Wilmed w dobie koronawirusa – zasady bezpieczeństwa

Zagrożenie koronawirusem jest wciąż realne, co więcej – eksperci twierdzą, że wirus SARS-CoV-2 może zostać z nami jeszcze na długie miesiące. Z tego względu, w trosce o bezpieczeństwo zarówno naszych pacjentów, jak i personelu, w klinice Wilmed wprowadziliśmy ściśle określone procedury, które mają na celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusaem.
Wszystkich naszych pacjentów zachęcamy do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w klinice Wilmed w okresie zagrożenia koronawirusem. Stanowczo prosimy o ich przestrzeganie – dla wspólnego komfortu nas wszystkich!

1. Przed zapisaniem się na wizytę z każdym pacjentem przeprowadzany jest wywiad telefoniczny. Obejmuje on informacje dotyczące występowania u pacjenta możliwych objawów COVID-19 (podwyższona temperatura, kaszel, bóle mięśni, osłabienie, duszności) oraz potencjalnego kontaktu z osobami zakażonymi. Na wizytę zapisujemy jedynie osoby bez objawów COVID-19.
2. Wizyta jest umawiana na konkretną godzinę – należy zgłosić się do placówki punktualnie, nie wcześniej ani później, tak aby uniknąć kontaktu z innymi pacjentami. Na wizyty należy zgłaszać się bez osób towarzyszących – wyjątek stanowią dzieci do 18. roku życia, osoby starsze lub niepełnosprawne wymagające stałej opieki.
3. Każdy pacjent ma obowiązek zgłosić się do naszej kliniki w maseczce ochronnej, a także zdezynfekować ręce płynem znajdującym się w przy drzwiach wejściowych. Po wejściu do placówki w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu należy wypełnić ankietę dotyczącą aktualnego stanu zdrowia. Dopiero wtedy można zgłosić się do recepcji.
4. Nasze recepcjonistki pracują w maseczkach ochronnych, za specjalnymi osłonami wykonanymi z tworzywa sztucznego, tak aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie wymagane środki ochrony osobistej stosują również lekarze. Pacjenci są zobowiązani do noszenia maseczek przez cały pobyt w klinice.
5. W trakcie wizyty w naszej placówce obowiązuje przestrzeganie zasad dystansu społecznego – około 1,5 – 2 mety od innych osób. Oczywiście nie dotyczy to samej wizyty lekarskiej, podczas której mogą być wykonywane badania wymagające bezpośredniego kontaktu lekarza z pacjentem.
6. W wielu punktach kliniki Wilmed umieszczone są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk dla pacjentów – zachęcamy, by korzystać z niego jak najczęściej. Blat w recepcji dezynfekowany jest po obsłudze każdego pacjenta. Wizyty umawiamy w odpowiednich odstępach czasu, tak aby nasz personel mógł zdezynfekować powierzchnie oraz sprzęty w gabinecie.
7. Pacjenci zakwalifikowani do zabiegów operacyjnych wykonywanych w klinice Wilmed mają zlecone wykonanie przed zabiegiem obowiązkowego testu na COVID-19. Pozytywny wynik testu automatycznie odracza wyznaczony termin operacji.
8. Zachęcamy, by – w miarę możliwości – płatności za wizyty lekarskie, badania, zabiegi ambulatoryjne czy operacyjne dokonywać kartą.
Przypominamy, że nadal korzystać można z telekonsultacji z lekarzami kliniki Wilmed – to doskonały, bezpieczny sposób np. na uzyskanie recepty na przyjmowane na stałe leki, konsultacje wyników badań czy ustalenie kolejnych etapów diagnostyki lub leczenia.
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz