Terapia osoczem bogatopłytkowym


Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najbardziej innowacyjnych, a zarazem skutecznych sposobów leczenia schorzeń ortopedycznych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!
Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana bezpośrednio z krwi pacjenta. Po pobraniu niewielkiej ilości krwi (mniej więcej tyle, ile potrzebne jest do badań laboratoryjnych), umieszcza się ją w specjalnej probówce, a następnie w specjalnej wirówce. W procesie wirowania dochodzi do oddzielenia osocza bogatopłytkowego, które – jak sama nazwa wskazuje – jest bardzo bogate w płytki krwi. Wstrzyknięte w określone miejsce (pod kontrolą USG) osocze bogatopłytkowe stymuluje naturalne procesy regeneracyjne tkanek, przyspiesza gojenie się ran i urazów, poprawia krążenie krwi i pobudza produkcję kolagenu.
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego obecnie wykonywane są nie tylko u profesjonalnych sportowców. Znajdują zastosowanie także w leczeniu:

  • bólów zwyrodnieniowych stawów,
  • urazów ścięgien i więzadeł,
  • urazów mięśniowych i kostnych,
  • łokcia golfisty,
  • łokcia tenisisty,
  • kolana skoczka,
  • zwyrodnień ścięgna Achillesa,
  • ostróg piętowych,
  • opóźnionego zrostu kości.

Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystywane u wielu osób, bez względu na płeć i wiek (przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża, okres karmienia, aktywny wirus HIV, zaburzenia krzepnięcia czy nowotwory). Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna – osocze pozyskiwane jest z krwi danego pacjenta, więc – w odróżnieniu od szerokiego spektrum środków farmakologicznych – nie uczula, nie wywołuje alergii i podrażnień, nie wchodzi w reakcje z lekami. Dodatkowo, efekty terapii są szybkie i długotrwałe.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się terapią osoczem bogatopłytkowym o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do Kliniki Wilmed w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".