Damskie stopy

Strona główna / Baza Wiedzy / Operacje haluksów

Operacje haluksów

Co to są haluksy?

Haluks tzw. paluch koślawy jest częstym schorzeniem występującym głównie u kobiet z płasko-koślawym zniekształceniem stopy. Bardzo często wskutek ucisku obuwia dochodzi do przewlekłego stanu zapalnego i wtórnego przerostu tkanki kostnej. Ta postępująca choroba, w połączeniu ze zmianami zniekształcającymi w innych stawach stopy może prowadzić do poważnego kalectwa.

Leczenie

W leczeniu tej choroby podstawowym czynnikiem sukcesu jest wcześnie rozpoczęte leczenie zachowawcze – specjalnie dobrane przez specjalistę ćwiczenia i odpowiednio ukształtowane wkładki ortopedyczne umożliwiają zatrzymanie postępu choroby.

W przypadku zmian zaawansowanych należy rozważyć możliwość wykonania zabiegu operacyjnego. Podstawowe zalety takiego zabiegu, wykonanego w trybie zabiegu jednego dnia:

  • pacjent unika przykrej hospitalizacji,
  • już po kilku godzinach po zabiegu pacjent może wrócić do domu,
  • metoda ta nie wymaga obciążającego znieczulenia, w związku z czym może być z powodzeniem stosowana u ludzi starszych i chorych na inne schorzenia,
  • odpowiednio wczesna interwencja chirurgiczna ogranicza rozległość zabiegu,
  • w początkowym stadium choroby często wystarcza zabieg chirurgiczny dotyczący mięśni stopy, przywracających ich równowagę, co skraca okres unieruchomienia poopreacyjnego w opatrunku gipsowym,
  • przywrócenie normalnego, niezdeformowanego wyglądu stóp,
  • zlikwidowanie dolegliwości bólowych przy chodzeniu.
Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00