Ginekomastia? Raz na zawsze pozbądź się kompleksów!

Ginekomastia? Raz na zawsze pozbądź się kompleksów!

Ginekomastia to nadmierny rozrost jednego lub dwóch gruczołów piersiowych u mężczyzn, będący zarówno problemem estetycznym, jak i zdrowotnym. W klinice Wilmed w Warszawie wykonujemy zabiegi usuwania ginekomastii, dzięki czemu odzyskują komfort i pewność siebie.

Ginekomastię należy odróżnić od lipomastii, czyli powiększenia gruczołów piersiowych u mężczyzn na skutek nadwagi, otyłości i gromadzenia się w tych okolicach tkanki tłuszczowej. Ginekomastia to zaburzenie o podłożu hormonalnym – powstaje wtedy, gdy u mężczyzny hormony kobiece (estrogeny) zaczynają dominować nad męskimi (testosteronem). Może to być efektem np. przewlekłego stresu, przyjmowania niektórych leków (zwłaszcza na nadciśnienie oraz moczopędnych), a także niewydolności nerek, chorób tarczycy czy marskości wątroby.

Często ginekomastia wymaga konsultacji ze specjalistą endokrynologiem, który może zlecić leczenie zachowawcze. Z drugiej za ważne jest również możliwie szybkie jej usunięcie, aby odzyskać dobre samopoczucie. Ginekomastia jest bowiem poważnym problemem natury estetycznej. Mężczyźni dotknięci tą przypadłością wstydzą się np. opalać na plaży, mają problem z nawiązywaniem relacji intymnych, czasami kłopotliwe jest dla nich nawet założenie obcisłej koszulki, pod którą powiększone gruczoły piersiowe wyraźnie się odznaczają. W klinice Wilmed oferujemy możliwość zabiegowego usunięcia ginekomastii z doskonałym efektem plastycznym.

Operacja ginekomastii – szybko, skutecznie, estetycznie

W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii piersi wykonują nowoczesne i skuteczne operacje ginekomastii. W zależności od tego, jak rozległe są zmiany i oczywiście od indywidualnego stanu każdego pacjenta, operacja może być wykonana w sedacji i znieczuleniu miejscowym, jak i znieczuleniu ogólnym. W każdym przypadku  jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci odzyskują pożądany wygląd klatki piersiowej, pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny, stają się pewniejsi siebie w kontaktach z innymi osobami. Oczywiście cały proces diagnostyki i leczenia prowadzimy z poszanowaniem godności i intymności pacjenta oraz w pełni dyskretnie!

Wszystkie osoby borykające się z problemem ginekomastii zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.