Biopsja tarczycy w ramach szybkiej ścieżki onkologicznej finansowanej przez NFZ!

Guzki tarczycy – czym są?
Guzki tarczycy to najczęściej rozpoznawana patologia tego gruczołu, znacznie częściej diagnozowana u kobiet niż u mężczyzn. Ich powstawanie miewa podłoże genetyczne, mogą one być skutkiem niedoboru jodu w diecie, objawem zaburzeń hormonalnych, choroby Hashimoto, ale także objawem choroby nowotworowej.
Choć rak tarczycy jest stosunkowo rzadkim nowotworem (około 1% przypadków, w Polsce około 1500-1800 zachorowań rocznie), to jednak bywa bardzo groźny, bo diagnozuje się go późno. W wielu przypadkach nie daje żadnych specyficznych objawów, a jednym symptomem jest nieruchomy, twardy, bezbolesny, szybko powiększający się guzek.

Diagnozowanie guzków tarczycy
Do różnicowania łagodnych i złośliwych guzów tarczycy służy m.in badanie USG, a także biopsja cienkoigłowa tarczycy, czyli pobranie przy pomocy bardzo cienkiej igły pod kontrolą USG materiału komórkowego z guzka, a następnie poddanie go analizie histopatologicznej. Pozwala ona jednoznacznie ocenić, czy mamy do czynienia ze zmianą nowotworową.
Badanie jest mało inwazyjne, w zasadzie bezbolesne (pacjent odczuwa jedynie niewielkie ukłucie), nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie jest obarczone ryzykiem powikłań.

Bezpłatna biopsja tarczycy Warszawa w klinice Wilmed
W klinice Wilmed cienkoigłową biopsję tarczycy wykonujemy w ramach szybkiej ścieżki onkologicznej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapraszamy na badanie wszystkie osoby, które wyczują u siebie niepokojące objawy w okolicach tarczycy lub u których zlecono biopsję na podstawie wyników wcześniejszego USG. Zadbaj o swoje zdrowie, zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Wymagania
Pacjenci, którzy chcą skorzystać z tej usługi muszą zgłosić się do naszej kliniki ze skierowaniem do poradni chirurgii onkologicznej lub z otwartą kartą szybkiej ścieżki onkologicznej. 

e-mail: przychodnia@wilmed.pl

Telefon: 22 651 98 61
Telefon: 692 407 540

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.