bezpieczna i mało inwazyjna dla pacjenta. W trakcie zabiegu lekarz wykonuje w ściśle określonych partiach skóry iniekcje przy pomocy bardzo cienkiej igły. W ten sposób aplikuje śródskórnie dopasowane do indywidualnych potrzeb danego pacjenta koktajle, zawierające substancje odżywcze i regeneracyjne. Dzięki takiej metodzie podania, ich działanie jest znacznie bardziej efektywne. Co więcej, sam proces nakłucia skóry pobudza naturalne procesy regeneracyjne organizmu oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

Mezoterapia cienkoigłowa – efekty
W większości przypadków widoczne efekty przynosi już jeden zabieg mezoterapii cienkoigłowej. Jednak w zależności od indywidualnego przypadku, specjaliści z Kliniki Medycznej Wilmed niekiedy zalecają przeprowadzenie serii kilku zabiegów w 7-dniowych odstępach. Rezultaty zabiegu są następujące:

 • natychmiastowe, ściśle kontrolowane zwiększenie przepuszczalności naskórka,
 • pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu,
 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
 •  poprawa mikokrążenia,
 • lepsze wchłanianie koktajli regeneracyjno-odżywczych.

W rezultacie skóra na wybranej partii ciała staje się gładka, jędrna, odzyskuje świeży wyglądoraz równomierny, zdrowy koloryt. Zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, a owal twarzy poprawia się. Z tego powodu mezoterapia cienkoigłowa bywa niekiedy określana mianem liftingu bez skalpela.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Co do zasady, mezoterapia cienkoigłowa jest przeznaczona dla osób po 30. roku życia, które zaczynają obserwować u siebie pierwsze oznaki starzenia. Oczywiście tak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, istnieją również pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzania. Temu m.in. służą poprzedzające zabieg konsultacje lekarskie ze specjalistą z Kliniki Medycznej Wilmed. Lekarz rozmawia z pacjentem o jego oczekiwaniach, bada stan skóry, określa dokładny obszar zabiegowy i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Wszystko po to, aby pacjent podczas mezoterapii cienkoigłowej czuł się w pełni bezpiecznie, a już po niej – mógł cieszyć się efektami w postaci młodej i świeżej skóry!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.