Nowoczesne leczenie haluksów – wywiad z pacjentką kliniki Wilmed

O przebiegu leczenia haluksów metodą mikrochirurgiczną rozmawiamy z Pacjentką kliniki Wilmed – Panią Barbarą.

Proszę powiedzieć, jakie były u Pani przyczyny wystąpienia haluksów? Jak objawiały się związane z nimi dolegliwości?

Pojawienie się haluksów było w moim przypadku spowodowane dwoma czynnikami. Przede wszystkim była to kwestia genetyczna, bo z problemem tym borykała się również moja mama. Niestety do schorzenia przyczyniłam się również ja sama, bardzo często nosząc niezbyt wygodne obuwie. Ważne było dla mnie to, aby buty były ładne, a dopiero później komfortowe… Szybko odbiło się to na kondycji moich stóp. Były obrzęknięte, bolesne, między palcami pojawiały się nagniotki i odciski. Stopy wyglądały nieestetycznie, problemy zaczęło mi sprawiać zwykłe chodzenie. W moim przypadku schorzenie dotyczyło nie tylko haluksa, ale również wykrzywienia pozostałych czterech palców stopy. W końcu nie mogłam już kupić żadnych butów, nawet sportowych, które udałoby się włożyć na stopę. Wtedy zgłosiłam się na leczenie do kliniki Wilmed.

Jak wyglądała diagnostyka i przygotowanie do zabiegu?

Wszystko przebiegło bardzo szybko, sprawnie i w miłej atmosferze. Wykonano u mnie zdjęcie RTG stopy, a następnie zgłosiłam się na konsultację. Lekarz zalecił zabieg mikrochirurgiczny, opowiedział mi o tej metodzie, możliwych dolegliwościach, zaleceniach dotyczących postępowania po zbiegu i okresu rekonwalescencji. Przed samym zabiegiem wykonałam jeszcze zestaw zaleconych badań laboratoryjnych i z ich wynikamizgłosiłam się do kliniki.

Jak przebiegły u Pani pierwsze chwile po zabiegu?

Zabieg był wykonywany w znieczuleniu przewodowym, więc tuż po jego zakończeniu musiałam przez kilka godzin leżeć. Otrzymałam środki przeciwbólowe, a już następnego dnia wróciłam do domu. Dolegliwości były niewielkie. Przez dwa dni przyjmowałam niezbyt silne środki przeciwbólowe w tabletkach. Później nie było już takiej konieczności.

Jak wyglądał okres rekonwalescencji? Czy musiała Pani ograniczyć swoją aktywność?

Zaleceniem lekarza było przede wszystkim to, aby od samego początku chodzić na operowanej stopie– oczywiście ostrożnie, na tyle, na ile było to możliwe. Po zabiegu nie miałam gipsu na nodze, a stopa była jedynie w odpowiedni sposób zabandażowana i nosiłam specjalny miękki but – rodzaj ortezy. Pierwsza kontrola odbyła się dziesięć dni po zabiegu. Wszystko goiło się doskonale, a na mikronakłuciach w skórze nie było nawet szwów. Były one tak małe, że nie zachodziła taka potrzeba. Po dwóch tygodniach od operacji mogłam już wrócić na kurs języka angielskiego, który musiałam w związku z tym przedsięwzięciem przerwać.
Od operacji minęło już ponad pięć miesięcy, nie muszę już używać ortezy, chodzę w normalnym wygodnym obuwiu. Noga jest nieco obrzęknięta i ten stan może utrzymywać się przez nieco ponad pół roku, ale na pewno nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych. Skończyły się także moje cotygodniowe wizyty u pedikiurzystki w celu usuwania ciągle narastających bolesnych nagniotków.

Czy może Pani polecić tę metodę leczenia innym Pacjentom?

Jak najbardziej zachęcam wszystkich, którzy mają podobne problemy do poprawienia sobie komfortu życia i zoperowania haluksów, które przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba pamiętać, że w miarę upływu czasu haluksy powiększają się i powodujądeformacje pozostałych placów stopy. Nie radzę również czekać z operacją tak długo, jak czekałam ja, ponieważ deformacje rozwinęły się u mnie tak bardzo, że stały się prawdziwym problemem w codziennym życiu. Jeszcze kilka lat temu nie było możliwości wykonania takich małoinwazyjnych operacji haluksów, a operacja tradycyjna wiązała się z trudnym i bardzo długim okresem dochodzenia do pełnej sprawności. Nie mogłam sobie pozwolić na to, by zabieg wyłączył mnie z życia na kilka miesięcy – operacja w klinice Wilmed była najlepszym rozwiązaniem.

Dziękujemy za rozmowę!

Lewa i prawa noga  przed operacją (operowana była tylko lewa noga):

Lewa noga po operacji:

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.