Kobiety

Strona główna / Baza Wiedzy / Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Przy tej okazji przypominamy, że choć nowotwór piersi to groźna choroba, można go skutecznie leczyć – kluczowe jest szybkie wykrycie ewentualnych zmian. Na badania profilaktyczne i diagnostyczne w kierunku raka piersi zapraszamy do naszej kliniki Wilmed w Warszawie.

W 2010 r. w naszym kraju zanotowano 15,8 tys. przypadków raka piersi. Zaledwie trzy lata później było ich już ponad 17 tys. Obecnie co roku notuje się blisko 19 tys. nowych zachorowań, a około 6 tys. kobiet umiera z powodu nowotworu piersi.
Statystyki nie są dobre, a to ze względu na fakt, że wiele przypadków raka piersi wykrywanych jest na zaawansowanym etapie rozwoju, kiedy trudno o skuteczną terapię. Przy okazji obchodzonego w październiku miesiąca walki z rakiem piersi warto jednak po raz kolejny przypomnieć, że jest to choroba w pełni wyleczalna – kluczem jest jednak szybka diagnoza. W takich sytuacjach terapia ograniczyć się może do usunięcia zmiany, wykonania niezbędnych badań oraz stałej kontroli lekarza.

USG piersi – ważne badanie w profilaktyce raka piersi

Bardzo istotnym badaniem w profilaktyce raka piersi jest USG. Każda kobieta powyżej 30. roku życia powinna się na nie zgłaszać przynajmniej raz na 12 miesięcy (panie z grup ryzyka, np. obciążone ryzykiem nowotworu rodzinnie – dwa razy do roku). Jest to badanie bezpieczne, zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Pozwala wykryć zmiany już o średnicy nawet około 2-3 mm i wstępnie rozróżnić guzy nowotworowe od torbieli czy włókniaków.
Oczywiście na USG piersi należy zgłosić się również za każdym razem, gdy pacjentka zauważa u siebie objawy w postaci:

  • bólu i tkliwości piersi,
  • wyczuwalnych zgrubień i guzków,
  • zmiany kształtu piersi,
  • nagłej asymetrii piersi,
  • wycieku z brodawki sutkowej.

W klinice Wilmed w Warszawie USG piersi wykonują lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu – również operacyjnym – raka piersi. Dzięki temu pacjentki po skompletowaniu badań (USG i mammografii) otrzymują diagnozę, a w razie potrzeby mogą mieć wykonaną od razu dalszą diagnostykę. Nasi specjaliści wykonują (biopsje gruboigłowe lub mammotomiczne, dzięki którym pobrane zastają próbki materiału do badania histopatologicznego oceniającego rodzaj zmiany.) Na podstawie wyników badania histopatologicznego lekarz Kliniki WILMED możne zalecić lub wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dbaj o siebie także w czasie pandemii!

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa. Sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią koronawirusa nie może być żadną wymówką w kwestii profilaktyki raka piersi! W klinice Wilmed wdrożyliśmy rygorystyczne zasady sanitarno-higieniczne (można o nich przeczytać tutaj -> https://wilmed.pl/blog/wilmed-w-dobie-koronawirusa-zasady-bezpieczenstwa/), dzięki którym podczas wizyt, wykonywanych badań czy przeprowadzanych zabiegów staramy się zapewnić naszym pacjentom maksimum bezpieczeństwa.
Zadbaj kompleksowo o swoje zdrowie i umów się na profilaktyczne USG piersi do kliniki Wilmed! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, maksimum bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście do każdej pacjentki. Zadzwoń lub napisz do nas -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00