Połączone kobiece dlonie

Strona główna / Baza Wiedzy / Diagnostyka i usuwanie zmian w piersiach w klinice Wilmed

Diagnostyka i usuwanie zmian w piersiach w klinice Wilmed

Wykrycie zmiany w piersi jest oczywiście bardzo trudnym momentem w życiu pacjentki, ale nie oznacza to dla niej wyroku! W klinice Wilmed oferujemy paniom nowoczesne metody diagnostyki oraz usuwania guzów piersi, czym zajmują się nasi doświadczeni specjaliści.

Pierwszym krokiem w profilaktyce oraz diagnostyce chorób piersi – i to na wczesnych etapach – jest USG piersi. Przynajmniej raz w roku powinny się zgłaszać na nie wszystkie kobiety po 30. roku życia, zwłaszcza że jest ono bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne. W klinice Wilmed USG piersi wykonują lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi, którzy są w stanie wykryć guzki już o średnicy 2-3 mm. W razie potrzeby od razu zlecają oni kolejne badania, co pozwala skrócić czas potrzebny na postawienie ostatecznej diagnozy.

Biopsje diagnostyczne w klinice Wilmed

Jeśli podczas USG w piersi zostanie wykryta niepokojąca zmiana, kolejnym krokiem jest biopsja, czyli pobranie fragmentu lub całości guzka i przesłanie tkanki do badania histopatologicznego. W klinice Wilmed wykonujemy m.in. biopsję gruboigłową – jest to badanie polegające na wycięciu przy pomocy specjalnej igły fragmentu tkanki tworzącej zmianę. Lekarz wykonuje nakłucie i pobiera kilka próbek tkanki, które następnie przekazywane są do badania histopatologicznego.

Zalecaną w wielu przypadkach metodą biopsji diagnostycznych jest jednak nowoczesna biopsja mammotomiczna, a więc biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią. Dzięki zastosowaniu tzw. mammotomu, czyli urządzenia wytwarzającego próżnię oraz specjalnej igły o średnicy 3 mm z mechanizmem rotacyjnym, lekarz może nie tylko pobrać próbkę tkanki do badania, ale nawet usunąć całą zmianę. Co ważne, biopsję mammotomiczną wykonuje się pod kontrolą USG – nasi specjaliści cały czas widzą zmianę na monitorze, dzięki czemu mogą wkłuć igłę w precyzyjnie wybrane miejsce.

Chirurgiczne usuwanie zmian w piersiach

Należy mieć świadomość, że nie każda zmiana w piersi musi mieć charakter nowotworowy – u pacjentek diagnozuje się również m.in. gruczolaki, włókniaki czy torbiele. Jeśli istnieją ku temu wskazania, w klinice Wilmed usuwamy chirurgicznie tego typu zmiany. Do leczenia chirurgicznego kwalifikują się także zmiany zbyt duże, by usunąć je poprzez biopsję mammotomiczą, a także szybko się powiększające czy powodujące asymetrię piersi. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni, wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu chirurgii piersi – operacja jest za każdym razem wykonywana w taki sposób, by jak najmniej odbiła się na jej estetyce. W razie potrzeby nasi lekarze wykonują również operacje rekonstrukcji piersi, zarówno natychmiastowe, jak i odroczone, w zależności od stanu zdrowia pacjentki.

Leczenie raka piersi

W klinice Wilmed zajmujemy się również operacyjnym leczeniem raka piersi – na chorobę tę narażone są właściwie wszystkie kobiety powyżej 25. roku życia, choć ryzyko zachorowania wzrasta najbardziej u pań po 45. roku życia. Niestety, w Polsce zdecydowana większość przypadków raka piersi wykrywana jest za późno, by podjąć leczenie operacyjne, które cechuje się największą skutecznością. Jeśli istnieje taka możliwość, chirurg wycina sam guzek, co pozwala uzyskać lepszy efekt estetyczny. Najczęściej jednak wykonuje się zabieg radykalnej mastektomii (usunięcie piersi), czasem z usunięciem węzłów chłonnych i mięśni piersiowych. Chemioterapię, radioterapię i leczenie hormonalne wykorzystuje się jako uzupełnienie zabiegu chirurgicznego lub leczenie przypadków wykrytych zbyt późno.

Wszystkie panie zainteresowane profilaktyką chorób piersi, a także diagnostyką i usuwaniem zmian, również nowotworowych, w piersiach, zapraszamy do kliniki Wilmed! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów oraz dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki oraz terapii. Zachęcamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00