Ostatni dzwonek na odświeżenie skóry przed wiosną!

Pogoda za oknami coraz częściej przypomina nam, że zbliża się wiosna – to więc ostatni dzwonek, by poddać się zabiegom z zakresu dermatologii estetycznej, które poprawią kondycję skóry przed zbliżającymi się ciepłymi, słonecznymi dniami. Są to m.in. peelingi medyczne, mezoterapia oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, na które zapraszamy do naszej kliniki Wilmed w Warszawie!

Dlaczego przełom zimy i wiosny to dobry czas na wykonanie niektórych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej? Otóż po wielu z nich przeciwwskazana jest ekspozycja skóry na słońce – latem jest o to bardzo trudno, a przecież nie chodzi o to, by z powodu zabiegu estetycznego nie chodzić do pracy czy zamykać się w domu. Dlatego kwiecień i maj, kiedy słońca nie ma jeszcze dużo, a jeśli już jest – nie grzeje jeszcze tak mocno, nadają się do tego idealnie!

Peeling medyczny – mało inwazyjny i wielokierunkowy

Peeling medyczny to zabieg polegający na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranych substancji o silnych właściwościach złuszczających. Mogą to być kwasy owocowe, retinol, kwas migdałowy lub beta-hydrokwasy. Preparaty te złuszczają wierzchnie warstwy naskórka i – w zależności od właściwości danej substancji – mogą regulować produkcję sebum, ściągać pory, wygładzać cerę, poprawiać jej koloryt oraz przywracać młody, świeży wygląd. Poza tym, peeling medyczne pomagają usunąć blizny i przebarwienia, redukują widoczność drobnych zmarszczek oraz uszkodzeń posłonecznych.

To, jakie rezultaty można osiągnąć dzięki peelingowi medycznemu, zależy również od głębokości jego działania. Są peelingi, które obejmują swoim działaniem tylko powierzchowne warstwy skóry, inne docierają aż do skóry właściwej. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów, a po każdym z nich należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Należy do nich m.in. unikanie słońca, stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry.

Mezoterapia i kwas hialuronowy – co trzeba o nich wiedzieć?

Do kliniki Wilmed zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zabiegami mezoterapii. Polegają one na wstrzyknięciu w określone partie skóry specjalnych koktajli odżywczych, dopasowanych pod kątem indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Składają się one z kilku składników, np. witamin, aminokwasów czy substancji aktywnych. Forma aplikacji, czyli iniekcja, pozwala na precyzyjne podanie preparatu w głębsze warstwy skóry, co jest nieosiągalne poprzez stosowanie tradycyjnych kosmetyków. Dodatkowo, sama iniekcja pobudza produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry.

Na wiosnę warto zgłosić się do naszej kliniki na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – substancji mającej właściwości wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest jędrna i elastyczna. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki, przy pomocy kwasu hialuronowego można m.in. wypełnić zmarszczki, spłycić bruzdy nosowo-wargowe, poprawić owal twarzy, wymodelować kształt policzków czy lekko powiększyć usta. Oczywiście nasi specjaliści dbają o to, by efekty zabiegu były estetyczne, ale przede wszystkim naturalne!

Wszystkich pacjentów zainteresowanych profesjonalnymi zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej zapraszamy do naszej kliniki Wilmed. Oferujemy opiekę doświadczonych specjalistów i miłą, serdeczną atmosferę! Zachęcamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.