Zdrowe odżywianie? Poradź się dietetyka!

Wśród postanowień noworocznych przeważają te dotyczące utraty zbędnych kilogramów oraz zdrowego odżywiania. Aby odchudzanie przyniosło oczekiwane efekty bez uszczerbku dla kondycji organizmu, zaś dieta była naprawdę pełnowartościowa, warto skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem.
Na początku przypomnienie – utrata zbędnych kilogramów oraz szczupła i zgrabna sylwetka nie jest możliwa nie tylko bez zdrowej, pełnowartościowej diety, ale również bez aktywności fizycznej. Tylko połączenie tych dwóch czynników przynosi oczekiwane rezultaty. I tak, jak ćwiczenia najlepiej przeprowadzać pod okiem specjalistów od treningu, tak samo zmianę nawyków żywieniowych należy skonsultować z dietetykiem. Specjalista z kliniki Wilmed podpowie, jak zmodyfikować swój jadłospis, aby cieszyć się zdrowiem i piękną figurą.

Zdrowa dieta – co to oznacza?

Warto uświadomić sobie, że zdrowe odżywianie nie oznacza wyeliminowania ze swojego jadłospisu substancji, które stereotypowo uważa się za przyczynę nadmiaru kilogramów, takich jak tłuszcze i cukry. Są one bowiem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dla przykładu – cukier to podstawowe źródło energii dla ludzkich mięśni, jest również konieczny do właściwej pracy mózgu. Należy jednak wiedzieć, w jakich produktach znajduje się wartościowy cukier i jak często należy go spożywać. W tym może pomóc tylko wyspecjalizowany dietetyk.

Jadłospis dopasowany do stanu zdrowia

Podczas modyfikowania swojej diety nie można zapominać o ewentualnych alergiach pokarmowych, nietolerancjach, a także ewentualnych chorobach oraz przyjmowanych lekach. Jadłospis musi być bowiem idealnie dopasowany do ogólnego stanu zdrowia danej osoby – istnieje szereg schorzeń, które wykluczają spożywanie niektórych pokarmów, a z drugiej strony – przy pomocy diety można wspomagać leczenie wielu chorób lub łagodzić ich przebieg. W przypadku schorzeń przewlekłych zmiana jadłospisu bez konsultacji z dietetykiem może być wręcz groźna dla zdrowia, a niekiedy nawet życia!

Nauka od podstaw

W odchudzaniu oraz zmianie nawyków żywieniowych ważny jest również sposób komponowania oraz przygotowywania posiłków. Dietetyk z Kliniki Wilmed w trakcie indywidualnych konsultacji doradzi, jak łączyć ze sobą poszczególne produkty żywnościowe, a także jak przygotowywać posiłki, by były nie tylko niskokaloryczne, ale również zdrowe i smaczne. Utrata zbędnych kilogramów tak naprawdę jest tylko pozytywnym „skutkiem ubocznym” zmiany przyzwyczajeń żywieniowych. Najważniejsza jest poprawa zdrowia oraz o wiele lepsze samopoczucie!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.