Wilmed na lato, czyli zdrowie i uroda podczas wakacji

Wilmed na lato, czyli zdrowie i uroda podczas wakacji

Na rozpoczęte niedawno wakacje z utęsknieniem czekały nie tylko dzieci – jest to czas odpoczynku także dla dorosłych. W natłoku letnich urlopów, wakacyjnych podróży i weekendowych wyjazdów nie można jednak zapominać o swoim zdrowiu i urodzie. Dla komfortu funkcjonowania w letnie dni warto pomyśleć o rozwiązaniu problemu nadpotliwości, a już bezwzględnie trzeba zadbać o stan zdrowia skóry i sprawdzić, czy istniejące zmiany lub pieprzyki nie zwiastują poważniejszych kłopotów.

Letnie miesiące są wyjątkowo trudnym czasem dla osób borykających się z nadmierną potliwością. Choć przypadłość ta może być uwarunkowana np. czynnikami genetycznymi czy stresem, to jednak w czasie gorących, słonecznych dni, kiedy pocenie się jest naturalną metodą na chłodzenie organizmu, bardzo często się nasila. I o ile nieestetyczne plamy potu można łatwo zamaskować pod ciemnymi zimowymi swetrami, to jednak latem na jasnych koszulach i sukienkach jest to o wiele trudniejsze.

Tymczasem nadmierną potliwość można łatwo wyleczyć przy pomocy toksyny botulinowej. Substancja ta, zaaplikowana np. pod pachami, na stopy czy dłonie, poraża zakończenia nerwów sąsiadujących z gruczołami potowymi, przez co znacznie ogranicza ich aktywność. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest pod skórę przy pomocy cienkiej igły, a cała procedura trwa od 20 do 40 minut. Jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy na ból, nasi specjaliści mogą zaproponować znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Efekty leczenia nadpotliwości przy pomocy botoksu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie dochodzi do utworzenia nowych zakończeń nerwowych, a gruczoły potowe wznawiają pracę, więc zabieg można powtórzyć.

Bezpieczne opalanie – sprawdź stan swojej skóry!

W czasie wakacji należy zwrócić szczególną uwagę na stan zdrowia swojej skóry – jest ona wówczas narażona na działanie promieniowania słonecznego, które jest jednym z czynników wystąpienia nowotworów skóry. Dlatego też warto zgłosić się do naszej Kliniki w celu przeprowadzenia badania videodermatoskopowego, które pozwala na dokładną analizę rozmaitych zmian skórnych, takich jak pieprzyki, brodawki czy znamiona. Jeśli okaże się, że nie mają one żadnych cech nowotworowych, a ze względów estetycznych warto je usunąć, w Klinice Wilmed nasi pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych zabiegów kosmetycznych usuwania zmian skórnych za pomocą koagulacji. Jest to metoda skuteczna, bezpieczna, mało inwazyjna, pozwalająca uniknąć tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. W Klinice Wilmed przeprowadzamy ją w trybie ambulatoryjnym, a zaraz po jej zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych leczeniem nadpotliwości przy pomocy toksyny botulinowej, a także diagnostyką i usuwaniem zmian skórnych zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją -> https://wilmed.pl/kontakt/. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę i opiekę najlepszych specjalistów!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.