Dermatologia estetyczna w służbie urody

Każdy z nas chciałby wyglądać świeżo, młodo i promiennie – bez względu na wiek. Czasami zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna, właściwa dieta i dobre kosmetyki nie wystarczają, więc sięgamy po zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Ważne, by na procedury tego typu zgłaszać się do wyspecjalizowanych placówek, doświadczonych lekarzy oraz pamiętać… o umiarze. W klinice Wilmed  medycyna estetyczna Wilanów najważniejsze jest dla nas, by osoba po zabiegu wyglądała przede wszystkim naturalnie.

Na początek warto uświadomić sobie, że każdy człowiek jest inny pod względem budowy anatomicznej. Różnimy się budową kości twarzoczaszki, ułożeniem poszczególnych elementów układu mięśniowego oraz tkanek miękkich, a także wyrazem twarzy, mimiką, ekspresją itp. Należy więc pamiętać, że każdy zabieg odmładzający, korygujący czy wypełniający z zakresu dermatologii estetycznej musi być dobrany pod kątem indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Efekt musi być naturalny – dermatologia estetyczna ma za zadanie podkreślać to, co jest atutem pacjenta i korygować lekkie niedoskonałości, a nie w sztuczny sposób wykreować zupełnie nowy wygląd. We współczesnych mediach znaleźć można zdjęcia wielu celebrytek z olbrzymimi wargami, czołem naciągniętym do granic możliwości lub nienaturalnie podniesionymi powiekami. Czy taki wygląd na pewno jest estetyczny?

Lekarz pomoże

W klinice Wilmed każda, nawet najdrobniejsza procedura z zakresu dermatologii estetycznej, konsultowana jest z lekarzem specjalistą. Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo pacjenta (m.in. wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych), ale także ocenę, czy jego oczekiwania są możliwe do spełnienia. Lekarz oceni, czy to, czego spodziewa się pacjent jest dla niego korzystne, czy zabieg, który ma się odbyć na pewno jest potrzebny i jaki powinien być jego zakres, by rezultaty były estetyczne i naturalne, a nie karykaturalne.

Dermatologia estetyczna w klinice Wilmed

W klinice Wilmed Warszawa Wilanów skorzystać można z wielu zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. Osobom, które chcą zadbać o swój młody i świeży wygląd zaleca się jednak przede wszystkim:

 • zabiegi odmładzające z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – modelowanie owalu twarzy, wypełnianie bruzd, kształtowanie policzków, modelowanie ust,
 • usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej – u osób młodych profilaktycznie oraz u osób dojrzałych ze zmarszczkami już istniejącymi.
 • mezoterapię cienkoigłową oraz peelingi medyczne

Przy doborze odpowiedniego preparatu (chodzi o zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego), zakresu zabiegu oraz ewentualnych powtórzeń nasi specjaliści kierują się zawsze indywidualnymi potrzebami danego pacjenta – tak, by zabieg spełnił jego oczekiwania, a zarazem by efekty były naprawdę estetyczne i naturalne. Czasami lepiej jest wykonać np. modelowanie owalu twarzy w mniejszym zakresie, poczekać na efekty i w razie potrzeby powtórzyć zabieg niż od razu bardzo mocno zmienić rysy twarzy pacjenta.

Wszystkie osoby zainteresowanie dermatologią estetyczną na najwyższym poziomie i opieką doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów zapraszamy do naszej kliniki Wilmed w Warszawie!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.