kobieta

Strona główna / Baza Wiedzy / Raka piersi można skutecznie leczyć!

Raka piersi można skutecznie leczyć!

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości – zdecydowaną większość przypadków raka piersi we wczesnym stadium można skutecznie leczyć. Niestety, w Polsce choroba ta wykrywana jest za późno, kiedy u pacjentki są już obecne przerzuty – stąd tak wysoka na tle Europy statystyka dotycząca śmiertelności pacjentek ze zdiagnozowanym rakiem piersi. Tymczasem profilaktyka i wczesna diagnostyka są naprawdę łatwe, niedrogie i bezbolesne – jednym z kluczowych badań jest wykonywane w klinice Wilmed USG piersi.

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w 2010 r. w Polsce zanotowano około 15,8 tys. nowych przypadków raka piersi. W 2013 r. było ich już ponad 17 tys. Obecnie liczba nowych diagnozowanych przypadków raka piersi wynosi już prawie 19 tys. rocznie, a dodatkowo – ponad 6 tys. kobiet co roku umiera z tego powodu. Są to bardzo niekorzystne statystyki – o ile liczba zachorowań jest porównywalna do średniej europejskiej, o tyle jednak średnia dotycząca zgonów spowodowanych rakiem piersi jest w Europie aż o 1,5 tys. niższa. Dzieje się tak, ponieważ – mimo kampanii edukacyjnych i podkreślania, jak ważne są regularne badania – rak piersi nadal wykrywany jest na zbyt późnym etapie.

Dane te są tym bardziej zaskakujące, że – według danych Fundacji OnkoCafe – aż 73% Polek wie, jak samodzielnie badać piersi, ale tylko niewielka część z nich systematycznie to robi. 45% zapomina o badaniu, 15% rezygnuje z niego świadomie, bo boi się wykryć zmianę, 11% nie wie, jak często to robić. 3% uważa, że samobadanie piersi jest nieprzyjemne, a 1% wstydzi się je wykonywać.

USG piersi – podstawa profilaktyki

Zaawansowany rak piersi jest chorobą trudną w leczeniu, dającą przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby, płuc, kości czy mózgu. Jeśli nowotwór zostanie wykryty wcześnie, w wielu przypadkach terapia ogranicza się do usunięcia zmiany, wykonania badań kontrolnych oraz stałej obserwacji wyników pacjentki.

Kluczem we wczesnej diagnostyce raka piersi są badania obrazowe – w tym m.in. USG piersi. W klinice Wilmed w Warszawie wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń przez lekarzy, którzy specjalizują się również w leczeniu nowotworów – dzięki temu proces diagnostyczny jest krótszy, szybciej można też podjąć odpowiednie leczenie. Co ważne, USG jest badaniem bezbolesnym, zupełnie nieinwazyjnym i bezpiecznym, a dodatkowo – bardzo precyzyjnym, pozwalającym wykryć zmiany już w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Specjaliści z kliniki Wilmed mogą też od razu przeprowadzić dalszą diagnostykę. Wykonana u pacjentki biopsja gruboigłowa lub mammotomiczna pozwala uzyskać próbki materiału, które następnie przekazuje się do badania histopatologicznego.

Zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00